Posted by: EFL meedia

Start IT CUPil lendasid kettad kõrgele ja kaugele

Kahel korral mängisid firmasportlased Start IT CUPil discgolfi. Nendest ühel korral kohtuti 6. mail Tartus ning 13. mail peeti turniir maha Tallinnas! Mängud olid huvitavad ja omajagu tasavägised.

Tartus toimunud etapil trotsisid firmasportlased täiega ilma, mis kostitas võistlejaid külma ja karge vihmaga, kuid ega meie sportlased siis alla ei andnud! Mängud olid võistkondadel tihedad ja omajagu ägedad. Võistluse reeglite järgi ei pidanud naismängijat olema, kuid naismängijate skoorist lahutati lõpus viis punkti. Huvitav, kuid just Tartu võistluse kaks parimat võistkonda olid ainsad, kellel ka naismängija oli. Lõpus olid 5. ja 6. koht võrdsetel punktidel ja seal selgitati parima välja nö lõpp-mängus, mille viisime läbi viie miinuse mängu põhimõttel – mõlemast võistkonnast esindaja ja kui üks viskas enda valitud kohast sisse, siis teine pidi ka sealt sisse viskama ja niimoodi esimese eksimuseni. Lõppmängu suutis lõpuks enda kasuks pöörata Tartu Ülikooli 2 võistkond, kelle esindaja oli pisut kindlam Reach-U võistkonna esindajast. Kõige paremini Tartus võistlustele tulnud võistkondadest lennutas kettaid Playtech Estonia meeskond, kes teenis välja suurepärase esimese koha. Hõbedase koha võttis seekord Stebby esindus ning pronksi viis koju Tartu Ülikooli esimene meeskond! Kõik tulemused SIIN ja galeriiga saad tutvuda ka SIIN.

Tallinnas toimunud discgolfi etapp möödus fantastiliselt ilusa ilma saatel väga tasavägiselt ja tihedalt! Kui naismängijate skoorist viis punkti maha arvati, siis olid lausa kolmel korral võistkonnad kohti jagamas, sh ka 3.-4. kohta. Näiteks kohad 11.-14. mahtusid kõigest kahe punkti sisse. Sellel korral selgitati parema võistkonna võrdsete punktide korral välja parema CTP viskega ehk parema tulemuse saab kirja see, kes ühe viskega korvile lähemale saab. Kindla võidu võttis Tallinnas Start IT CUPil SMIT – Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse meeskond koosseisus Tanel Viirmann ja Väino Kiuru. Hõbedasel kohal platseerusid DATEL esindusvõistkond koosseisus Üllar ja Alar Pauklin. Kolmanda koha noppis sellel korral Breakwater Technology esimene meeskond koosseisus Gabor Gyarmati ja Kenneth Kalaus. Kõikide tulemustega saad tutvuda SIIN ja galeriid tšekka SIIN.

Hetkel on üldarvestuses sarjas liidrikohal SMIT – Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus 160 punktiga. Nende järel DATEL, kes on kokku kogunud 128,4 punkti ning esikolmikust leiame veel ka Riigi Infosüsteemi Ameti, kellel on kirjas 122 punkti. Üldarvestuse leiad SIIT.

Täname oma toetajat A. Le Coqi, kes kosutas osalejad joogiga ning pani välja auhinnad kolmele parimale! Samuti täname Subwayd, kes kostitas osalejaid maitsvate võikudega.

Edasi stardivad võistkonnad kalendri järgi 4. juunil, kui lähevad vastamisi paintballis! Loe paintballi kohta rohkem SIIT.