Posted by: Taavi Kruut

Sügisspartakiaad’19 kardisõidu kiiremaid on selgunud

Sügisspartakiaadi kolmandal päeval koguneti Unibeti Kardikeskusesse, kus toimusid finaalid, et välja selgitada kiireim meeskond. Iga võistkond pidi kokku läbima 100 ringi. Raja äärest oli kogu õhtu jooksul kuulda ergutamist, õpetussõnu ja rõõmuhõiskeid heade tulemuste üle. 

Möödasõidud ja kummivilin pakkusid nii osalejatele kui ka vaatajatele rohkelt adrenaliini. C-finaalis startinud SEB 1 meeskond oli oma vooru kiireim. Esindajad sõnasid kui ühest suust, et tulid sõitu nautima. „Meil ei olnud kokkulepitud strateegiat, vaid igaüks tuli andma endast parimat.“

IPF Digital võistkonda kuulunud Hanna Mathilda Metshein ütles vahetult pärast enda vahetuse lõppu: „Väga äge oli! Tõeline adrenaliin. Kui muidu olen liikluses pigem tagasihoidlik nagu vanaema, siis siin sai kõik välja elada. Isegi kui teised mööda sõitsid, siis see ei morjendanud.“

Elektrium Eesti esindusmeeskond tõi välja, et viiest võistlejast neli olid esmakordselt kardiroolis. Õpetussõnu jagati vaid selle kohta, kuidas kurve võtta. Võistluse ajal tuli vaid loota, et neid järgitakse ka. „Käed on krampis kardist välja tulles. Kõik sõitsid nii hästi, kui oskasid“. Üldkokkuvõttes saavutati 20. koht.

Lisaks heale roolikeeramise oskusele, pidid mitmed võistkonnad tõdema, et väga oluline on tegevus boksipeatuses. Õigel ajal vahetusse suunamine, kiire ümberistumine ja siis startimine. 

Swedbanki esindaja Rando Tomingas tõi enda vooru lõppedes välja, et boksipeatusesse jõudes oli nõrkenud olla. „Kardisõidu juures on kurvi võtmise oskus oluline, et kedagi ei rammi ja ise välja ei sõida. Gaasi vajutamise oskusest siin ainult ei piisa.“

A-finaali jõudnud Lennujaama esindusmeeskond oli kaasa võtnud oranžid vestid, et olla õhtupimeduses hästi nähtavad. Esindaja Vahur Vent ütles enne ringi algust: „A-finaali jõudmine on juba iseenesest suurepärane tulemus. Isegi, kui jääksime oma finaali viimasteks, oleksime väga rahul. Aeg-ajalt oleme küll harjutanud ja ka võistlusväliselt roolis olnud, kuid ajast olulisem on siiski oma tiimiga koos olemine ja adrenaliini nautimine.“

Sarnaselt Lennujaama esindusmeeskonnale ütles enne finaali starti Orkla Eesti 1 võistkond, et eelkõige tuldi võistlust nautima. „Strateegia on üldiselt paika pandud küll, aga vaatame, kuidas sõit läheb.“ Üldkokkuvõttes saavutati 8. koht.

Kardisõidu võitis SEB 2, kuhu kuulusid Kätlin Ojasalu, Kristo Moorits, Sten Dorian Piirimägi, Florian Marcus, Reimo Poll. 

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2019 üldarvestuses on praegu 1. kohal Orkla Eesti, 2. kohal SEB ja 3. kohal Saku Metall. Täna toimuvad piljarditurniirid, mis võivad taas tabeliseise muuta.

 

Kardisõidu tulemused leiate SIIT.

 

Kardisõidu galerii leiate SIIT


Ettevõtete koondarvestuse leiate SIIT.