Posted by: admin

Niitväljal lendasid firmajuhtide golfipallid

Pühapäeval, 19. augustil peetud firmajuhtide turniiril „Hole-In-One“ panid end golfiväljakul proovile nii tõsised harrastajad, kuid leidus neidki, kes golfikeppi vaat et esimest korda käes hoidsid. Nädalale said võiduka punkti panna Katrin Kaare (Orkla Eesti AS) ning Harri Valtri (Eltech Service OÜ).

Eesti golfi kodu Niitväljal võõrustas 20 firmajuhti, kelle hulgast selgitati parimad nii meeste kui naiste arvestuses.

Eesti suvi ei andnud armu ning golfisõbrad pidid 18 rajal oma võimeid näitama nii paduvihmas, tuulehoogudes kui päikesepaistes. Enam kui viietunniseks kujunenud võistluspäeva lõppedes pakkisid naiste võidukarikad kaasa Orkla Eesti AS mängijad: Katrin Kaarele (33 punkti) järgnesid Arabella Arro (21 punkti) ja Kaire Kattai (16 punkti). Kaare kinnitas, et võistluspäev oli vaatamata ilma vingerpussidele väga tore – kui mängu alguses märjaks saadi, siis jõuti lõpuks ära kuivada.

Meeste arvestuses oli parim Valtri tulemus 46 punkti. Esikolmikule väärilised golfilöögid õnnestusid ka Ivo Lepikul (Betotrade OÜ) ja Sami Seppänenil (Elisa Eesti AS), kes teenisd vastavalt 37 ja 35 punkti. „Mõnus flight, hea ilm, mida paremat tahta,“ võttis Valtri võistluspäeva kokku. „Flight’is olid tugevad mängijad, kes pinget juurde pakkusid ning see motiveeris veelgi,“ lisas ta.

Augusti lõpus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel golfis ei ole firmajuhtide turniiri võitjad siiski konkurentsi pakkumas. Katrin Kaaret ootab samal ajal ees Soomes toimuv rahvusvaheline Orkla Cup, kust kolleegid teda loomulikult esikohaga koju ootavad. Harri Valtri nendib, et meistrivõistlustele võib küll mõelda, kuid vast pisut vara veel, tuleks rohkem harjutada – Valtri on golfiga tegelenud kokku  kolm hooaega, kuid kuna kaks eelmist jäid vahele, tuli sisuliselt otsast alustada.

Turniiri avalöögi tegi Siim Lepisk (SEB Spordiklubi), kes alustas golfimänguga juba 2007. aastal. Kuna võistlus algas tiheda vihmasajuga, lootis Lepisk selle enda kasuks keerata: „Eelmisel korral võitsin siin ühe võistluse halva ilmaga ning sain aru, et suudan sellega hästi toime tulla.“ Ilm aga paranes ning nii tuli Lepiskil karikast seekord loobuda.

Heiki Mäesalu (Saint Gobain) mängis golfi esimest korda, kuid tõdes, et jääb siiski vastupidavusaladele truuks: „Mäng on kindlasti huvitav, aga minule ei sobi. Siiani polegi kõige hullemini läinud, kuid golfimängijat minust ikka ei saa. Kui hole-in-one tuleb, siis mõtlen võib olla teistmoodi!“

Välja anti ka kaks eriauhinda: lähim löök lipule õnnestus Raul Margil (Orkla Eesti AS) ning pikima avalöögi tegi Sami Seppänen. Raul Mark on golfi mänginud kaheksa aastat, kuid möönis, et hoolimata eriauhinnast polnud seekord tema päev. Lipule lähedale viinud tulemuse tõid tema sõnul head flight’i kaaslased ning õnnestunud löök.

Firmajuhtide golfiturniir „Hole-In-One“ kuulub ka Eesti Sportlikuma Firmajuhi punktiarvestusse.

Enam pole mägede taga ka 23. – 29.09. toimuv Sügisspartakiaad, kus ettevõtted saavad omavahel mõõtu võtta bowlingus, ujumises, kardisõidus, mikireketlonis, sõudeergomeetril, vibulaskmises kui ka lamades surumises. Kas oled juba kirjas? https://firmasport.ee/sygis/

TULEMUSED

Firmajuhtide Golf ’18 TulemusedLaadi alla

Eesti Sportlikem Firmajuht  tabeliseisLaadi alla