Posted by: EFL meedia

Meeleolukas nädalavahetus Lõuna-Eestis koos parimate firmasportlastega

6.-8. Märtsil pidasid Eesti ettevõtted maha Otepääl ja Käärikul Talispartakiaadi ehk Eesti Firmaspordi Liidu ettevõtete talimängud! Kokku võisteldi 19 erineval ja väljakutsuval spordialal.

Lumi on muinasjutt ja seda Otepääl meie jaoks jagus! Küll mitte nii rohkelt, kui tavaliselt, kuid sellegi poolest õnnestus kõigil lume peal päriselt sporti teha. Üle 500 ambitsioonika sportlashinge pea 25st ettevõttest oli Lõuna-Eestisse kohale jõudnud, et välja selgitada, kes on parim ja kellele kuulub Talispartakiaadi üldvõit. Esimesel võistluspäeval alustasid firmasportlased võistlustega Tehvandi Spordikeskuses. Esimene ala programmis oli puusuusasprint ja sellega anti avapauk 2020. hooaja Talispartakiaadile. Peale seda aeti kiirused ülesse ja veerema hakkasid tõukerattad ning lõpuks jõudis kätte sprindi aeg! Ületamatuna näiv Tehvandi tõusu sprindi osalejad näitasid täpselt, mis puust nad tehtud on ja uskuge meid, see puu on tugev!

Traditsiooniline lestajooks on alati Talispartakiaadil kirgi kütnud, olgu siis lumel või ilma lumeta. Ka tänavu ei olnud midagi teisiti – oli kukkumisi, meeletuid spurdi kiiruseid, kaotushetki ja võimsaid võiduhõiskeid. Emotsioonid olid osalejatel laes! Mälutreeningud on igal õigel spordiüritusel asjakohased. Esimese päeva lõpuks võtsid firmasportlased suuna Kääriku Spordikeskusesse, et välja selgitada parimate teadmistega mälumängurid. Küsimuste teemad jagunesid kahte blokki, milles üks hõlmas Firmaspordi 15. sünnipäeva tähistamist ja teine blokk oli seotud spordiga. Oli tunda, et  vastuste tulemused panid saali elama ja kuulda sai siirast rõõmu, kui küsimusele vastus napilt õigesti läks! Esimese päeva lõpuks võttis üldarvestuse liidrikoha SEB (265 p), teisel kohal Swedbank (258 p) ja kolmas Lennuliiklusteeninduse AS (252,2).

Järgmisel päeval ootasid firmasportlasi ees Kääriku Spordikeskuses nii individuaalsed kui ka võistkondlikud alad. Päeva esimese stardi said talirogainerid, kes pidid 30 minuti jooksul võimalikult palju punkte maastikult kaardi ja nutikuse abil ülesse leidma ja SI-pulgaga ära märkima. Punktide tagaajajaid oli Käärikul näha igal pool – keset põlde ja lagedaid välju, metsa all eesmärk silme ees punkti poole jooksmas! Lausa kuus rogainerit jõudsid etteantud aja jooksul kõik maastikule märgitud punktid ülesse leida. Üheks õigeks tasakaalu ülesandeks kujunes kastidest torni ladumine. Paari kaupa tuli etteantud kastidest ehitada võimalikult kõrge torn. Olgugi, et meie firmasportlased nägid kurja vaeva kastide tasakaalustamise ja õige strateegia valimisega, kippusid kastid vastu töötama ja valdavalt üsna kiiresti tasakaalu kaotama.

Parimatel õnnestus paika saada 15 kasti. Pallimänguväljakutel said firmad omavahel mõõtu võtta talijalgpallis, kummikuhokis, talivõrkpallis ja -tennises. Samuti jätkati ka esimesel päeval alustatud disc-golfis parimate välja selgitamist. Disc-golfi rada oli huvitavalt ülesse ehitatud ning sisse oli pandud detaile, mida igal rajal kindlasti ei kohta. Eranditult kõik meeskonnad olid keskendunud ja andsid kõik endast parima, et välja selgitada, kes on tipus! Teise võistluspäeva lõpuks hoidis jätkuvalt liidrikohta enda käes SEB (627,4 p), keda oli jälitamas Swedbank (617 p) ning kindal kolmandal kohal Lennuliiklusteeninduse AS (535,7 p). Kuid selge oli see, et võitja pole enne kindel, kui kõik alad on tehtud!

