Posted by: Taavi Kruut

Seminari toimumise alguseni on jäänud vaid 2 nädalat!

Juba kahe nädala pärast toimuv Eesti Firmaspordi Liidu seminar “Kuidas oma töötajate heaolu parandada?”, saab olema kindlasti väga huvitav igale osalejale. Esinema on tulemas tipp-sportlased, toitumisnõustajad, ürituste korraldajad ning teadusuuringute eestvedajad! Seminar ei jäta kindlasti kedagi külmaks ja uusi teadmisi ning huvitavaid nippe nii spordi, toitumise, tervislikkuse ja heaolu teemadel leiab kindlasti igaüks.

Seminarilt ei puudu ka sporditreeningud, et teooria kõrvale paralleelselt tuua ka mõni uus ja huvitav harjutus ning vahepeal virgutada vaimu!

Johanna Talihärm – Seminari esimene esineja on Eesti noor laskesuusataja Johanna Talihärm. Johanna on Eestit esindanud mitmel rahvusvahelisel tiitlivõistlusel ning käinud ka kahel korral Olümpiamängudel Eestis esindamas laskesuusatamises. Temalt kuuleme täpsemalt treenimisest USA-s, õppetöö ja olümpiaks treenimise ühtlustamisest – kust saavad kindlasti snitti võtta kõik töötavad inimesed, kuidas saavutada häid töötulemusi ning samal ajal aktiivselt sporti teha. Samuti ei puudu ka rahvusvaheliste võistluste muljed ja müüdid laskesuusatamisest.

 

Kaur Kivistik – Eesti parim takistusjooksja Kaur Kivistik, kes purustas eelmisel aastal 47 aastat kestnud Eesti takistusjooksu rekordi, mis oli ka üks kõige kauem püsinud rekord Eesti kergejõustiku ajaloos. Kaur räägib seminaril kuidas saavutada edu ning olla pidevalt edukas. Ka ei puudu tema muljed võistlustelt rahvusvahelistel spordiareenidel, ettevalmistusest suurvõistlusteks ning kuidas oma koolis õpitud professioon enda kasuks maksimaalselt ära kasutada. Lisaks saavad kõik seminaril osalejad teha kaasa ka Kauri poolt läbiviidavas jooksutreeningus Rakvere lossimägedes. Seega jooksutossud kindlasti kaasa!

 

Aadu Pekk – Mees, kes tõi triatloni Eestisse ja Nõukogude Liitu. Aadu on spordifanaatik – ta on ise läbinud mitmeid ja mitmeid suusamaratone, teinud igasugu sporti terve elu vältel ning korraldanud elu jooksul mitmeid spordiüritusi. Seminaril kuulame Aadu õpetussõnu ning muljeid, kuidas esimene triatloni üritus Eestisse jõudis, miks see teoks sai ning ürituse kohapealseid ja nostalgilisi tagasivaateid.

 

Erik Orgu – Eesti kindlasti üks tuntuim toitumisnõustaja Erik Orgu räägib seminaril meile harrastussportlaste toitumisest – kõik selle teemaga seotud müüdid ning asjaolud, millele iga harrastussportlane peab igapäevaselt tähelepanu pöörama. Ehk õnnestub Erikult saada ka mõni nipp kuidas valmistada mõni eriti maitsev toit, mida ei ole raske valmistada ning maitseb ülihästi!

 

Tervise Arengu Instituut (TAI) – Vaid mõni kuu tagasi valminud Eesti terviseuuring pakub kindlasti huvi igale ettevõtte siseselt spordi- ja terviseteemadega tegelevale inimesele, kes soovib ka enda töötajaid rohkem suunata tervislikuma eluviisi poole. Ära tuntavad kohad ja paralleelid leiab igaüks ka enda töökeskkonnast ning uusi ja huvitavaid tegutsemisviise, kuidas töötajaid rohkem liikuma saada jagub küllaga.