Posted by: EFL meedia

Riigiametnikud avasid firmaspordi hooaja võrkpalliturniiriga!

Laupäeval, 15. veebruaril, alustasid riigiametnikud Firmaspordi hooajaga. Kehra Spordihoones mängisid 10 kõrgelt motiveeritud ja tippvormis olevat riigiasutuse võitskonda võrkpalli! Vastust otsiti kõiki painavale küsimusele: Millises riigiasutuses töötavad kõige paremad võrkpallurid?

Riigiametnike võrkpalli turniiril kaitsesid oma kollektiivi au riigiasutuste töötajatest moodustatud kuni 8-liikmelised võistkonnad. Väljakule tuli saata korraga kuus mängijat, kellest vähemalt kaks olid naised. Spordilahingute käigus sai väljakule maha jäetud higi ja pisarad!

Riigiametnike võrkpall 2020 Kehras Foto: Siim Semiskar

Mängud mängiti A- ja B-alagrupis. 2019. aasta turniiri tulemuste põhjal asetati tugevamate riigiasutuste võistkonnad erinevatesse alagruppidesse ning uustulnukatele alagrupid loositi. A-alagrupis mängisid sellel korral Kaitsevägi, Operail, Lennuliiklusteenindus AS, Kaitseministeerium, Tervisekassa ning B-alagruppi kuulusid Politsei- ja Piirivalveamet, Vanglateenistus, Rahvusooper Estonia, Maksu- ja Tolliamet ning Tallinna Tehnikaülikool. 

Esimest korda olid väljakut Firmaspordi riigiametnike sarjas vallutamas Kaitseministeerium, Tervisekassa ning Tallinna Tehnikaülikooli võistkonnad. Tervisekassa võistkond jäi võrkpalliturniiriga väga rahule ja kinnitasid: „Igati lõbus ja sportlik laupäev!“ Samuti lubasid nad kohal olla ja konkurentsi pakkuda ka Firmaspordi korvpalli turniiril maikuus. 

Esimesed võistkonnad alustasid oma alagruppide mängudega kell 10.00. Kõik mängisid alagruppides neli mängu. Võrkpall käis Kehra Spordihoones korraga kahel väljakul. Mängusüsteem oli võistkondade jaoks järgmine: alagrupimängudes teenisid võistkonnad võidu eest tabelisse kaks punkti, kaotuse eest ühe punkti ning loobumiskaotus andis null punkti. 

A-alagrupi paremusjärjestuse moodustasid:

  1. Kaitsevägi
  2. Lennuliiklusteenindus AS
  3. Operail
  4. Kaitseministeerium
  5. Tervisekassa

B-alagrupi paremusjärjestuse moodustasid:

  1. Politsei- ja Piirivalveamet
  2. Vanglateenistus
  3. Tallinna Tehnikaülikool
  4. Maksu- ja Tolliamet
  5. Rahvusooper Estonia

Põnevate play-off mängudega startisid firmasportlased Kehras kell 15.00 ning juba paar tundi hiljem olid võitjad teada. Peale pikki heitlusi, parimate väljaselgitamist ja võistluspäeva jäi peale Kaitseväe võistkond, kellele kuulus selle hooaja esimene riigiametnike võistluse etapivõit võrkpallis! Huvitav fakt finaali puhul on see, et tegemist on eelmise aasta sarja võrkpalli finaali kordusega, kus ka nüüd võttis võidu Kaitsevägi. Oma paremuse pani Kaitsevägi maksma üsna kindlalt, alistades finaalivastase tulemusega 2:0. Paremuselt teisele kohale platseerus Politsei- ja Piirivalveamet ning auhinnalisele kolmandale kohale Lennuliiklusteenindus AS. Pronksimäng oli aga eriti pingeline, sest võitja välja selgitamiseks läks vaja otsustavat kolmandat geimi. Esimese geimi kaotanud Lennuliiklusteenindus AS suutis end piisavalt koguda, et mäng viia otsustavasse geimi, mis võideti lõpuks 5:3. Neile järgnesid: 4. koht Vanglateenistus, 5. koht Operail, 6. koht Kaitseministeerium, 7. koht Tallinna Tehnikaülikool, 8. koht Maksu- ja Tolliamet, 9. koht Tervisekassa ja 10. koht Rahvusooper Estonia. Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Riigiametnike võrkpall 2020 võitjad Foto: Siim Semiskar

Eesti sportlikema riigiasutuste sarjas on veel ees ootamas viis erinevat üritust. Järgmiseks ootame kõiki riigiametnikke osalema korvapalli turniiril 16. mail Jüri Spordihoones. Korvpalli võistkonna moodustavad 10 riigiasutuste töötajat, kellest korraga on väljakul 5 mängijat. Maksimaalselt saab osaleda 16 võistkonda. Siinkohal on oluline märkida, et naismängijat ei pea võistkonnas ilmtingimata olema. Praeguseks on oma osalemisest teada andnud Vanglateenistus, Politsei- ja Piirivalveamet, Operail, Elering, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kaitsevägi. Registreeri oma meeskond SIIN!

Sarja üldseisuga saab tutvuda SIIN ning võrkpalliturniiri galeriiga saab tutvuda SIIN.

Firmaspordi Liit tänab kõiki osalejaid ning kohtume juba järgmistel üritustel!