Posted by: admin

Parimad ujujad töötavad Eesti Energias

Sügisspartakiaad’17 on jõudnud täpselt poole peale ja võistlused liikunud Keila ujulasse, kus näitas klassi Eesti Energia Spordiklubi. Nimelt viisid nad endaga kaasa võidud kõikides klassides, välja arvatud M40, kus tõestas oma üleolekut Swedbank.

Võistlus kulges muhedalt, häälekalt elati kaasa nii omadele kui konkurentidele, stiilidest sai näha nii krooli kui konna. „Ärge basseini põhjas kõndige, meil on ujumine!“ vürtsitas võistluse korraldaja Marti Soosaar talle omase huumoriga mõõduvõttu.

N40-klassis 50 m distantsil ajaga 33,18 võitnud Chris Helin Loik Eesti Energia Spordiklubist tunnistas, et tulemuse nimel sai rajal kõvasti pingutatud. „Kerget ei olnud siin mitte midagi,” ütles Loik ja lisas, et kunagi sai ujumisega päris tõsiselt tegeletud. „Mul on hea meel, et Eesti Energias on ujumise osas korralik järelkasv. Tore, et Firmasport selliseid üritusi korraldab ning ujumise fännina on rõõm näha, et inimesed võistelda tahavad. Oma ujumiskoondist Eesti Energial veel pole, kuid ehk peaks sellest meie spordijuhiga rääkima,” arvas ta.

Pildil Eesti Energia võistlejad / Foto: Ardo Säks

Nagu öeldud, siis ka võistkondlikus 4×50 m teateujumises polnud ettevõttele vastast. Eesti Energia 1 tiimi viisid võidule Polina Lutsevits, Jevgeni Kaev, Chris Helin Loik ja Vladimir Sidorkin. Võistkonna esindaja Kristjan Jäätsa sõnul tiimi pääsemiseks katseid ei olnud, sest Eesti Energias oskavad ujuda kõik töötajad.  „Tiimi komplekteerisime vastavalt juhendile ja eelmiste aastate kogemuste pealt,“ ütles Jääts ja kergitas saladusekatet ka spordiklubi tulevikuplaanide pealt: „Plaanime lähiajal täiskasvanute ujumise täiendõpet ja lisaks veel ühte koostööd Eesti Ujumisliiduga, millest hetkel rohkem ei räägiks.“

M40-klassis triumfeeris ajaga 26,12 Swedbanki töötaja Aldo Suurväli. „Muidugi on mul hea meel, vanust juba poolsada ja ega selles eas tuleb võit juba raskelt. Samas eks see paarkümmend aastat ujumisspordiga tegelemist jätab oma jälje. Krool on mul tugevuselt teine ala, muidu ujusin peamiselt delfiini,“ sõnas Suurväli ja rõõmustas tugeva konkurentsi üle. „Eks võistlusmoment käib asja juurde. M40 arvestuses teiseks tulnud Henri Kaarmaga Danske Bankist sai kunagi koos ujumistrenni tehtud, temaga on alati selline n-ö väike omavaheline pusimine.“

Pärast neljandat päeva juhib ettevõtete edetabelit Swedbank, teiselt kohalt leiab Kalevi ja kolmandalt Danske Banki. Neljandat positsiooni hoiab hetkel Tallinna Lennujaam, kuid Tallink on tihedalt kannul ning ega Rahandusministeerium, Saku Metall ja Normagi pikalt maha jää. Pool maad on veel minna, palju põnevat ootab ees ning lõplik tõde selgub alles nädala teises pooles.

Sügisspartakiaad’17 jätkub kolmapäeval uudisalaga Kalevi staadionil, milleks on tänavu vibulaskmine.