Posted by: admin

Reedel anti Talispartakiaad 2018 avastart

 

Reede lõuna paiku võis Tehvandil märgata kogunemas sportlike ettevõtete esindajaid, et vastu võtta Talispartakiaad 2018 väljakutsed. Kolme päeva jooksul panevad ennast proovile 360 osalejat.

 

Talispartakiaadi avalöök anti mäenõlval suusatajatele ning lumelauduritele, mäealadele järgnesid jõukatsumised discgolfis ning talirogainis.

Võistleja Talirogainil / Foto: Tarmo Haud

 

Talirogainis kogus enim punkte SEB, järgnesid Swedbank AS ning AS Norma.

 

Naistest olid talirogainis parimad: Heli Zvorovski (N50) Swedbank AS, Jaanika Parts (N40) Elisa Spordiklubi, Triin Preem (N30) SEB, Epp Paalberg (N).

 

Meestest said parimad punktid kirja Mihkel Nahkur (M50) SEB, Tanel Kannel (M40) AS Norma, Viljar Grauen (M30) SEB, Tamor Bakhoff (M) Lennuliiklusteeninduse AS.

 

Need katsumused läbitud, olid osalejad valmis Tehvandi tõusu vallutama. Esmalt olid võistlustules sprinterid ning MTÜ Tallinna Lennujaama SK osalejad läbisid raja nagu lenneldes. Ettevõtete arvestuses järgnesid Swedbank AS ning Tallinna Linnatranspordi AS.

 

Väledaima sõidu tegid Silja Lõhmus (N50) SEB-st, Mirja Lind (N40) MTÜ Tallinna Lennujaama SK-st, Triin Soha (N30) Swedbank AS-ist ning Epp Paalberg (N) Tallinna Linnatranspordi AS-ist. Epp Paalbergil kulus tõusu võtmiseks kõigest minut – 01:01,9.

 

Tehvandi tõusu sprint / Foto: Kaimo Puniste

Meestest tegid parima aja Heiki Mäesalu (M50) SAINT GOBAIN GLASS ESTONIAst ja Erti Paalberg (M40) Tallinna Linnatranspordi AS-ist. Mõlemad mehed olid liidripositsioonil ka mullu. Martin Maasik (M30) MTÜ Tallinna Lennujaama SK-st ja Pent Paalberg (M) Tallinna Linnatranspordi AS-ist parandasid mõlemad oma eelmise aasta teise kohta tulemust. Pent Paalberg tõestas, et tõusust on võimalik üles saada ajaga 00:53,7.

 

Lestadega lumel

 

Esimese päeva üks enim elevust tekitanud aladest oli kindlasti lestadega lumejooks, mis tõi Kunimäe tõusule rohkelt jooksuhuvilisi ning kaasaelajaid.

 

Tegu on tehniliselt suurt väljakutset nõudva alaga, mille puhul ei oska ka kogenud osavõtjad anda üht konkreetset supersoovitust, mis kindla peale võidu tooks. Kõige kindlamalt tundsid end lestadel seekord Swedbank AS esindajad, nende kannul Orkla Eesti AS (endine Kalev) ja SEB.

 

Nii Markus Ellisaar (M), Erko Virgepuu (M40) ja naistest Inger Romanenko (N) andsid oma panuse, et parim aeg läheks kirja Swedbanki arvestusse. Naiste N40 klassis oli parim Kristiina Kõll-Grünberg Elisa Spordiklubist.

 

Lestadega lumejooks / Foto: Kaimo Puniste

Juba kolmandat aastat kavas olnud lumise lestajooksu proovis omal nahal ära ka Peeter Luik Firmaspordist. „Üllatavalt otse saab joosta, päka peal,“ arvas Luik. Raja edukaks läbimiseks annab ta omalt poolt soovituse: „Võiks taskud tühjaks teha kommunikatsioonivahenditest, panna spordiriided selga ja sooja ka teha!“

 

Enamik näis arvavat, et tuleks joosta nagu lestasid poleks, ilma erilistele trikkidele tähelepanu pööramata. Nii tõdes näiteks Mare Ulp Swedbank AS-ist, kes N40 arvestuses platseerus kolmandaks: „Täna sain ikkagi aru, et kui lihtsalt joosta, on kiirem, kui midagi üritama hakata.“

 

Sooje soovitusi lumise raja läbimiseks, lestad jala otsas, tuli teisigi. Juba kolmandat korda osalev Henn Zvorovski (Lennuliiklusteeninduse AS) kinnitas, et ettevalmistus on hästi läinud: „Ikka jooksutrenni on tehtud ja suitsulesta söödud. Ujuma kahjuks ei jõudnud.“

 

„Silmad kinni ja üles. Nii palju kui tuleb, ei tohi vaadata kuskile,“ jagas oma saladust Kristjan Tatar MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist.

 

Nõuande, millise määrdega lesta määrida tasuks, andis Rain Kalda Elisa Spordiklubist: „Ikka kliistriga, aga ei olnud pääsu. Halb ilm oli – värsket lund tuleb peale, jäi libedaks. Järgmine kord teen pikemate lestadega, täna pikem mees tegi ära.“

 

Tihedale võistluspäevale välitingimustes järgnes mälumäng. Jõudu ajugümnastikaks jagus enim Tele2 Eesti AS, Lennuliiklusteeninduse AS ning Swedbank AS esindajatel.

 

Talispartakiaad 2018 jätkub laupäeval hommikul. Varaseimad alustasid soojendust teiseks võistluspäevaks juba Terminaatori saatel.

 

Vaata esimese võistluspäeva tulemusi SIIT.

Pildigaleriid esimesest võistluspäevast leiad SIIT.