Posted by: EFL meedia

Nädalavahetusel lõpetati Firmaspordi 2019. aasta hooaeg

Novembri kolmandal nädalavahetusel toimunud Kuldpall lõpetas 2019. aasta hooaja. Kuldpalli üldvõidu võttis sellel korral Tallinna Lennujaama Spordiklubi. Eesti sportlikuma ettevõtte tiitliga läks laupäeval Tartust koju Swedbank.

Kuldpall on olnud traditsiooniliselt viimaseks ürituseks Firmaspordi kalendris, kus on võimalik ettevõtetel ja osalejatel punkte koguda ning välja selgitada parimatest parimad. Nii ka sellel aastal kuulutati välja ja autasustati nädalavahetusel parimaid rahvasportlasi, riigiametnikke, IT-ettevõtteid, sportlikumaid firmajuhte ja ettevõtteid.

„See oli suur üllatus meile endale, et Kuldpalli ära võitsime,“ ütles Tallinna Lennujaama Spordiklubi juht. „Tegelikult tulime sellel korral kaitsma oma firmade üldarvestuse teist kohta. Teadsime, et Swedbank on meist väga palju ees, aga samas SEB ja Elisa Spordiklubi ei ole meist väga kaugel. Panime kogu panuse selle peale, aga seeläbi suutsime Kuldpalli võita,“ rõõmustas meeskonna saavutuste üle.

„Meil on ikka super meeskond! Meil oli Kuldpallil väljas kokku 46 inimest. Suvespartakiaad on tavaliselt olnud üks suurima osalusega üritusi, aga seekord Kuldpallil ületasime selle. Meile tõi edu eelkõige saalihoki tulemus. Me olime kahe päeva vältel väga stabiilsed, olles pidevalt teised-kolmandad-neljandad ja see andis meile üldvõidu. Aga mis seal salata, järgmisel aastal tahaks kokkuvõttes hooaja võita. Ma tean, et meie põhikonkurendid teevad tööd ja on väga tublid. Meie ülesanne on mõelda, kuidas olla veel paremad. See ei ole lihtne, aga teeme tööd selle nimel,“ andis ülevaate ka järgmise hooaja plaanidest.

Eelmisel aastal üldvõidu võtnud Elisa Spordiklubi jäi sel korral teiseks. Elisa Spordiklubi juht Jaanika Parts ütles pärast autasustamist: „Meil oli sellel korral Kuldpallil väljas ligikaudu 50 osalejat ning meie trumpalaks oli tennis nagu eelmisel aastal. Inimestele meeldib väga käia Firmaspordi üritustel ja see toobki jälle tagasi. Järgmisel aastal jätkame kindlasti samas vaimus nagu siiani.“

Kolmanda koha saavutas aastaid Kuldpallil edukas olnud Vanglateenistus, kelle esindajatel oli põhjust autasustamisel olla poodiumil peaaegu kõikidel alade, kuid siiski jäi natukene puudu, et jõuda kõige kõrgemale astmele.

Orkla Eesti AS tiimijuht Kaire Kattai, kes ühtlasi pälvis ka sportlikuma firmajuhi tiitli naiste seas, ütles pärast autasustamist: „Sellel korral Kuldpallil oli kõige suuremaks võiduks osavõtt. Üllatusalaks oli meie jaoks veepall, terve pikk päev oli selja taga ja palju sporti tehtud, kuid me tulime ning saavutasime neljanda koha.“

Kaire on kindlasti oma tiimile heaks eeskujuks: „Ise tegelen peamiselt küll sulgpalliga, aga teen alati erinevatel sarjadele kõiki alasid, kus on vaja osaleda. Teeme meiegi selle nimel tööd, et järgmisel aastal oleks veel suurem esindatus.“

Eesti sportlikuma ettevõtte tiitli pälvis Swedbank, kes on kogu aasta jooksul käinud kõikidel üritustel väljas suure meeskonnaga. Osalemise aktiivsust kinnitab ka fakt, et kolm parimat rahvasportlast naiste arvustuses, keda laupäeval tunnustati, on Swedbanki esindajad.

Parima rahvasportlase tiitli naiste seast pälvis Hannula-Katrin Pandis, kes Kuldpallil ise ei osalenud, kuid elas meeskonnale kaasa interneti vahendusel tulemusi jälgides. „Isiklikult mulle meeldivad kõige rohkem vastupidavusalad ning tegelen muidu peamiselt jooksmisega. Kuid Firmaspordi üritustel meeldivad mulle just alad, millega muidu tavapäraselt ei tegele. Eelmisel aastal alustasin talispartakiaadilt, aga sellel aastal tegin kogu programmi kaasa ja väga edukalt. See annab palju motivatsiooni ka järgmisel aastal jätkamiseks,“

Parim rahvasportlane meeste seast oli Jano Järvelaid Elisa Spordiklubist, kes tõi välja, et Kuldpallil läks väga hästi ning aastas korra saab alati mängitud kindlasti saalihokit. „Siis kui reeglid saab meelde tuletatud ja mäng hakkab mängu ilmet võtma, saab võistlus juba läbi. Esimest korda tegin kaasa ka veepallil. Sellepärast ongi tore, et saab osaleda aladel, mida varem ei ole proovinud. See oli super kogemus ja veel kolmas koht ka. Minu meelest oleks väga lahe, kui mõnel Firmaspordi üritusel saaks proovida ka jahilaskmist.“

„Sport ja võistlused, mis siin on, ei olegi minu jaoks enam nii olulised. See on minu jaoks justkui tavaline tegevus. Kõik need inimesed ja meeleolu, mida aastast-aastasse kogen ning suhtlus ja sõbrad. Saad ägedate inimestega kokku ja naudid nädalavahetust. Minu enda jaoks sellel hooajal on võistlustel käimine parim treening ja see ongi minu hetkelise hea vormi saladus, kuid see kindlasti ei sobi kõikidele,“ rääkis Jano oma edusaladusest.

„Suur rõõm on näha ja kogeda firmasportlaste ühtekuuluvustunnet. Kõik meeskonnad elavad üksteisele kaasa, kuigi võistlusel ollakse konkurendid. See toetus ja võrgustik on kindlasti iga ettevõtte jaoks, kes siin on, hindamatu. Teeme ka korraldajatena tööd selle nimel, et võistluskavas oleks alad, mis inimestele meeldivad ja kindlasti võtame enda 2020. aasta eesmärgiks üritustel osalejate arvu suurendada. Koostöös ettevõtetega saame läbi sarja inimesi tuua spordile lähemale,“ ütles Firmaspordi tegevjuht Taavi Kruut.

Kuldpalli tulemustega saab tutvuda SIIN.

Peagi on leitavad ka kõik pildigaleriid Firmaspordi kodulehelt.

Järgmisel aasta saab Eesti Firmaspordi Liit 15. aastaseks ning programmist leiab mitmeid üllatusi ning jätkuvalt rohkelt sporti ja meelelahutust. Kohtume uuel hooajal!