Posted by: Taavi Kruut

Laskmisvõistlusel sai tulemuse kirja 158 firmasportlast

Kevadspartakiaadi eelviimane võistluspäev pani proovile võistlejate täpsuse, jõu ja närvikava – mõõtu võeti laskmises. Õhkpüstolist tuli 10 m distantsilt lasta kaks kümnelasulist seeriat, millega sai kõige edukamalt hakkama 178 silma kogunud Merike Valliste Elisa Spordiklubist. Vaid nelja silmaga jäi talle alla meeste seas parima tulemuse teinud kolleeg Henri Voogla. Kokku pani end Audentese lasketiirus proovile 158 firmasportlast. Ettevõtete seas võttis üldvõidu Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

Võistlejaid juhendanud Liisa Greeta Koppelmaa käis iga tulejoonele asunud firmasportlasega üle kõik spordiala põhitõed – ohutus, kirp, sälk, sihtimine ja lühiülevaade laskmisest. „Osa sellest jutust jääb meelde, aga muist ununeb. Põhiline mure on asendi hoidmisega, sellest kiputakse välja tulema, jalgadega käib pidev tantsimine. Nii ühele kui teisele tuli ka ohutust meelde tuletada ja öelda, et toruga ei vehita. Kaasvõistlejate seas liikudes peab see olema suunatud kas lakke või maha,“ ütles Koppelmaa.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Noor naine on laskespordiga tegelenud veidi üle kahe aasta. „Otsisin selle harrastamiseks võimalust tükk aega, sest päris igal pool relvaga ringi ei käi. Täna õpin Audenteses ja olen selle ala juures. Laskmine on väga hea rahulik tegevus, mis ei nõua ületamatut füüsilist pingutust,“ lisas ta.

 

 

Orkla Eesti AS sporditiimi vedaja Kaire Kattai tuli tiiru isikliku õhkrelvaga, kuid pidi olude sunnil kasutama kohapeal olnud varustust. „Minu õhkrelv on gaasiballooniga, mis pole täidetav ning olin selle ootamatult tühjaks lasknud. Relva sain oma treenerilt kingituseks, kes avaldas lootust, et hakkan rohkem trennis käima. Tegelikult sai tal vist natuke villand minu vingumisest tema relva liiga tugeva päästiku üle,“ muigas Kattai.

Kuigi selle aasta tulemus oli mullusest parem, siis päris rahule firmasportlane ei jäänud. „Tulejoonel oleksin võinud ka oluliselt rahulikumalt võtta,“ arutles ta ja lubas järgmisel aastal taas kohal olla.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Märklehti analüüsinud ja tulemusi kokku arvutanud legendaarne lasketreener Ain Muru lohutas Kairet ja ütles, et saadud tulemus on üsna arvestatav. „Algaja kohta ei ole hullu midagi, tihedus on suhteliselt hea. Kummaski võistluslehes on vaid üks kauge lask. Kui need oleksid ka teiste laskudega samas pundis, siis oleks juba väga ilus. Esialgu ongi tähtis võimalikult väikese ala sisse ära mahtuda. Selleks, et musta ringi tabada, peaks juba sihikut sättima hakkama,“ ütles Muru.

„Üldine firmasportlaste tase on seinast seina, üksikuid säravaid tähti on ka. Päeva parima tulemuse teinud Merike Valliste on endine laskur,“ avaldas treener.

Kreete Järv ettevõttest Orkla Eesti AS tuli osalema Kaire Kattai hea veenmistöö tulemusel. „Sain väga laheda kogemuse ning olen järgmisel aastal kindasti tagasi, tulemus vajab parandamist. Esimese korra kohta läks tegelikult hästi. Esialgu tundus keeruline, võõras ja veidi hirmuäratav, kuid pärast hoolikat juhendamist ja esimesi laske oli juba kõik kenasti,“ muljetas Järv.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Võistlusel esimest korda osalenud Norma töötaja Kristina Rudenko arvates oli kõige keerulisem osa just keskendumine. „Ülejäänud etapid olid väga põnevad, võib-olla relv oli ka veidi raske. Kogemusega kolleegid soovitasid mul võistluseks valmistuda hantli hoidmisega, kuid kahjuks selleni ei jõudnud,“ ütles Rudenko ja lubas järgmisel kevadel kindlasti uuesti osaleda.

 

Elisa Spordiklubi liige Martin Bahovski, kes on erinevaid relvi käes hoidnud vähemalt paar miljonit korda, jäi jänni õhkrelva laadimisega. „Tegelen practical-laskmisega ja olen tegelikult ka selle ala maaletooja. Kevadspartakiaadil meie kasutusse antud sportrelvast pole varem sihtinud, esialgu ei saanud täpselt aru, kuidas seda laadida saab,“ muigas Bahovski.

„Relv ise oli väga ergonoomiline ja hea päästikuga, nagu üks sportrelv olema peab. Ideaalis peaks siin võistlusel ühe käega laskma, aga õnneks lubati relvast kahe käega kinni hoida, nii ma olengi harjunud. Tegelikult polnud väljakutse üldse lihtne ja oma tulemusega ma just liiga rahul pole, tihedus võinuks parem olla,“ lisas ta.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Nordea Spordiklubi tiimi liikmed Kätrin Sagaja ja Tiina Siitan olid võistlusel samuti esimest korda. Mõlemad tulid kogenud kolleegide innustusel ning hea kambavaimu tõttu. Saadud kogemusega jäid naised väga rahule ning lubasid järgmisel kevadel taas lasketiirus kohal olla.

SEB töötaja Toomas Randoja on varem lasknud nii automaadist kui õhutõrje kahurist, kuid õhkrelvast varasemalt mitte kunagi. „Puutusin relvadega kokku ajateenistuses,“ ütles ta. „Siia võistlusele olen ma tegelikult juba päris ammu tulla tahtnud, kuid ajaliselt pole seni välja mänginud. Kogemus oli väga huvitav, kuigi pärast väsitavat tööpäeva oli sihtimine üsna keeruline – kirp ja sälk sulandusid ühte ja siis ei saanud enam aru, kuhu täpselt lasta. Järgmisel aastal tulen päevasel ajal, puhanuna õnnestub ehk veel paremini.“

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 hakkab otsi kokku tõmbama, jäänud on vaid viimane võistluspäev, kus selguvad parimad keeglimängus, nooleviskes ja ergomeetrite kolmevõistluses. Pidulik auhinnatseremoonia ning väärikas tantsupidu toimub ööklubis Teater algusega kell 22:00.