Posted by: Taavi Kruut

Spartkiaadi viimasel päeval selgitati parimad kolmel alal

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 viimane päev pakkus ohtralt põnevust ja adrenaliini. Võistlustega alustati Rae Keegli saalis, kus peeti maha tulised finaalmängud keeglis ja noolevisetes. Edasi liiguti Tallinna kesklinna Viru MyFitnessi spordikompleksi, kus toimusid lahingud ergomeetrite kolmevõistluses. Kui noolevisetes võidutses ettevõtete arvestuses SEB, siis teised alad pani kinni Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

Naiste finaal päädis isikliku rekordiga

Päeva emotsionaalseima keeglimängu tegi Tallinna Lennujaama Spordiklubi liige Merike Klement, kes lõpetas finaalkohtumise oma isikliku rekordi ehk 410 punktiga. Tulemus pakkus suurt rõõmu ka võistlejatele üsna tuliselt kaasa elanud kohtunik Kalju Lohkile. „Merike tegi väga hea mängu, super!“ kiitis Lohk ja lisas: „Kui kuskil külavõistlusel isiklik rekord visata, siis pole suurt midagi kilgata, aga siin finaalis seda teha on lihtsalt super. Väga tubli, et suutis end niimoodi kokku võtta.“

Üleüldiselt võib öelda, et firmasportlaste tase liigub üha paremuse poole. Paljud käivad enne võistlusi harjutamas. Päris mitmed võiksid tegelikult seda mängu tõsisemalt proovida, kuid eks tänapäeval on alade valik niigi lai,“ lisas Lohk mõtlikult.

Finaali eel rahutul ilmel saalis istunud Merike Klement tunnistas, et on enda vastu tihti väga karm. „Nõuan endalt palju, aga patt oleks öelda, et võinuks paremini. Ma poleks paremini saanud, varasemalt olen ühe seeria raames üle 200 punkti kogunud, aga võistlustel üle 400 pole saanud,“ ütles Klement.

Eriti rahule jäi ta võistluse teise poolega, kus õnnestus visata 232 punkti. „Olin algul suhteliselt nii-öelda laiali – saalis oli palju müra, kõik jutustasid, ma ei suutnud keskenduda. Sel aastal pole harjutada ka saanud, praegu arvangi, et see tulemus oli mingi anomaalia.“

Üle 400 punkti visati ka meeste finaalis, päeva parima tulemuse tegi keeglimängus Kalev Pukk AS Livikost, kes kogus esimeses voorus 215 ja teises 221 punkti.

 

 

Nooleviske finaal võttis nii mõnelgi käe värisema

Nooleviskes oli teistest peajagu üle Tallinna Lennujaama Spordiklubi esindaja Miljard Liik, kes lõpetas võistluse skooriga 1102. Naiste arvestuses oli parim SEB tiimi liige Monika Lillenthal. Tulemus 541 punkti polnud küll kõrgeim, kuid tema oli ainus, kelle nooled tabasid kõiki mängu reeglites ette nähtud kohustuslikke sektoreid.

Finaalis kaheksandale kohale tulnud Saku Metalli sporditiimi liige Margus Liivik ütles, et võistlusmoment võttis käe värisema. „Ilmselt lõi adrenaliini üles, süda peksis ja pabin oli sees, kõiki vajalikke sektoreid ei õnnestunud tabadagi,“ ütles Liivik.

Võistluseks firmasportlane eraldi ei valmistunud. „Noolemäng on meil suguvõsas au sees, mängime näiteks sünnipäevadel ja muudel üritustel. Mina harrastan seda ikka hobikorras, aga kui konkurentide seas ringi vaadata, siis mõni oli tulnud spetsiaalsesse vutlarisse pakitud nooltega. Sellised inimesed on ilmselt kõvasti rohkem pühendunud. Üldine tase on pigem rahvasportlik, kui tulemusi vaadata, siis ega keegi väga summaga ei hiilga,“ lisas ta.

Liiviku kinnitusel tuleb sellel alal edukas olemiseks palju harjutada. „Füüsilisi eeldusi siin pole, tasakaalu tunnetus peab hea olema. Kui näiteks terve suve mängida, siis saad lõpuks päris hea tunnetuse. Lisaks pead õppima oma vigu analüüsima, sest alati ei taba nool soovitud kohta.“

 

 

 

 

Spartakiaadi viimane ala pigistas võistlejad tühjaks

Ergomeetrite kolmevõistlus kiskus väga tuliseks, kõige valjemalt elas osalejatele kaasa Eesti Firmaspordi Liidu projektijuht Taavi Kruut, kelle ergutused aitasid ilmselt väga paljudel end ületada. Tulemuse kirja saamiseks tuli kolmeliikmelistel tiimidel läbida 2500 m veloergomeetril ning 1000 m suusa- ja sõudeergomeetril. Kõige kiiremini ehk ajaga 11:13,96 sai sellega hakkama Tallinna Lennujaama Spordiklubi tiim koosseisus Kristjan Savisikk. Martin Maasik ja Eve Härm.

Vallo Veinthal ettevõttest Kühne + Nagel pani end võistlusel proovile esimest korda. Tema andis oma panuse veloergomeetril. „Algul ei arvanud, et üldse siia tuleme. Õnneks üks naiskolleeg oli nõus liituma ja saime tiimi kokku. Kuna mina olen ratast harrastanud, siis arvati, et võiksin seda teha. Oli üsna väsitav kogemus, andsin endast kõik,“ rääkis naerusuine Veinthal reipalt.

Firmasportlane avaldas, et tuli äsja Küproselt, kus aktiivne puhkus kulges rattaga sõites. „Kilomeetreid ja tunde täpselt kokku ei lugenud, aga eks seal ikka nii kolm või neli tundi päevas sai sõidetud.“

Taavi Kainel Swedbank 1 võistkonnast teadis üsna täpselt, mis teda ees ootab, sest samal võistlusel osales ta ka mullu. „Käisin ükskord Paavo Raudsepa trennis suusatehnikat lihvimas. Sain teada, et mul on tugev õlavöö ja suurepärane paaristõuge, peaksin tipus olema. No ja siis andsingi end võistlusele üles,“ sõnas Kainel.

 

Võistluseks ta otseselt ei valmistunud. „Paar korda proovisin ja teadsin täpselt, mis tempoga lõpuni jõudmiseks alustada. Eks igal inimesel on oma strateegia, minu jaoks on oluline stabiilsus ja tempo hoidmine. Ei tohi kiirelt alustada, siis lõpus enam ei jõua. Mõned hakkavad kohe alguses täiega panema,“ lisas ta ja arvas, et on ilmselt samal võistlusel stardis ka järgmisel kevadel.

Tulemuse üle sai Taavi Kainel ainult rõõmustada, Swedbank 1 tiim koosseisus Mare Ulp, Martin Milling ja Taavi Kainel saavutas mõõduvõtul ajaga 11:44,53 kolmanda koha.