Posted by: admin

Kuldpall’17 pallimänguturniiridel võistleb rekordarv osalejaid

Eesti ühel suuremal harrastajate pallimänguturniiril Kuldpall’17 võtavad novembrikuu viimasel nädalavahetusel heade mõtete linnas Tartus üksteiselt mõõtu 22 ettevõtte 508 töötajat. Lisaks Kuldpall’17 üldvõitja au ja kuulsust toovale auhinnale käib tihe rebimine Eesti sportlikuma ettevõtte ja parima rahvasportlase tiitlite nimel.

 

Kokku võetakse Kuldpall’17 raames mõõtu üheksal erineval alal. Esimese päeva õhtu tõi rõõmusõnumeid Rahandusministeeriumile, mille esindaja Margit Maidla tõestas end vanuseklassis N40 parima sulgpallurina. Naiste üldarvestuses polnud vastast SEB esindajale Aet Udusaarele, kes tegi lisaks heale individuaaltulemusele konkurentidele tuule alla paarismängus. Koos kolleegi Eve Peedimaaga võeti Tallinna Lennujaama ja Tallinki spordiklubide ees kindel võit.

 

Rahandusministeeriumi tiim sai uhkust tunda ka Peeter Viigimetsa üle, kes näitas oma üleolekut lauatennises. Koos Kristjan Pungasega võeti ka paarismängu üldvõit. M40 vanuseklassis polnud vastast Vanglateenistuse töötajale Kulno Lehismetsale.

 

Segapaaride hulgas tennises tegid tugeva mängu Priit Gross ja Anu Sisask Swedbankist, jättes teisele kohale Kalevi ja kolmandale Danske Banki.

 

Õhtu tuliseimad lahingud peeti maha piljardimängus, mis vältas ei rohkem ega vähem kui viis tundi. Vapratel firmasportlastel tuli vastu pidada pea kella kolmeni öösel. Võidu võttis Swedbank 2 võistkond koosseisus Leho Virma ja Meelis Rääk. Mullused tiitlikaitsjad, Erki Lehtpuu ja Janno Piilbaum SEB 1 tiimist, pidid leppima auhinnalise teise kohaga. Kolmandaks tuli Stora Enso Terviseklubi tiim koosseisus Robert Pikajago ja Jaanis Jaanhold.

Pildil Stora Enso saalihoki meeskond / foto: Ardo Säks

Pikajago sõnul polnud lahingud lihtsad ja vastaste alistamiseks tuli üksjagu pingutada. „Olen asjaarmastaja ja kunagi ka harrastajate turniiril osalenud. Võimalik, et mul on siin mõne teisega võrreldes tõesti veidi rohkem kogemust. Samas ei tule ükski võit lihtsalt. Kalevi ukrainlaste tiimi esindajad olid oma mängus väga täpsed, võib-olla taktika vedas veidi alt ning kavaldasime nad lõpuks oma kogemusega üle. Siin on seda võimalik teha,“ ütles Pikajago.

 

Kui Stora Enso 48 inimesest koosnev esindus pani piljardivõistlusele välja ühe tiimi, siis Kalevi 58 töötajast komplekteeriti mõõduvõtu jaoks lausa kümme võistkonda. Ettevõtte kõrgeimaks tulemuseks jäi 32 võistkonna hulgas viies koht.

 

Kalevi esindaja Kaire Kattai tõdes rõõmustades, et huvi piljardi vastu on nende töötajate hulgas tõeliselt suur. „Kõik soovijad said kirja, tuldi lausa jooksuga. Meie ettevõttest on Tartus tänavu rekordarv osalejaid, mille üle saab vaid uhkust tunda,“ sõnas Kattai.

Pildil Kalevi esindaja Kaire Kattai Kuldpallil lauatennist mängimas / foto: Ardo Säks

Piljardivõistluse peakohtunik Tauri Tilk hindas võistlejate taset heaks. „Siin on nii väga tugevaid mängijaid, aga ka neid, kes ilmselt esimest korda sellisel turniiril osalevad. Ei saa öelda, et mõni ettevõte ainult võidule panustab, pigem elatakse omadele kaasa ning eesmärgiks on veeta üks mõnus sportlik õhtupoolik.“

 

Kuldpall’17 teise päeva lõpuks selguvad parimad võrkpallis, korvpallis, sulgpallis, saalihokis, saalijalgpallis, lauatennises, tennises ja rahvastepallis. Parimate autasustamine ja Firmaspordi hooaja lõpetamine toimub kell 22.00 legendaarses ööklubis Maasikas (Küüni 7).