Posted by: admin

Kevadspartakiaad’18 avapäeval peeti tulusaid mõttelahinguid

Kevadspartakiaad’18 avapäev pakkus mõttetööd firmasportlaste helgeimatele peadele – Paul Kerese Malemajas selgusid parimad nii male- kui kabemängus. Restoran Trühvel võib oma töötajate üle uhkust tunda, sest males võitis meeste arvestuses Sander Kukk ja naistest Triin Narva. Võistkondlikult kogus enim punkte Swedbank. Kabes lõpetas kõrgeima skooriga SEB ning just selle panga töötaja Marge Keerig tõestas end naiste seas parimana. Meeste arvestuses võttis võidu Kenneth Karp Tallinna Lennujaama Spordiklubist.

Kenneth Karp ja Marge Keerig kabelahingus / foto: Ardo Säks

 

Just Marge Keerigi ja Kenneth Karpi vastasseis pakkus selle õhtu ühe kõige põnevama elamuse – kabeässad läksid kokku viiendas voorus, mõlemad olid sinna jõudnud kaotusteta. „Raske oli, väga raske!“ tunnistas Kenneth pärast tulist, kuid võidukat mõõduvõttu. „Ma olen temaga enne mänginud, teadsin, mida oodata. Lihtsat polnud siin midagi, pidin ikka palju mõtlema,“ tunnistas ta. Marge tundis vastase ees enne mängu aukartust. „Lõin selle gigandi ees värisema, hirm tuli sisse, jäin kauaks mõtlema. Samas kabe puhul mulle see mõtlemise osa meeldib, äge on!“

 

SEB sportlase Toomas Randoja jaoks oli tegemist elu esimese kabeturniiriga. „Tulin vaatama, mis toimub. Esimese mängu võitsin, vedas! Algaja õnn, ilmselgelt. Teiseks mänguks oli õnn juba kasutatud, selle kaotasin,“ muheles Randoja, kes harrastab kabemängu ka pereringis. „Paralleeli pangatööga leiab siit ka – üks on hoiuse ja teine laenuintress, tammis on viivis juba peal.“

 

Swedbanki töötajat Tarvo Metsavast kannustas kabeturniiril osalema kahe aasta tagune kogemus. „Eelmine aasta jäi kahjuks vahele, kuid tahtsin kindlasti uuesti tulla. Kabe võistlusmoment on huvitav kogemus, midagi täiesti teistsugust,“ innustab Metsavas firmasportlasi kabemängu proovima.

 

Martin Kärneril Orkla Eestist (endine Kalev) tuli maletajate tühja kommikorvi vaadates tõdeda, et kabetajatel kulub mängu jooksul vähem magusat. „Eks meil siin ka alguses kommid ei läinud, pärast oli mõtlemist rohkem. Mul kulus vähemalt viis,“ tunnistas Kirju Koeraga maiustanud Kärner.

Mängu lõppedes mindi sõbralikult lahku / foto: Ardo Säks

 

Mikk Kalamehe jaoks jäid malemängud lühikeseks. „Viie esimese mängu jooksul tuli kohe viis kaotust, olen elus kokku enne seda veel umbes viis korda malet mänginud. Kiire mäng tuleb kiirest kaotusest. Siin on vastased, keda ma oma aladel ei näe. Olen Malemajas esimest korda ja minu arvates tulevad konkurendid just siit,“ tunnustas Norma töötaja Mikk tegijaid.

 

Register OÜ töötaja Jüri Kuusik armastab mõttemänge. „Mulle meeldib keerulisi ülesandeid lahendada. Mida kauem malet mängid, seda huvitavamaks läheb. Tänane turniir pakkus suurt pinget, firmasportlaste seas on koos väga head mängijad. Võib-olla päris profisportlasi siin pole, aga paljud on meistrikandidaadid ja meistrid ehk n-ö poolprofid. Väga tugev võistlus!“

Firmaspordi üritustest võivad osa võtta ka pereliikmed sh lapsed / foto: Ardo Säks

 

Kevadspartakiaad ’18 jätkub teisipäeval Tondiraba jäähallis curlinguga, kuid paralleeselt tasub silma peal hoida ka juba eile alanud keegli ja nooleviske eelvoorudel, mis kulmineeruvad finaalidega spordinädala viimasel päeval. Sportlikel mõõduvõttudel osaleb 21 ettevõttest kokku 352 rahvasportlast, kes saavad end proovile panna kaheksal erineval alal.

 

Kevadspartakiaadi ja firmasportlasi toetavad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Tuletame meelde, et aprillis tähistatakse Eestis juba teistkordselt töökohaspordi kuud, millega kutsutakse inimesi üles töökohal või koos kolleegidega liikuma ning tööandjaid üles looma oma töötajatele liikumisvõimalusi.

 

Sportimiseni!

Tulemused: https://firmasport.ee/kevad/tulemused/

 

https://www.youtube.com/watch?v=fepxWgJu-GY