Talispartakiaadi kolmas ja otsustav võistluspäev toimus taas Tehvandi Spordikeskuses, kus ees ootas võistlejaid veel neli viimast, kuid olulise tähtsusega võistlusala. Päeva esimeseks alaks oli laskesuusatamine. Millele eelnes enne starti põhjalik koolitus ohutuse tagamiseks firmasportlastest laskesuusatajatele. Firmasportlased vallutasid laskesuusaraja ja tegid vägevaid sõite ning väga täpseid laske lasketiirus. Paralleelselt sai alguse ka käärling, mis pakkus osalejatele meeleolukaid momente, kui taas võistlusvarustus ei teinud täpselt seda, mis võistleja oli eesmärgiks pannud. Käärlingu litrid tegid lennutrajektooril kiireid muutusi ja seda niimoodi, et võistleja ei jõudnud isegi reageerida, kui litter juba punktiplatsilt väljas oli. Sellegi poolest suutsid võistkonnad koguda väga häid skoore! Suusasprint peeti sellel aastal maha ilma lumeta. Kui suusatada ei saa, siis saab joosta – kõigele on lahendus. Suusasprinterid näitasid tugevaid jooksuaegu ning päeva kiireim aeg tuli eeljooksust, milleks mõõdeti 59,2 sek. 2020. aasta Talispartakiaadi viimaseks võistlusalaks oli sellel korral võimsussõit. Et võimsus raja läbimisel suurem oleks, oli tervitatav ennast raskemaks teha. Sellel korral mindi nii traditsioonilise seljakoti teed, kuid võistlejate seas võis näha ka  erinevaid kuuliveste, mis andsid lisakaalu juurde. Need neli viimast ala panid paika ka lõpliku üldarvestuse!

Talispartakiaad 2020. aasta üldvõitja on SEB, kes astub esimest korda ajaloos kuldsele poodiumi kohale punktidega 927,2. Teisele kohale finišeeris peale kolmandat võistluspäeva Swedbank (887,8 punkti). Kui teise päeva õhtuks oli Lennuliiklusteeninduse AS kindlalt kolmas, siis üldarvestuse poodiumi kolmas koht (747,7 p) oli neil tõeliselt napp – kõigest 0,9 punkti jäi neid lahutama neljandast kohast ehk Tallinna Lennujaama Spordiklubist (746,8 p).

AS Merko Ehitus Eesti esindaja Mario Pajuste kommenteeris tervet Talispartakiaadi: „Sellised üritused aitavad väga hästi meeskonnavaimu tõsta. Võistluste käigus saab kolleege paremini tundma õppida ja kõik pingutavad ühise eesmärgi nimel. Kindlasti plaanime uuesti osaleda, sest emotsioonid on väga positiivsed. Alade mitmekesisus on päris hea ja igaüks leiab endale oma.“

Kõikide alade ja üldarvestuse tulemused on uuritavad SIIN ning Talispartakiaad 2020 pildigalerii on SIIN! Piltide kasutamisel kindlasti märgi ära ka Firmasport #firmasport ja #talispartakiaad2020! Hoia ennast meie tegemistega sotsiaalmeedias Facebookis ja Instagrammis kursis!

Täname ja õnnitleme kõiki osalejaid ja võitjaid! Korra saavad firmasportlased Talispartakiaadist hinge tõmmata ning siis on juba aeg häälestus teha Kevadspartakiaadi lainele, sest ka nädalavahetus näitas, et kevad ei ole enam kaugel! Kalendrisse kirja ja kohtume juba varsti võistlustel! Vaata meie vägevat järelvideot SIIN!