Posted by: admin

Rulluisusprindi pani kinni Elisa!

Kuigi lennujaamakatele oli Kuressaare lennujaam mõnusalt kodune, oli sel korral hulk ettevõtteid, kelle paremust Tallinna Lennujaam tunnistama pidi. Üldarvestuse pani kinni Elisa Spordiklubi, kellega koos pääsesid esikolmikusse veel ka Danske ja Swedbank.

Mirja Lind Tallinna Lennujaamast sooviks ka enda kodusel lennurajal uisutada, sest nagu Kuressaares selgus – lennuraja kvaliteet oli uisutamiseks tõeliselt mõnus. “Põhimõtteliselt saaks Tallinnas ka uisutada aga seda oleks väga keeruline korraldada. Et meil sellist vahet ei jää, et saaks raja kinni panna. Minu oli esimest korda lennurajal uisutada. Suurepärane raja seisukord! Lennujaama töötajatel pole eelist, eelis on uisutajatel,” tõdes ta.

Janar Jürisoo Amservist usub aga vastupidiselt – lennujaama ja lennuliiklusteeninduse tiimidel oleks pidanud võistlusel kindel eelis olema. “Kindlasti on nad palju harjutanud ning neil tuleb paremini välja,” arvas mees.

Kristo Puhm Lennuliiklusteenindusest pidas rada avaraks, sest ruumi oli tavapäratult palju. “Harjutanud olen see hooaeg kaks korda. Noorena sai uisutatud, sealt on see külge jäänud: sarnane ala, tehnika sarnane. Peab lihvima, harjutades paremaks saama. Harjutamine teeb meistriks. Kõige keerulisem on pidurdamine, kuigi sellel võistlusel seda vaja ei lähe, siin on kõige tähtsam hoida end hoopis tasakaalus,” selgitas mees.

Ta lisas, et loodab: nüüd, kui lennurada remondiks suletakse, saab seal ehk ka harjutada.

Meeste klassis oli seekord vaid kolm julget osalejat ja kohad jagunesid järgnevalt: esimene Allar Bernard (Kalev), teine Kristo Puhm (Lennuliiklusteenindus) ja kolmas Paul Väljataga (Tallink). M30 arvestuses oli osalejaid juba rohkem, esikoha sai Janar Juht (Danske), teise koha Marko Kaio (Tallink) ja kolmanda Erkki Liiv (Kalev).

M40 arvestuse tippmargi tegi täna Taavi Kainel (Swedbank), talle järgnesid Margus Maidla (Rahandusministeerium) ja Aivo Kaljumäe (Elisa). M50 klassis oli parim Heiki Mäesalu (Saint Gobain), teine Tarmo Rindla (Norma) ja kolmas Aalo Parmas (TLT).

Olga Ignatjevale Kalevist oli see Kuressaare lennuväljal esimene kord. “Päris huvitav oli, pole varem Kuressaare lennujaamas olnud. Enamvähem tuli välja. Tegin isegi trenni natuke, vähemalt oskan!” tunnistas naine.

Kairi Käärt Tallinkist peab rulluisutamise juures kõige hirmsamaks kukkumist. “Õnneks ei juhtunud täna midagi. Konkurents on siin tugev! Ma ise pole sel aastal sõitnud ja pole niimoodi kunagi ka sprintinud, päris äge,” kinnitas naine. “Võistlusärevus tuleb sisse, et kuidas kohapealt minema saada, et ei kukuks. Väga äge kogemus on lennurajal uisutada. Õnneks päris lennuki kiirust ei saavuta, seda tunnet siin täna kätte ei saa,” kurvastas Käärt.

Naiste klassis tegi täna taas puhta töö Laura Maasik (Danske), teise koha võttis Maarja Maarjakõiv (Elisa) ja kolmanda Paula Kaljula (Norma). N30 arvestuses oli parim Kaidi Suurorg (Danske), teine Eve Hermat (Firmasport) ja kolmas Triinu Viiderfeld (Elisa).

N40 arvestuse superstaarid olid sel korral Jaanika Parts (Elisa), Mare Ulp (Swedbank) ja Mirja Lind (Lennujaam). N50 klassis oli taas vaid kolm julget sportlast – esikoht läks Silja Lõhmusele (SEB), teine Merike Põldmäele (Swedbank) ja kolmas Inna Vainule (Kalev).

Rulluisusprint on selleks korraks läbi – õhtul saavad parimad autasustatud ala peasponsori, Kalevi auhindadega.