Posted by: EFL meedia

Nädalavahetus paneb firmasportlased meeskondadena proovile osavuses, kiiruses ja ka galopis

Suvespartakiaad 2022 annab võimaluse jõudu katsuda väga erinevatel aladel. Sellel aastal esmakordselt on firmasportlastel võimalus näidata oma parkuurimisoskuseid kepphobuste võistlusel.

Galopis raja suurepärase tulemusega läbimiseks on vaja ületada kuni poole meetri kõrgused takistused. Olukord võistlejatele on eriti soodne, sest kepphobsed tujukad ei ole ja kaera ei soovi. 

Pulkade ja keppide teemal jätkates jõuame teatevõistlusteni ning neid pakub Suvespartakiaad päris mitu. Viimase mehe teatejooks vajab erilist vastupidavust, sest võitja on see, kelle meeskond viimasena rajale jooksma jääb. Siiski ei puudu Suvespartakiaadi nimekirjast ka kõige tavalisem teatejooks, kus 1 km pikkusel distantsil tuleb näidata vaid kiirust. Kes tunneb end nagu kala vees, saab teatepulka edasi anda hoopis teateujumisel.

Veespordi armastajatel on esmakordselt Suvespartakiaadi ajaloos võimalus takistusi läbida O2 Veepargis Anne Kanalis, kuid lisaks ujumisoskusele peab olema kärme ja raja läbima vaid 3 minutiga.

Kiiruse, tugevuse ja parkuurimise kõrval ei saa unustada ka ajutreeningut. Mõõtu võetakse ka mälumängul, milles osalejad peavad küsimustele vastuseid andma neljas teemade plokis. Teemade plokid õnneks omavahel riimuvad ja teadmisi peab olema nii äikesest kui päikesest.

Muidugi ei puudu võistluspäevadest ka kõige traditsioonilisemad pallimängud: võrkpall, jalgpall ja korvpall. Korvpalli mängivad firmasportlased kolm kolme vastu. Võrkpalli mängitakse liivaväljakul, sest soe liiv talla all on ehtne suve tunne.

Uutest aladest ei saa mainimata jätta ka rahaviset, kus ei ole vaja raha tuulde loopida. Oh ei! Vajalik on hoopis noolemängu oskus, et rahatähele nool pihta visata. Vastandiks eriti vähest rammu vajavale nooleviskele toimub esmakordselt mõõduvõtt ka autotõmbamises. Loodame, et parkides käsipidur peale ei jää, muidu on rammu vaja mitme mehe eest.

Eriti lõbusaks muudab nädalavahetuse lustakas lestajooks, kus ainsaks reegliks on hoida joostes lestad jalas. Mis teha, pardid peavad alati lestadega hakkama saama. Ülemust lestadega tahaks ikka näha!

Võistlusaladest tuleb ka Suvespartakiaadil toimub traditsiooniline kastipanemine, kus võistleja peab laduma õllekastidest kõige kõrgema torni. Tegemist ei ole mingi lihtsa ülesandega, sest torni kasvatamiseks tuleb võistlejal tõsta kogu laotud torn üles ning asetada lisatud üllekasti peale tagasi. Õllesõbraks olemisest selles võistluses abi ei ole. Vaja on tasakaalu ja täpsust, et torn püsiks ka kõrgena püsti.

Võistlusaladena on võimalik välja hüüda veel Mölkky, Disc golf ja Petanque, mis on suvistel grillpidudel lahutamatuteks kaaslasesteks igas majapidamises. Firmasportlased saavad peale parima toidu valmistamist grillimise võistlusel, näidata, et suudavad lisaks liha säristamisele saavutada hea tulemuse ka hoovimängudes.

Igale firmasportlasele on selge, et sportlik vorm alati vajalik ei ole. Igaüks leiab selle võistluse, milles oma tugevust näidata. Isegi kui see tugevus on raja ääres teistele kaasa elamine! 

Hoia Firmaspordi tegevusel silm peal ka Instagramis ja Facebookis. Kindlasti ära unusta oma seikluste juurde lisada teemaviiteid #firmasport #suvesparta2022