Posted by: admin

Parimad golfikäed töötavad Kalevis!

Suvespartakiaadi ajaloos esimest korda toimuv golf ei ole lihtne ala – juba osalemiseks on vaja green cardi ning ega ka mäng ise just kõige kergemate killast ole. Tipptasemel 20 golfari peale tuli võitjaks Kalev, teiseks Tallinna Lennujaam ja kolmandaks Swedbank.

Meeste arvestuses kolmandaks tulnud Ernst&Young‘i tiimi liige Erik Oja on enda sõnul golfiga viimasel aastal väga aktiivselt tegelenud. „Mingil määral aitas sellele kaasa ka jalavigastus, mille tõttu tuli aktiivsest spordist paus võtta ning midagi rahulikumat proovida. Samas saan just nüüd öelda, et golf on korralik füüsiline tegevus ja mitte väga rahulik sport.“

Konkurentide tasemega jäi Oja rahule. „Kõik on väga tublid, tase on üsna võrdne. Mäng sujub, ilm on ilus, mida veel tahta!“ rõõmustas mees.

Suvespartakiaad’17 16-18 juuni Kuressaares / foto: Ardo Säks

Lennuliiklusteeninduse meeskond saatis golfimurule Heiko Jäe, kes oli kogu tiimi seast ainuke green cardi omanik. „Töötasin kunagi golfisimulaatoris instruktorina, eks see sealt tuligi. Nüüd pole vahepeal vist pea kuus aastat mänginud ja on tore üle pika aja taas jälle väljakul olla. Golf on tore – vaba õhk, loodus ja natuke võistlusvaimu. Saab oma puraka välja lüüa.“

Kolmanda koha pälvinud Swedbanki sporditiimi liige Tõnu Põldmäe võttis mängu mõnuga. „Mina ei võta seda kui võistlust, vaid soovin iseendaga mängida ehk igal korral midagi paremini teha ja areneda. Tore mäng, nagu ka näiteks discgolf. Samas kui spordipisik juba kord sees on, siis pole väga vahet, mis ala teed,“ kinnitas Põldmäe.

Amservi sportlane Roland Rottenberg leidis, et tal on veel palju õppida. „Mina olen siin rohkem nagu kannupoiss, liigun paari meetri kaupa, konkurendid panevad siin paarisaja kaupa,“ muigas Rottenberg. „Palju tuleb lööke teha ja pallile on vahel päris keeruline pihta saada. Ülejäänud on lihtne!“

Kokkuvõttes osutus parimaks täna võistelnud meheks Taavi Tell Kalevist, talle järgnesid Indrek Toomas Swedbankist ja Erik Oja Ernst & Youngist. Naistest olid parimad – ja ka ainsad kolm osalejat – Katrin Kaare Kalevist, Anne Kaseväli ja Ülle Lumi, mõlemad Lennujaamast.

Tublidele golfaritele paneb auhinna välja Saare Golf. Suvespartakiaad jätkub täna aga filmivõistluse ja autasustamisega.