Posted by: admin

Mäesuusa- ja lumelauavõidud sõitis enda õuele Swedbank!

Kui murdmaasuuskadele saab Talispartakiaadil hüpata korduvalt, siis veidi suurema kalde all sõitmiseks on firmasportlastel seni olnud vaid üks variant: mäesuusk. Sel aastal on aga punktialade sekka lülitatud ka lumelauasõit, kus võistlejad pidid eduka tulemuse nimel teel ülalt alla läbima 8-10 väravat.

Kõige edukamalt suutsid selle kadalipu läbida Swedbanki töötajad, võttes mõlema ala üldvõidu. Tallinna Linnatranspordiamet võttis mäesuusasõidus teise ja Danske lumelauas teise ja mäesuusasõidus kolmanda koha. Lumelauasõidu pronksmedal läks aga SEBi töötajatele.

Kõige suuremaid nurinaid võis kuulda Eestimaa ilma poolt lihvitud jäise nõlva kohta: peamiseks osalejate sõidustiiliks sai seetõttu langeva lehe nime all tuntud stiilis liikumine. Seetõttu tuleb eriliselt tunnustada neid esmakordseid üritajaid, kes hoolimata rasketest rajaoludest oma ettevõttele siiski punkte püüdsid.

Foto: Ivo Kraus

Kõige edukamalt said mäesuusasõidus hakkama Meelis Mõis (M50), Märt Heinvere (M40) ja Timo Moorast (M30) Tallinna Linnatranspordist ning Marko Sonn Swedbankist (M).

Naistest olid Kelly Sildarust enim inspiratsiooni saanud Marje Viirmann FEREst (N50), Pille Tiis Swedbankist (N40), Astrid Punt SEBst (N30) ja Laura Maasik Danskest (N).

M30 klassis esikohale tulnud Timo Moorasti sõnul oleks võinud mäesuusarada isegi pikem olla – et saaks rohkem nautida.

“Mäesuuski pole ma väga ammu alla saanud, vist vimati Euroopa Firmaspordi Talimängudel Prantsusmaal. Kuigi mäesuusatamine on pikka aega minu hobi olnud, pole jäänud viimasel ajal aega sellega tegeleda. Eks enne starti oli ikka kerge ootusärevus sees – kas vorm ikka on sama nagu kolm-neli aastat tagasi? Kõik laabus siiski suurepäraselt,” rõõmustas Moorast.

“Keegi ei lähe ju võistlusele kaotama ja alati tuleb konkurentidega arvestada. Seekord jäin mina peale,” tõdeb Moorast.

Ent tegelikult ei minda firmaspordiüritustele sugugi vaid edu jahtima – ikka uusi kogemusi ka. Nii tegi oma lumelauadebüüdi ürituse helitehnik Henry Härm.

Kaasvõistlejate sõnul sõitis Henry väravatest sootuks mööda ning jäi vaevu püsti. Iga algus on aga konarlik ning kindlasti on Henry oma sooritust Talispartakiaad’18 toimumisajaks juba parandanud.

Rõõmu tõid võistlejatele võidu kõrval ka pisemad asjad. “Hea meel, et jäin oma elu esimesel lumelauavõistlusel püsti ega lõhkunud ühtegi väravat ära,” tõdes Maria Laanelepp, samuti korraldustiimi alt jalga proovinud võistleja.

Henry disklahvi väärt tulemustest veidi paremad punktid tõid lumelauasõidus oma võistlusklassides Karin Lüütsepp Kalevist (N), Aet Sallaste Rahandusministeeriumist (N40), Rain Pajur Swedbankist (M40) ja kõige pingelisemas võistlusklassis Karl-Anders Tammes Elisast (M).

Õhtune Talispartakiaad’17 programm jätkub puusuusasprindi ning parima retrokostüümi valimisega Tehvandi staadionil. Tublimaid mäesuusatajaid ning lumelaudureid premeerivad õhtusel autasustamisel Swedbank ja ajakiri Sport. Alade täpseid tulemusi näed SIIT!