Posted by: admin

Parima rahvasportlase arvestus sai punktilisa Tartu Maratonil

Möödunud nädalavahetusel toimus Lõuna-Eesti kaunitel radadel 46. Tartu Maraton, kus kõikide distantside peale kokku pani end proovile 7040 suusasõpra! Plusskraadide kiuste toimus maraton seejuures täies mahus.

Mõistagi ei puudunud stardist ka firmasportlased. Nimelt oli ka Tartu Maratonil võimalik koguda punkte Eesti parima rahvasportlase sarja arvestuses. Sarja punktitabeliga on võimalik tutvuda SIIN.

Tartu Maratoni raja läbis firmasportlastest kõige kiiremini sedapuhku Aivo Kaljumäe Elisa spordiklubist, kes lõpetas distantsi väga tubli 213. kohaga ning teenis 60 lisapunkti parima rahvasportlase sarja arvestuses. Seejuures võistleb Aivo M40 klassis ning on ka selle arvestuse liider.

Nooremate meeste arvestuses oli kiireim Viljar Vooremäe Lennuliiklusteeninduse AS-ist, kes saavutas maratonil igati korraliku 358. koha ning kogus 60 punkti. Viljari jaoks olid need esimesed punktid sarja arvestuses ning sellega tõusis ta hoobilt sarja arvestuse 7. kohale! Firmasportlastest järgnesid suusarajal talle Jano Järvelaid Elisa spordiklubist, kes 403. kohaga teenis 54 lisapunkti, ning Priit Kotkas MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist, kes teenis 886. koha ning suurendas oma punktiarvet 48 punkti võrra. Ühtlasi tõusis Priit sellega ka parima rahvasportlase arvestust juhtima, olles kokku kogunud 88 punkti!

Naiste arvestuse kiireim oli Sille Meikop Swedbankist, kes finišijoone ületas esituhande piirimail, kuid naiste arvestuses teenis lausa 44. koha! Sellega tõusis Sille enda arvestuses ka rahvasportlaste sarja liidriks. Naiste hulgas tegi Swedpank seekord puhta töö, Tartu Maratonil osalenud firmasportlaste 3 kiireimat naist ning ka parima rahvasportlase sarja arvestuse hetke kolm parimat on just Swedbankist. Meikopile järgnevad praeguse seisuga Laura Kruusmann ja Hannula-Katrin Pandis, seejuures mahub esikolmik vaid 10 punkti sisse!

Ka naiste puhul oli seekord kõige kiirem sõitja vanemast vanuseklassist. N40 arvestuse kiireim oli Piret Põldsaar MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist, kes teenis Tartu Maratonil naiste seas suurepärase 38. koha! Parima rahvasportlase sarja liidriks Piret sellega veel ei tõusnud, hetkel edestab teda 10 punktiga Margit Maidla Rahandusministeeriumist.

Ühtekokku käis Tartu Maratoni suusarajal teistega jõudu katsumas 48 firmasportlast, kellest mitmete jaoks tähendas see sarja kokkuvõttes esimesi punkte. Kõik rajal käinud parandasid oluliselt ka oma positsiooni üldises sarja arvestuses. Kuigi hooaeg on veel noor, on igal parima rahvasportlase sarja võistlusel osalemine ülihea võimalus enda kohta parandada!

Järgmine võimalus koguda punkte parima rahvasportlase sarja arvestuses on juba 8.-10.03.2019 kui Otepääl ja Käärikul toimub Eesti Firmaspordi Liidu talvine suurüritus Talispartakiaad! Kavas on 20 erinevat ala ning sportimisvõimalusi on igale maitsele. Veebruari lõpuni on kõigil seejuures võimalik üritusele registreeruda soodsama hinnaga. Talispartakiaadi kohta saab lähemalt uurida SIIN.