Posted by: EFL meedia

Piljarditurniiri parim nais- ja meespaar on selgunud

Piljarditurniirid leidsid aset Viimsi ja Kesklinna Kuulsaali ruumides, kokku oli võistlustele tulnud 18 naistepaari ja 34 meestepaari. Piljard on Sügisspartakiaadi kavas ala, kus on kõikidel vähemalt kuus mängu ja õhtu kestab mitu tundi. Paljud teised alad võivad lõppeda osalejatele kiirelt. Seega olenemata kohast, on tegemist kindlasti ühe kõige põnevama õhtuga.

Naiste mängude aeg oli õhus tunda särinat. Enne mängu tehti reeglid kiiresti selgeks ja jagati omavahel sõbralikult õpetussõnu, kuidas mängule läheneda. Mida mäng edasi, seda suuremaks muutus ajaline pinge, seis läks tasavägisemaks ja rohkem hakata jälgima löökidele kuluvat aega.

Orkla I naistepaar oli eelvoorudes võidukad, kuid ütlesid, et iga punkt on siiski arvel. „Meile tundub, et siin mängus olid kuumad tunded ja rohkelt emotsioone. Naised on ikka väga emotsionaalsed mängus. Ise suutsime jääda oma mängu juurde ja päris hästi tuli välja.“ Hea sisetunne Orkla I naistepaari seekord ei petnud juba mängude alguses, sest lõppkokkuvõttes saavutati piljarditurniiril 1. koht. Võiduni lõpuks viis õige taktika, natukene õnne ja hea meeskonna koostöö.

Elektrumi tuldi esindama kolmekesti. Kõik sõnasid kui ühest suust, et iga mänguga läks üha paremaks. „Ammu ei ole mänginud, aga iga löök tuletas jälle meelde, kuidas õigem oleks. Ja eks ikka seda külma närvi on ka vaja, et pallid auku saada. Me olime ainuke kolmik, teised mängisid kahekesti, eks see andis mingis mõttes eelise, aga samas jälle rohkem erinevaid mängustiile.“

Credit24 paar nentis, et eelvoorude alguses läks väga hästi, kuid õnn ei kestnud väga pikalt. „Saime kõik pallid juba auku, meil oli võimalus must sisse lüüa, läkski, aga valesse auku. Pärast seda hakkas oluliselt halvemini minema, aga ega see väga ei morjenda. Põhiline on see, et väga tore on. Peaks lihtsalt tihedamini mängima. Järgmisel aastal tuleme kindlasti jälle.“

Meeste mängudes oli väga palju põnevust, mängud olid kiired ja pingelised. Võistlusele läheneti taktikaliselt ja anti endast parim, et tagada koht finaalis. Kindlasti on meeste ja naiste mängudes suur erinevus, kuid korraldajad tõdevad, et just see teebki võistluse huvitavaks.

Firmaspordi projektijuht Taavi Kruut ütles, et väga põnev on jälgida naiste mänge, sest stiil erineb paljuski meeste omast. „Tõepoolest, siin Viimsi Kuulsaalis oli terve õhtu jooksul näha ja kuulda väga palju emotsioone. Pidime ka ise jääma kohtunikena rahulikuks, et küsimusi tekitavad olukorrad lahendada. Naised on reeglite jälgimisel ka natukene tähelepanelikumad, kui mehed. Aga õhkkond oli väga hea, näidati head mängu ja mis peamine – kõik olid tulnud õhtut nautima.“

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2019 lõppeb reedel sõudeergomeetrite võistlusega ja ujumisega. Autasustamine toimub restoranis “Wabadus” ja järelpidupidu ööklubis “Teater”.