Posted by: EFL meedia

Särtsakas nädalavahetus Lõuna-Eestis koos parimate firmasportlastega

4.-6. märtsil said Eesti ettevõtted kokku Võrumaal Haanjas ja Võru linnas Tamula rannas Talispartakiaadi ehk Eesti Firmaspordi Liidu Eesti ettevõtete talimängudel. Rõõm oli taas kokku tulla ja välja selgitada parimad – kokku võisteldi 22 erineval ja väljakutsuval spordialal.

Talimängudele kohaselt õnnestus meil leida sellel aastal üks lumine suusakeskus, kus saime suusaladel võistelda nagu kord ja kohus. Sellel korral oli Lõuna-Eestisse Talispartakiaadile kohale jõudnud pea 300 firmasportlast 15st ettevõttest. Kõigil paika pandud ühine eesmärk: välja selgitada, kes on parim ja kellele kuulub Talispartakiaad 2022 üldvõit.

Esimesel võistluspäeval alustasid firmasportlased esimeste võistlusaladega Kubija Discgolfi pargis ja Haanja Suusakeskuses. Kõige esimesena läks lahti Kubija discgolfi pargis discgolf ning Haanjas anti esimene stardipauk täpselt kell 12.00 teatesuusatamisele. Peale seda aeti kiirused ülesse ja Haanjas hakkasid küngaste vahel libisema tõukekelgud. Alati pakub mõnusat emotsiooni võistlejates puusuusasprint, sest ega see suusk naljalt ei libise – peab ise ka tööd tegema selle jaoks, et hoog sisse saaks. Talipetanque tegi pausi suusaaladele ning võistkonnad said täpsuse proovile panna mõnusalt suvises mängus talvel. Eriti huvitavaks läks lumesõjas, sest ega lumi ju ilma sulailmata kokku ei hakka. Siin tulid appi meie nutikad korraldajad, kes jagasid igale mängule varasemalt sulama tõstetud lumekoti. Abi oli sellest palju, sest mängud said peetud ja võitjad välja selgitatud.

Enne kui firmasportlased lestad jalga tõmbasid ootas neid ees üks korralik suusavahetusega sõit. Nagu korralikele suusasportlastele oli näha enne starti korralikku planeerimist ja vahetusalas oli omajagu sättimist. Kõik tasus ära, sest vahetused läksid libedalt. Finišis selgunud tulemused on osadel vanuseklassidel omajagu tasavägised – uuel aastal läheb madinaks, sest revanš on vaja võtta! Traditsiooniline lestajooks on alati Talispartakiaadil kirgi kütnud, olgu siis lumel või ilma lumeta. Sellel aastal oli suurepärane võimalus lumiseid olusid ära kasutada. Lestajooksul oli võimalik kaasa elada erinevatele kukkumistele, kiiretele spurtidele, kaunitele võidumomentidele ja kurbadele kaotushetkedele. Emotsioonid olid osalejatel taaskord laes!

Järgmisel päeval ootas firmasportlasi ees Võrus Tamula rannas nii individuaalsed kui ka võistkondlikud alad. Päeva esimese stardi said taas discgolfarid Kubija discgolfi pargis. Esimese alana Tamula rannas startis taliujumine. Võistlusraja jaoks nägid korraldajad sellel aastal rohkem vaeva kui viimase paari aasta jooksul, sest nüüd tuli jääst läbi murda – täpselt nagu päriselt taliujumine käib. Ka üle aastate õnnestus meil kaasa elada talvisele kalapüügile Pullijärvel – jää kandis ja kalakesi tõmmati nii mõnigi välja! Üheks korralikuks jõuharjutuseks kujunes teisel võistluspäeval fatbike sõit, kus tuli läbida ette antud rada, mille jooksul tuli ületada mitmeid takistusi. Meeskondlikes alades said sellel korral firmad omavahel mõõtu võtta talijalgpallis, kummikuhokis, talivõrkpallis ja teatejooksus. Võistluspäeva võttis kokku talirogain, mille suursponsoriks on Norma. Sellel korral oli talirogain ülesse ehitatud veidi erilisemalt – võistlustulle tuli asuda paariti ning anda endast maksimum, et oma raja valik mahutada 30 minuti sisse ning vahetusalasse mitte hiljaks jääda. Läks põnevaks!

Talispartakiaadi finišijoon hakkas paistma kui kolmas võistluspäev käima lükati teatesprindiga Haanja Suusakeskuses. Kohe otsa toimus võimsussõit. Mida raskem ja kiirem sa oled, seda võimsam on lõpuks tulemus. Stardis oli lisaraskustena näha nii traditsioonilisi seljakotte kui ka suuri spordikotte, mis olid juhtmevitsadega endale selga kinnitatud. Kõik, mis lisakaalu juurde annab, kasutusele võetud oli. Paralleelselt algas ka üks oodatuid võistlusalasid – kastipanemine. Tegu on ühe korraliku tasakaalu ja meeskonnatöö ülesandega, kuid sisu on lihtne paari kaupa tuleb etteantud kastidest ehitada võimalikult kõrge torn. Olgugi, et meie firmasportlased nägid kurja vaeva kastide tasakaalustamise ja õige strateegia valimisega, kippusid kastid vastu töötama ja valdavalt üsna kiiresti tasakaalu kaotama. Parimatel õnnestus paika saada 18 kasti. Eranditult kõik meeskonnad olid keskendunud ja andsid kõik endast parima, et välja selgitada, kes on tipus!

Otsustavateks võistlusaladeks olid sellel korral 100 m suusasprint ja reesõit. Õhus oli tunda juba ärevust, sest teise võistluspäeva lõpus olid ettevõtted üldarvestuses väga väikeste vahedega ja kes siis võitu ei ihaldaks! 100 m suusasprindi starti läks peaaegu 100 sportlast. Päeva kõige kiirema aja 11,92 sek sõitis välja SEB võistkonna liige Erik Jaanvärk. Päeva viimase võistlusala õhustik oli juba pingelisem, ja reesõidus oli keskendumine väga olulisel kohal. Kuni viimase võistkonna stardini olid liidrid võistlusplatsil, sest nende tulemus võis muuta kohta üldarvestuses. Närvi kõdi jagus viimase sekundini!

Talispartakiaad 2022. aasta üldvõitja on SEB, kes astub Talispartakiaadi ajaloos teist korda kuldsele poodiumi kohale. Sellel korral noppis SEB võistkond võidu 925,2 punktiga. Esimest korda võttis SEB Talispartakiaadi võidu 2020. aastal. Kõigest 9,2 punkti jäi teist kohta lahutama võidust! Teisele kohale platseerus Swedbank (916 punkti). Kindla kolmanda koha võttis sellel korral Coop Pank AS (760,4 punkti).

Täname ja õnnitleme kõiki osalejaid ja võitjaid! Korra saavad firmasportlased Talispartakiaadist hinge tõmmata ning siis on aeg juba häälestus teha Kevadspartakiaadi lainele, sest ka nädalavahetus näitas, et kevad ei ole enam kaugel – kalendrisse kirja ja kohtume juba varsti võistlustel!

Tulemused
Fotod

Talispartakiaad 2022 sponsorid: A. Le Coq, Jazz Pesulad, Stebby, Jägermeister, Tere Piim, Võru Rannabangalo, Mariine Auto ja Fifaa – täname teid igakülgse toetuse eest!

Järgmiseks kohtume Kevadspartakiaadil, mis toimub 17.-22. aprillil Tallinnas ja selle lähiümbruses.