Posted by: admin

Mäesuusatajad ja lumelaudurid kuulutasid Talispartakiaadi avatuks

 

Talispartakiaad 2018 avastart anti täna Väikesel Munamäel, kus rada prooviti ära nii mäesuuskade kui lumelaudadega.

 

Mõned soojakraadid sulatasid raja osalejate sõnul pisut jäiseks, kuid see ei takistanud tulist heitlust. Kuuldavasti oli Eesti parim mäesuusatreener Peeter Siim teinud sellise raja, mis sobiks nii proffidele kui algajatele.

 

Mäesuusatamises oli Talispartakiaadi avapäeval kõige kiirem Tallinna Linnatranspordi AS, nende kannul kihutasid Danske ja Elisa spordiklubide esindajad.

 

Lõpetajaid turgutas Red Bull / Foto: Tarmo Haud

Parimateks mäesuusatajateks krooniti täna Meelis Mõis (M50) Tallinna Linnatranspordi AS-ist, Armas Elo (M40) Elisa Spordiklubist, Valdis Stalidzans (M30) Tele2 Eesti AS-ist ning Siim Anton (M) MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist.

 

Kiireimad naised suuskadel olid Raidi Tammeveski (N50) Tallinna Linnatranspordi AS-ist, Pille Tiis (N40) Swedbank AS-ist, Ülle Lumiste (N30) MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist ning Kaisi Udumäe (N) Elisa Spordiklubist.

 

SEB spordiklubi juht Merten Loss püüdis mullu teist kohta mäesuusatamises, kuid tänavu jäi ta napilt finaali ukse taha. „Määre oli täna ikka veidi vale, sai liiga palju pidamist pandud – ei oleks pidanud ikka üldse panema. Jube jäine oli ka, kandid oleks pidanud võib olla veel teravamaks lihvima,“ tõi Loss välja mõned tegurid, mis talle finaalikoha maksta võisid.

 

Pildil SEB esindaja Merten Loss / Foto: Tarmo Haud

Parima aja teinud Valdis Stalidzans kiitis rada ja võistlust, kuid tõdes, et ilm pole kahjuks nii hea. Kui Stalidzansile rada meeldis, siis konkurentide jaoks jäi pisut jäiseks. Hardi Heinvere (Tallinna Linnatranspordi AS) nentis pärast kvalifikatsioonisõitu: „Rada oli veidi jäine poole mäe pealt, kuna nii paljud on juba sõitnud, aga tingimused on kõigile samad. Meie vanuseklassis on kindel kullasoosik juba olemas, nii et hõbe on see, mille peale üritan.“

 

Stalidzansi jälitanud Timo Moorast (Tallinna Linnatranspordi AS) tundis ennast pärast kvalifikatsioonisõitu kindlalt ning sihtis finaalis veel paremat tulemust : „Finaalis peaks esikolmik olema kindlustatud. Enne finaali olin sekundi liidrist maas, nii et loodaks ikka esikoha ära võtta.“ Mullune mäesuusaliider Moorast pidi seekord leppima siiski teise positsiooniga.

 

Ingrid Moor (Ernst & Young Baltic AS) lootis eelmise aasta teist kohta parandada. „Sulaolud on ja suusk pole tegelikult vastav, takerdus määrde tõttu,“ kommenteeris ta ja pidi seekord madalaima poodiumikohaga leppima.

 

Parimad lumelaudurid töötavad pangas

 

Lumelaual püsisid kõige paremini pankade esindajad – ettevõtete arvestuses kogusid kõige enam punkte Danske Spordiklubi, Swedbank AS ning SEB.

 

Lumelaudur / Foto: Tarmo Haud

Lumelauasõidus kaitses tiitlit eelmise aasta võitja Rain Pajur (M40) Swedbank AS-ist. M-klassis oli kiireim Tanel Tamm Danske Spordiklubist. Naistest lauatas end esimeseks Triin Preem (N) SEB-st.

 

Rain Pajuril oli nii tulemuse, laua libisemise kui esikoha šansi kohta konkreetne kommentaar: „Väga hästi!“

 

Triin Preem oli finaalikohaga väga rahul ning arvas, et finaalsõiduks oli rada lausa paremaks läinud – mõned jäised kohad olid lumekorra saanud.

 

„Väga tore oli, maailma kõige toredam slaalomisõit. Võiduaeg vist mitte“, kommenteeris Karin Lusikas (Swedbank AS) võistlust. Võiduaja sünnist jäi tõepoolest napilt puudu ning Karin platseerus teiseks.

 

Mäealadele järgnesid discgold ning talirogain, samuti prooviti Tehvandi tõusul sprintida ja lestadega joosta. Avapäeva lõpetavad mälumäng ning avatseremoonia.

 

Talispartakiaad 2018 tulemusi vaata: https://firmasport.ee/talv/tulemused/