Posted by: admin

Selgus vibulaskmise võitjatiimi edu saladus!

Sügisspartakiaad’17 uudisalal vibulaskmises sai käe valgeks 15 ettevõtte 145 võistlejat. Kõige kangema tulemuse tegi Tallinna Linnatranspordi ASi esimene võistkond, mille liikmed (Feliks Oja, Ann-Mari Orntlich, Alexander Tamazov, Martin Sõmer ja Ilona Kotova) kogusid 600st võimalikust silmast 320. Teiseks jäi Kalevi kolmas võistkond 297 punktiga ja 291 silmaga tuli kolmandaks Kalevi teine võistkond, neljandalt ning viiendalt kohalt leiame protokollist taaskord Tallinna Linnatranspordi teise ja Kalevi esimese tiimi.

 

Tallinna Linnatranspordi ASi võidumeeskonna liige Aalo Parmas jäi tulemust kommenteerides üsna kidakeelseks. „Eks me korra käisime vibulaskmist proovimas, kuigi varem pole sellega otseselt tegelenud,“ jättis ta mõtte õhku ja lisas, et suurem kokkupuude on olnud tulirelvadega. „Endisel Autobussikoondisel ja tänasel Tallinna Linnatranspordi AS-il on oma lasketiir ja kes soovib laskmisega tegeleda, sellel on tingimused olemas,“ avaldas Parmas. Võistkonda laskuritest kokku ei pandud, kuigi firmasportlane tunnistas, et mõned vibu kätte võtnud kolleegid on lasketiirus üsna head tegijad. Eks see selgitab ka häid tulemusi Firmaspordi Sügisspartakiaadi uudisalal.

 

Vibulaskmise võistluse peakohtunik ja instruktor Anu Uusmaa kostitas võistlejaid mahlaka suuvärgiga. „Padi on paha, tekk torgib ja mitte midagi ei tule välja. Tuul, jah tuul ka veel segab,“ viitas Uusmaa võistluse käigus emotsionaalseks muutunud sportlaste kõikvõimalikele vabandustele. „Kui me ei suuda oma emotsioone kontrollida, siis läheb asi väga vallatuks ja no siin seda ikka on,“ muigas ta ja lisas, et kuna tegemist on tehnilise alaga, siis suure optimismiga peale lennates ei pruugi tulemused väga rõõmsad olla. „Jää rahulikuks, ära oota midagi ja siis need tulemused tulevad! Sihi märgist veidi mööda, et saada pihta!“ on instruktori kaks kõige esimest soovitust. „Vibulaskmine baseerub üldkoordinatsioonil, tuleb aru saada, kust lõpevad sinu jäsemed, kus on nina ja kuidas näpp selle juurde tuua. Kogu selle sahmimise juures kipuvad need asjad meelest ära minema.“

Õhtu lõpuks olid märklauad tõelised sõelapõhjad (Peakohtunik Anu Uusmaa oranžis jopes) / Foto: Ardo Säks

Elektrumi teise tiimi võistleja Olar Teder tõdes, et paberil tundus vibulaskmine väga palju lihtsam ettevõtmine. „Arvasin, et lapsepõlves on küll ja veel neid pajuvitstest vibusid tehtud, mis see siis ära ei ole. Läksin külma käega peale ja sain oma vitsad kätte. Mu kolleeg kogus ühe lasuga vist sama palju punkte kui mina nelja vooruga. Lootsin vist algaja õnnele, aga oleks pidanud hoopis päev varem toimunud treeningule tulema,“ ütles naerusuine Teder reipalt.

 

Jano Järvelaid Kalevist valmistus võistluseks väga põhjalikult. „Olen viimased kaks aastat emotsioonide üle kontrolli säilitamiseks mediteerinud. Lisaks käisime kolm päeva tagasi salatrennis harjutamas ning kuna tegemist on siiski vastupidavusalaga, siis tarbin enne võistlema asumist Kalevi uudistootena valminud marjade, pähklite ja šokolaadiga batoone.“ Mõõduvõtt läks mehe jaoks hästi, kokku sai ta 80 silma, mis oli meeste individuaalarvestuses neljas tulemus.

Pildil paremal Jano Järvelaid Kalevist / Foto: Ardo Säks

Heiko Juhkamsoo Saku Metallist on ka varem vibulaskmisega kokku puutunud. „Harju keskmine tuli ära, pole mitte midagi erilist, aga ei saa kurta,“ jäi ta kogutud 67 punktiga rahule. „Minuga ühes tiimis võistelnud Nordea tüdrukul oli väga hea algus ehk prooviring, aga jumal tänatud, et ta hiljem eksis ning kõige paremini ei läinud. Meil on siin ikkagi omavaheline mõõduvõtt,“ tögas firmasportlane sõbralikult.

 

Maarika Pärnsalu Nordea tiimist tunnistas, et võistlusmomendil tuli tõesti veidi närv sisse. „Proovilasud läksid meil kõigil väga edukalt. Õnneks ei tulnud kellelgi nulliringi, see on peamine. Saku Metalli poistega oli koos hea võistelda, tekkis sünergia ning oldi üksteisele toeks. Lahe tiim!“ kiitis viimasel momendil võistlusega liitunud ning kolleegi asendama tulnud Pärnsalu.

 

Vibulaskmisest võtsid osa Tallinna Linnatranspordi AS, Kalev, Nordea, Tallink, SEB, Elektrum, Credit24, Tallinna Lennujaam, Elisa, Saku Metall, Swedbank, Danske Bank, Norma, HRM Tootmine ja Elektrum.

 

Firmaspordi Sügisspartakiaadi kuues päev toob Tallink City Hotel konverentsisaali laua taha pokkeriässad. Edu saavutamiseks kulub ära nii varasem kogemus, hea strateegia ja natuke õnne. Soovime edu!