Posted by: EFL meedia

Kuldpall’19 on avatud!

Sellel nädalavahetusel toimub juba üheksandat korda Kuldpall. Kahe päeva jooksul osaleb kümnel erineval pallimängualal 565 osalejat kolmekümnest erinevast ettevõttest. Mängud toimuvad Tartu kuues erinevas võistluspaigas. Oma esikoha tiitlit on kaitsmas ka eelmise aasta võitja Elisa Spordiklubi.

Avapäeval mängiti võrkpalli ja korvpalli Tartu Ülikooli Spordihoones ning Eesti Maaülikooli Spordihoones toimusid saalihoki ja saalijalgpalli mängud, mis olid väga tasavägised. Täna jätkuvad mängud ja selguvad parimad.

Naiste sulgpalli oli mängima tulnud kokku 48 võistlejat. Kui esimesed mängud oli rahulikud, siis iga mänguga pinge aina kasvas ja muutusid üha võistluslikumaks. Õhtu lõpuks selgusid ka parimad sulgpallurid – esikoha võitis SEB esindaja Ana Linnamyagi-Elmanova, teise koha saavutas Sandra Eiduks Omnivast ja kolmas koht kuulub Kadri Kullerile Nordeast. N40 vanuseklassis osutus võitjaks Külle-Marianne Laidmäe Swedbankist, Margit Maidla Rahandusministeeriumist ja Mirja Lind Tallinna Lennujaama Spordiklubist.

Turu tn Spordihoonesse oli kogunenud meeste lauatennises võistlusele 62 osalejat. Pika mänguõhtu võitis Maksim Sharofost Telia Spordiklubist, teiseks jäi Aleksei Gussarov Swedbankist ja Ivan Kulak Vanglateenistusest. Selgitati välja ka M40 vanusklassi parimad – esikoha võitis Rasmus Mägi SEBst, teiseks jäi Priit Kolli Elisa Spordiklubist ja kolmanda koha saavutas Kulno Lehismets Vanglateenistusest.

Ravimiameti esindaja Marko Tiisler jäi M40 arvestuses üheksandaks. „Võistlus oli väga-väga põnev! Sain ühe valusa kaotuse ja ühe väga olulise võidu, mille üle mul on eriti hea meel. Olen esimest korda Kuldpallil, aga kuna me ettevõttena soovime edendada samuti sportlikje eluviise, peame ise olema eeskujudeks. Õnneks mind kutsuti kaasa ja olen väga rahul, sest see üritus on suurepärane võimalus lisaks oma kolleege paremini tundma õppida,“ ütles Marko.

Tallinna Lennujaama Spordiklubi esindaja Priit Kotkas jäi üksikmängudes 11. kohale. „Täna läks tõusude ja mõõnadega , kuid olen tulemusega rahul, sest saavutasin rohkem võite, kui kaotusi. Lauatennist mängin korra aastas Kuldpallil, muidu trenni ei jõua teha. Usun, et edu alus siin on külm närv, täpne käsi ja heade sõprade toetus,“ ütles Priit.

Tähtvere Tennisekeskuses selgitati välja ka parimad segapaarid tennises. Esimese kohta võitsid Ivar Tennokese ja Ksenia Popkova Elisa Spordiklubist, teiseks jäid Taavi Palu ja Ene Tuul Tallinna Lennujaama Spordiklubist ning kolmanda koha võitsid Mikk Mikker ja Karin Kanepi Elisa Spordiklubist.

Esimese päeva lõpuks koguneti FunBowlingu. Tegemist on kindlasti ühe meelelahutuslikuma ja kaasahaaravama võistkondliku alaga Kuldpalli kavas. Pika mänguõhtu võitsid finaalis Saint-Gobaini esindajad, kes olid ühtlasi ka eelvoorude parimad. Teiseks jäi Elisa Spordiklubi I võistkond ja kolmandat kohta jäid omavahel jagama Tallinna Lennujaama Spordiklubi III ja Tallinna Lennujaama Spordiklubi II võistkonnad.

„Tähtis on võistkonnamäng ja -vaim ning seda on meil kõvasti. Muidu mängime bowlingut kord nädalas, aga mitte pimedas saalis. Põhimõtteliselt on nii, et tulime, nägime, võitsime! Oleme sellises koosseisus Kuldpallil esmakordselt. Rahvast on palju, väga äge üritus, kõik elavad kaasa ning üldine meeleolu on siin super,“ jagasid oma muljeid Saint-Gobaini esindajad vahetult pärast võistluse lõppu.

“Mul on väga hea meel, et nii palju firmasportlasi on tulnud Tartusse pärast pikka töönädalat. Esimene päev tõi põnevad heitlused ja punktitabel on väga tasavägine. Põnev on jälgida, kes võtab sellel aastal Kuldpalli üldvõidu ning kes saab parima rahvasportlase, sportlikuma firmajuhi, ettevõtte ja riigiasutuse tiitli ,” ütles Firmaspordi projektijuht Taavi Kruut esimese päeva lõpetuseks.

Tulemusi saad vaadata ning jälgia siit ja Kuldpalli Facebooki ürituse lehelt siit.