Posted by: admin

Rammukamad mehed ja naised tulevad Lennujaamast!

Viis korda sangpommi, kaks õllevaati puki peale, traktorirehvi kantimine, liivakottide vedamine ja SportID auto parkimine õigele kohale. Kahtlemata mitte kõige lihtsam ülesanne – ent 38 naist ja 56 meest suutsid selle katsumuse läbi teha. Rammukamad neist töötavad võitjatiimis, Tallinna Lennujaamas, ent kohe tihedalt kannul on Elisa ja Swedbanki tublid töötajad.

Ernst & Young’i tiimi koosseisus näitas takistusrajalainal oma rammu Heidy Roosimägi. „Jalgades ja kätes mul jõudu on ning jõualad sobivad. Otsustasin end siin proovile panna. Kõige valusam väljakutse oli liivakoti tassimine ja ega see autogi eriti paigast liikunud! Mis seal ikka, ma saan aru, et elu annab vahel teisi võimalusi,“ ütles Roosimägi.

Foto: Tarmo Haud

Tallinna Lennujaama spordiklubi liige Sven Sinivee lootis strateegia koostamise asemel hea õnne peale. „Mullu läks hästi, mõtlesin tänavu ka proovida. Lisaks pole ma Saaremaal kaheksa aastat käinud ning pidin mingi ala valima, et tiimi koosseisus kaasa saada,“ ütles Sinivee ja tunnistas, et füüsilise töö tõttu ja igapäevaselt trenni ei tee.

Mees lisas, et meeskond toetab omasid üldiselt väga häälekalt. „Võib-olla oleks pidanud eile veidi varem ööklubist tagasi tulema,“ tõdes ta mõtlikult.

Meeste klassi päeva parimaks osutus Miljard Liik ja teiseks Karel Lumik (mõlemad Lennujaam) ja kolmandaks Andrus Niit (Amserv). M40 arvestuses oli esimene Rain Pajur (Swedbank), teine Aivo Kaljumäe (Elisa) ja kolmas Ivo Stolfot (Lennujaam).

Elisa tiimi liikmel Monika Kukkonenil sujus trassil kuni viimase takistuseni kõik kenasti. „Ma ei saanud seda autot liikuma, mida mööda rada edasi lükata tuli,“ ütles ta veidi nördinult ja tunnistas, et ega seda 16 kg sangpommi ühe käega pea kohale sikutada ka just kõige lihtsam polnud.

Foto: Tarmo Haud

Rammunaise võistlusele pani tema nime kirja kolleeg. „Ma ütlesin, et pangu mulle midagi põnevat!“

Lennuliiklusteeninduse sportlane Siim Ridbeck pusis samuti kõige kauem auto lükkamise ülesande kallal, kuid sai masina siiski liikuma. „Ma arvan, et naiste rajal olnud autol oli käsipidur peal,“ põhjendas sportlane seda, miks kõrvalraja naisvõistleja masinat liigutada ei suutnud. Rammumehele pani sihvakas spordimees end kirja vabatahtlikult.

„Grillisime siin kõrval ja mõtlesin, et miks mitte proovida. Kuna seni olen vaid talvistel üritustel osalenud, siis suvist trumpala veel polegi, alles otsin ja avastan.“

Naiste arvestuses olid täna parimad Monika Kukkonen (Elisa), Eve Härm (Lennujaam) ja Laina Mesila-Kaarmann (Kalev). Naised 40 klassis võttis võidu Piret Põldaar (Lennujaam), tema järel tulid Jaanika Parts (Elisa) ja Merle Uibopuu (Tallink).

Rammumehe ja -naise auhinnad panevad välja ala peasponsorid Dorpat Spa ja Tartu Tervisekliinik.