Posted by: admin

Pingelisel pokkeriturniiril võidutsesid pangatöötajad!

Neljapäeva õhtu oli mõttesportlaste päralt ja väärtuslike punkte tuli koguda pokkeris. Tundus, et Danske Bank panustas just sellele alale ja oli eelnevalt tublisti harjutanud, sest finaalis võttis kaalutletud riske igas lauas lausa kaks Danske esindajat. Edu saatis pangatöötajaid kuni lõpuni, võidu tõi Andrus Sammelselg Danske Bankist, teiseks jäi Meelis Karileet Saku Metallist ja kolmandaks Indrek Essenson Swedbankist.

Esimeseks tulnud Andrus Sammelselg Danske Bankist / Foto: Ardo Säks

Sügisspartakiaadi korraldaja Marti Soosaar peab oluliseks füüsilise pingutuse kõrval ka ajugümnastika pakkumist. „Kevadel olid kavas male ja kabe, nüüd on pokker, mis eeldab head inimeste ja mängu lugemist, head mälu, arusaamist ning teadmisi võimalikest kombinatsioonidest. Võitmiseks on vaja oskusi,“ ütles Soosaar.

 

Danske Banki firmasportlane Priidu Tammeorg osales turniiril juba kolmandat aastat järjest. Mehe kinnitusel ettevõttes kihutustööd tugeva võistkonna komplekteerimiseks ei tehtud. „Kõik soovijad andsid end ise üles. Ei teinud rünnakuplaani, et paneme armee kokku ja võtame punktid ära,“ kinnitas finaali pääsenud Tammeorg resoluutselt ja lisas, et on oma kolleegide edu üle väga uhke. Mängija imestas, et tänavu osaleb turniiril väga vähe naisi. „Uskumatult vähe! Ma arvan, et põhjus on viletsates meestes, kes pole oma naiskolleege kaasa võtnud.“

 

Läbi aastate Firmaspordi üritustel alati aktiivselt kaasa löönud Tammeorg panustas sel korral vaid mõttespordile. „Ajulihaseid tuleb ka liigutada,“ leidis ta. „Tegelikult pidanuks ma kardisõidus ka osalema, kuid arvasin, et sinna tulevad mingid vanakooli võrrid ja loobusin. Oleks pidanud fakte kontrollima, nüüd kahetsen. Uus võimalus tuleb järgmisel aastal!“ oli firmasportlane lootusrikas.

 

Eelvoorus napilt välja langenud Kalevi töötaja Rando Marjamäe ebaedu üle ei kurvastanud. Mees kinnitas, et pokker talle meeldib ja laua taga kokku saanud mängijate tasemega jäi ta rahule. „Ei olnud keegi kellestki peajagu üle. Näed, nüüd siia kõrvale astus üks võib-olla natuke professionaalsem tegija, kes mind võitis,“ osutas Marjamäe finaali pääsenud Tallinki esindajale Andri Raudsepale. Viimane manitses ja ütles: „Sa oleksid võinud rahulikult edasi lasta, hakkasid kiirustama.“ Raudsepa arvates kulges pokker tema lauas üsna ründavas stiilis. „Kohe algul anti tempo minu kätte ja sain mängu kontrollida. Kiire edu saavutamiseks tuli agressiivselt mängida.“

 

Kristo Kork Elisast osales firmade turniiril esimest korda, pokkeris peab ta end pigem harrastajaks. „Minu jaoks oli tegu n-ö turbomänguga, pigem õnnemängu kui pokkeriga. Liigutusi tuli teha julgelt, kui veab, siis veab. Formaat oli lihtsalt selline,“ ütles Kork. Pokker oli ainus ala, millele firmasportlane end sel korral kirja pani. „Suurema panuse andmiseks tuleks ilmselt uus kalender soetada. Selline, mis on tühi!“ täpsustas ta heatujuliselt.

 

Finaali ei jõudnud sel aastal mitte ühtegi naist, viimase lootusena langes eelvoorus välja HRM Tootmise töötaja Jaanika Linn. „Väga, väga kahju, et ma edasi ei pääsenud. Mul oli väga hea käsi, vastasel ka ning tõenäosus mängis tema kahjuks, kuid läks nii,“ ütles Linn, kes on oma elutee jooksul jõudnud kasiinos diileri ametit pidada. Sügisspartakiaadi raames osales firmasportlane ka mini-reketloni võistlusel. „Pokkerimäng läks mul tunduvalt paremini, selles on rohkem oskusi. Sulgpalli mängisin platsil ja võrguga esimest korda, lauatennist olen natuke kodus harjutanud. Kokkuvõttes jään muidugi kõigega rahule.“

 

Pokkerimängus osalejate vahel läheb loosi ka 100 eurone Olympic Casino poolt välja pandud auhind. Loosimine toimub laupäeval koos autasustamisega. Võiduvõimalus on vaid neil, kes mängisid ja on autasustamisel kohal. Jaanika Linn saab parima naisena eriauhinna Marjamaa talu poolt. Auhinnakotis on naturaalsete käsitöömahlade komplekt koos purustatud marjade pakikestega.

 

Sügisspartakiaad’17 on lõpusirgel, jäänud on veel mõõduvõtt sõudeergomeetritel My Fitness Viru spordisaalis ning kardisõit Triobet kardikeskuses Laagris. Meeleoluka nädala võtame kokku laupäeva õhtul Tallinna kesklinnas Lokaalis Wabadus (Vabaduse väljak 10), kust liigume üheskoos edasi ööklubi Teater tantsuplatsi vallutama.