Posted by: Taavi Kruut

Kuldpalli üldvõidu võttis Elisa Spordiklubi tiim

Novembrikuu kolmandal nädalavahetusel peeti Tartus maha Eesti suurim harrastajate pallimänguturniir Kuldpall 2018, kus kümnel erineval alal võttis üksteiselt mõõtu 32 ettevõtte 555 töötajat. Üldvõidu võttis Elisa Spordiklubi tiim, teiseks tuli Swedbank, kolmandaks Vanglateenistus ning neljanda tulemuse tegi Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

Elisa pani Kuldpallile välja veidi üle 50 firmasportlase, mis on tiimi koordineerinud Jaanika Partsi kinnitusel uus rekord. „Polegi nii suure esindusega varem kohal olnud, kõik jõud olid mängus. Suurim õnnestumine oli tennises saavutatud esikoht ning sama kõrge tulemus veepallis. Head meelt teeb hõbemedal jalgpallis ning lauatennises meeste individuaalarvestuses saavutatud kuld. Osade alade tulemused jätsid veidi soovida, aga jätame need mainimata,“ ütles Parts naerusuiselt ning rõhutas, et Eesti suurim pallimängude turniir on üks väga lahe üritus.

Swedbanki võistkondade komplekteerimise eest hoolitsev Leho Virma tunnistas, et turniirid möödusid küll raskelt, aga huvitavalt ning kohati lausa lõbusalt. „Kõige paremini läksid korv- ja jalgpall, need õnnestus võita. Uudisala veepall oli ka väga äge ning tunneme rõõmu saavutatud teise koha üle. Individuaalaladest õnnestusime lauatennises,“ loetles Virma ja tunnustas tugevaid konkurente: „Mitte ükski tiim ei tulnud nii-öelda mütsiga lööma, selles mõttes oligi väga keeruline, aga põnev.“

Uueks hooajas Swedbank veel plaane teinud pole. „Minu jaoks peab esmalt üks võistlus läbi saama. alles siis hakkan järgmist organiseerima. Praeguse info kohaselt võivad firmasportlased Swedbankiga uutel mõõduvõttudel arvestada,“ lubas Virma.

Läbi aastate Kuldpallil väga edukas olnud Vangalateenistus pidi leppima auhinnalise kolmanda kohaga. Tiimi liige Jaanika Kurgjärv tõdes, et tegelikult tuldi mullust tiitlit kaitsma ning panustati üldvõidu peale. „Lootsime esikohta, aga ebaõnnestusime lauatennises, tennises ning ka jalgpallis ei läinud tänavu liiga hästi. Suurimad saavutused olid saalihoki ja korvpalli teine koht ning rahvastepalli võit. Naised on meil tegijad!“ kiitis Kurgjärv ja tõi välja, et kogu turniiri ägedaim ala oli nende jaoks hoopis veepall. „Olen oma tiimi üle absoluutlselt uhke ning lubame, et oleme järgmisel Kuldpallil taas kohal.“

Viimast hooaega Tallinna Lennujaama Spordiklubi tegemisi juhtiv Tarvi Pihlakas kiitis kogu tiimi.“Punkte vaadates võib öelda, et oleme teinud iga-aastase stabiilse tulemuse. Trumpaladeks seekord sulgpall ning ka piljard läks varasemaga võrreldes paremini. Nagu ikka, siis saalihoki on meil läbi aastate väga hea ja esikoha vääriline olnud. Võin oma klubi üle uhkust tunda küll!“

SEB spordiklubi juht Merten Loss pihtis, et ainsana jääb kripeldama tennises saavutatud teine koht. „Võitja sai 179,8 punkti ja meie kogusime 179 punkti, mis on nii suure skoori peale väga väike vahe, aga jah. Muidu võib öelda, et tulemused on ootuspärased, nõrgemad alad läksid kehvemini ja tugevad hästi. Tulime piljardit võitma ja see meil ka õnnestus,“ ütles Loss.

„Meie tiimis oli seekord päris palju uusi inimesi ja nendelt saadud tagasiside on väga positiivne. Lubasid, et kindlasti tulevad ka järgmistele võistlustele. Nüüd hakkamegi Vennad Ehituse Seitsmevõistluseks valmistuma, kus me polegi varem osalenud ning siis juba talispartakiaad,“ lisas Loss.

Orkla Eesti AS sporditiimi juht Kaire Kattai ütles, et Kuldpallil osales 49 ettevõtte töötajat ning tänavu võeti asja veidi rahulikumalt. „Järgisime väga karmilt reeglit, et osaleda võivad vaid Orkla töötajad ja nende pereliikmed. Paljud koostööpartnerid ja head sõbrad soovisid meid samuti esindada, kuid pidime neile ära ütlema. Kuldpalli suurimaks õnnestumiseks oli tennis, milles meie juhatuse liige Janek Kalbin ja Krista Kalbin said väga head kohad ning tõid nii-öelda kastanid tulest välja.“

Kindlasti näeb Orkla Eesti AS kõrge sportliku vaimuga tiimi ka uuel hooajal. „Selles võib absoluutselt kindel olla! Eks istume maha ja peame nõu, kas läheme võitma või võtame vaikselt,“ jäi Kattai salapäraseks.

Danske Banki võistlejate jaoks algas Kuldpall edukalt, Tarvo-Jaan Rebase arvutuste kohaselt oldi pärast esimest päeva üldarvestuses teisel kohal. „Hästi läks nii sulgpallis kui piljardis, kuid kuna tiim oli meil seekord väiksem, siis ei saanud kõikidel aladel osaleda. Veepallis üritasime kolmanda kohaga kastaneid tulest välja tuua ja saalihokis oli kolmas koht juba napilt käes, aga pidime lõpuks siiski Stora Enso paremust tunnistama. Üllatuse pakkus väga kõrge koht sulgpallis ja kõige parem meel on kolmanda koha üle uudisalal veepallis. Jääme väga rahule,“ sõnas Rebane.

Eesti Firmaspordi Liidu projektijuht Taavi Kruut koos kõikide korraldajatega tänab südamest kõiki Kuldpallil osalenud firmasportlasi. „Soovime meeleolukat spordiaasta lõpetamist ja kohtume juba uutel mõõduvõttudel, milleks on esimesena 12. jaanuaril peetav Vennad Ehituse Seitsmevõistlus ning siis juba märtsikuus Käärikul toimuv Talispartakiaad 2019,“ ütles Kruut.

Kuldpalli tulemustega saab tutvuda SIIN.