Posted by: Taavi Kruut

Sport tõstab meeskonna vaimu ja teeb vaimselt tugevaks!

Eesti Firmaspordi Liit alustab sel hooajal uue sarjaga, mille raames saavad riigiasutuste võistkonnad mõõtu võtta erinevatel pallimängualadel. Osaleda on võimalik nii võrkpallis, korvpallis kui ka saalijalgpallis. Uurisime enne veebruaris toimuvat riigiasutuste võrkpalliturniiri, millised on osalejate mõtted seoses Eesti Firmaspordi Liidu võistlustega.

Päästeameti tervise- ja spordikoordinaator Keiu Silma jaoks on lähenev võrkpalliturniir esimene kord Firmaspordi Liidu võistlusel osaleda. Sellegi poolest usub ta, et oma asutusega spordivõistlusest osavõtmine saab olema huvitav kogemus. „Võistlustest osa võtmine on hea võimalus tutvuda samas asutuses töötavate inimestega, kellega aga igapäevaselt kokku ei puutu. Tihti võivad inimesed spordiplatsil olla hoopis teistsugused kui tööalaselt, näiteks ollakse töökohal hästi ametlikud, kuid spordi kontekstis hoopis lõbusad,“ ütles Silm.

Kadi Veervald Politsei- ja Piirivalveametist lisab: “Oma asutuse inimestega sportimine üldiselt ning ka võistlustel osalemine tõstavad töötajate motivatsiooni, panevad rohkem treeningutel osalema, ühiselt pingutama ning suurendavad ka üldist meeskonnatunnet.“ Samuti leiab Veervald, et liikumisharjumuste soodustamine ja hoidmine erinevate ürituste näol on igal juhul vajalik ning et ühine sportimine on hea sisekliima võti, mis teeb inimest ka vaimselt tugevamaks.

Motivaatorid üritustest osa võtmiseks on inimestel aga erinevad. Veervaldi sõnul on mõne jaoks suurima tähtsusega teistega suhtlemine, kuid on ka neid, kes tahavad oma vormi testida ja endast maksimum välja panna. Organisatsiooni seisukohalt on võistlustel osalemine hea võimalus oma asutust tutvustada ning võimalusel leida ka koostöövõimalusi teiste organisatsioonidega. Keiu Silm Päästeametist märgib, et ka auhinnad tunduvad ahvatlevad ning edu võistlustel saab organisatsioon hiljem ära kasutada positiivse kuvandi loomisel.

[trx_columns][trx_column_item]
[/trx_column_item][trx_column_item]
[/trx_column_item][/trx_columns]

Seega oma töökollektiiviga spordivõistlustel osalemine toob kasu nii töötajatele kui ka organisatsioonile üldiselt. Kui lihtne on aga võistlusteks võistkonda kokku saada? Keiu Silm sõnab, et võistkonna kokku saamine pole probleem ning Päästeamet kavatseb osaleda kõigil Eesti Sportlikem Riigiasutus sarja etappidel. Pigem kipub nende asutuses huvilisi olema isegi rohkem kui vaja ning kaalutakse välja panna rohkemgi kui üks võistkond.

Ka Politsei- ja Piirivalveametis pole huvilistest puudust, esile tuli aga hoopis teistsugune probleem. „Meie 5000 liikmelises meeskonnas on hästi palju inimesi, kes on sportlikud ning naudivad ka võistlemist. Seetõttu pole huviliste kokku saamine keeruline, kuid kõiki võistluspäeval kohale saada, on hoopis suurem väljakutse. Politseitöös on palju operatiivset tegutsemist ning mingiks päevaks tehtud plaanid võivad asenduda hoopis kiirete tööülesannetega.  Spordiinstruktorina on siis ka minul vaja operatiivselt tegutseda ja asendusliikmed leida, kuid motiveeritud inimesi politsei esindamiseks on piisavalt,“ sõnas Kadi Veervald.

Nii Päästeametis kui ka Politsei- ja Piirivalveametis peetakse oluliseks töötajate tervist ning sportimisvõimalusi ollakse valmis toetama. PPA-s korraldatakse ka mitmeid asutusesiseseid spordiüritusi, kuid Eesti Sportlikema Riigiasutuse sarjas nähakse head formaati, mis võimaldab mõõtu võtta ka teiste organisatsioonidega.

Kadi Veervald on ise varasemalt mõnest Firmaspordi üritusest osa võtnud ning arvab: „Võistluste sportlik tase on sõltuvalt alast varieeruv ehk mõnedel aladel on konkurents väga tõsine, mõnedel saab jälle rohkem vabalt võtta. Igal juhul on tegemist mõnusat pingutust nõudvate ja põnevate spordilahingutega.“

Seega leiavad Riigiasutuste sarjas väljundi igasuguse tasemega spordisõbrad. Riigiasutuste võrkpall on kavas juba 09.02 Tallinnas Jüri Spordihoones, soodushinnaga registreerimine on avatud kuni 25.01. Tuleva võrkpalliturniiri ja teiste Eesti Sportlikema Riigiasutuse sarja ürituste kohta saab lisainfot SIIN.

Kohtumiseni palliplatsil!