Posted by: admin

Riigiasutuse sarja saalijalgpalli võitja otsustati penaltitega!

Möödunud nädalavahetusel lõppes Eesti Firmaspordi Liidu hooaeg ning välja selgitati Eesti kõige sportlikumad riigiasutused. Riigiasutuste sarja viimases osavõistluses võeti Nõo Spordihoones omavahel mõõtu saalijalgpallis ning kaks riigiasutust tõusid just saalijalgpalliga sarja üldarvestuses top 5 kohale!

Saalijalgpalli turniirile jõudsid lõpuks pallima viie riigiasutuse võistkonnad. Tihe mängudegraafik oli füüsiliselt kurnav, kuid mängijad olid kõvasti tahtmist täis ja kogu hingega heideldi viimase mängu lõpuvileni välja. Sarja liidrina turniirile vastu tulnud Kaitsevägi pakkus finaalis kõva lahingu kui alles penaltite järel jäädi lõpuks alla terve turniiri vältel tugevat mängu näidanud Politsei- ja Piirivalveametile. Seejuures Juhtis Politsei- ja Piirivalveamet veel loetud minutid enne normaalaja lõppu 7:3, kuid Kaitseväe naismängija Eneli Kutteri topeltväärtusega väravad tegid seisuks igati finaaliväärilise 7:7! Politsei- ja Piirivalveamet oli penaltidel seekord ikkagi kindlam ning kirjutas tabelisse turniirivõidu.

Tasavägist heitlust nähti ka Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse ja Operaili vahel, kes heitlesid kolmanda koha mängul pääsemise nimel. Südikat mängu näidanud ning alguses juhtohjad haaranud Astangu pidi lõpuks siiski Operaili 4:3 paremust tunnistama. Sama seisuga oli Operail varem kaotanud Päästeametile, seega ägedaid mänge jagus turniirile rohkem kui üks!

Saalijalgpalli turniiri lõplik paremusjärjestus oli selline:

  1. Politsei- ja Piirivalveamet
  2. Kaitsevägi
  3. Päästeamet
  4. Operail
  5. Astangu Kutserehabilitatsioonikeskus

Eesti Sportlikuma Riigiasutuse sarjas selgitati tänavusel hooajal parimad võrkpallis, korvpallis ning saalijalgpallis. Kõikide turniiride tulemuste põhjal autasustati Eesti Firmaspordi Liidu suurel hooaja lõpupeol sarja üldarvestuse viit parimat riigiasutust.

Sportlikuma riigiasutuse tiitli pälvis sedapuhku Kaitsevägi, kes võitis võrkpalliturniiri ning korvpallis ja saalijalgpallis saavutas teise koha! Samuti igal turniiril kõrges mängus olnud Politsei- ja Piirivalveamet tõusis saalijalgpalli võiduga üldarvestuses kolmandalt kohalt teiseks. Sel hooajal igal võistlusel kolmanda poodiumiastme hõivanud ja alati head mängu näidanud Päästeamet sai kolmanda koha ka hooaja üldarvestuses. Saalijalgpallis hingestatud mängu näidanud ja oma hooaja kõige kõrgemad punktid noppinud Operail Lõpetas hooaja neljandana ning terve hooaja jooksul head meeskonnavaimu näidanud ja julgesti naismängijaid kaasanud Astangu Kuterehabilitatsiooni Keskus viiendana.

Kokku osales hooaja jooksul kolmel turniiril 15 erinevat riigiasutust! Kogu paremusjärjestus on nähtav SIIN

Eesti Firmaspordi Liit tänab siiralt kõiki, kes on hooaja jooksul üritustel on kaasa löönud. Loodame, et oleme suutnud pakkuda ägedaid emotsioone ning loodetavasti kohtume juba järgmisel hooajal kui Eesti Sportlikuma Riigiasutuse sarja kalender on juba märksa mahukam!

Seniks aga mõnusat saabuvat pühadeaega!