Posted by: Taavi Kruut

Kuldpall tõi Tartusse 555 firmasportlast

Selle sügise suurim ja vaieldamatult tuliseim pallimängude võistlus Kuldpall 2018 sai Tartus 16. novembril avalöögi korraga lausa seitsmes erinevas spordihoones. Eesti Firmaspordi Liidu hooaja viimasel spordipeol osaleb kokku 32 ettevõtte 555 firmasportlast.

Kristjan Timmusk Vanglateenistusest otsustas end proovile panna saalihokis. „Tulime võitma!“ teatas naerusuine Timmusk enesekindlalt. Mehe sõnul on nende võistkonnas vaid üks inimene, kes on ala kunagi tõsisemalt harrastanud. „Peame end amatöörideks ja saalihoki on meie jaoks pigem ikkagi vahva seltskondlik mäng,“ lisas ta.

Stora Enso tiimi liige Risto Kokk tunnistas, et saalihoki võitu ihaldavad ka nemad. „Teeme oma ettevõtte tiimiga kaks korda nädalas trenni, loodetavasti on konkurentidel meie vastu raske,“ ütles Kokk.

Rauno Nõmmiko Timbecost osaleb Kuldpallil kolmandat korda. „Tartu tõmbab ja see on tööväliseks tegevuseks hea väljund,“ leidis Nõmmiko. „Osaleme oma saalijalgpalli tiimiga ettevõtete turniiridel ja teeme vähemalt kord nädalas trenni. Üleelmisel aastal teenisime Kuldpallil välja viienda koha, mullu olime neljandad, eks nüüd on see loomulik jätk teada,“ muheles ta.

Saalijalgpall on ainuke ala, kus Timbeco tiim oma sportlikku vaimu testib. „Panime siin kõik mängu, teistele üldvõitudele ei konkureeri.“

Heiko Kudi AgriMetist leidis, et Kuldpall on ideaalne väljund ettevõtte korvpallitiimile vormi testimiseks: „See on ala, mida me koos teeme, liigasid ei mängi, harrastame niisama. Sellised üritused ongi meie võimalus end arendada, sest iga mäng annab midagi juurde.“

Swedbanki töötaja Nele Kasemaa avastas tennise võlud kaks aastat tagasi. „Tegemist on maailma kõige ägedama spordialaga, väga meeldib!“ Reedesel paarismängu turniiril valis ta oma partneriks kolleegi Meelis Kadarpiku, kellelt on tal enda sõnul õppida eelkõige kannatlikku meelt.“Meelis on tennises väga hea, temaga on rahulik mängida. Kui mina lähen närvi, siis tema ei lähe ja see rahustab ka mind.“ Laupäeval paneb firmasportlane end proovile individuaalarvestuses.

Taiko Tsirna Teliast tuli ettevõtte eest välja lauatennises. „Tiim oli vaja kokku saada, loomulikult tulin appi. Vaatan, et minu tasemega siin väga midagi ei tee, aga viimaseks jääda ei kavatse. Siin on, kellega mängida,“ ütles Tsirna.

Mattis Torn Tallinna Lennujaama Spordiklubist on oma tiimiga Kuldpalliks valmistunud üsna tõsiselt, sest kaalul on ei rohkem ega vähem kui Eesti Sportlikema Ettevõtte sarja üldvõit. Kaotus hetkel esikohta hoidvale Swedbankile on väga napp. „Korvpallis ei saanud võistkonda kokku, kõik muu on olemas. Oleme teadlikud, mis me tegema peame ja läheb rebimiseks,“ lubas Torn lahinguid. Oma panuse annab firmasportlane nii lauatennises, saalihokis, piljardis kui sulgpallis.

Kristi Liiver Orklast leiab end ikka ja jälle Eesti Firmaspordi Liidu üritustelt. „Sport ja seltskond on põhjused, miks ma siia ikka ja jälle tagasi tulen. Meeleolu on hea!“ kiitis sulgpallis ja lauatennises osalev Liiver ja andis mõista, et ettevõtte on Kuldpallil väljas kõrgete eesmärkidega.

Meelis Stamm Eesti Kaitseväest leidis, et kõige parem mäng maailmas on siiski võrkpall, milles on tal staaži nii umbes kolmkümmend aastat. Kuldpallil osaletakse kolmandat korda ja kohale tuldi võiduplaanidega. „Üleelmisel aastal võitsime, eelmisel aastal saime veerandfinaalis kaotuse. Loomulikult tulime nii võitma, aga ka mängu nautima. Siin on hea mängida, tore turniir, asjad klapivad, kohtunikud on olemas ja ajakava toimib,“ kiitis Stamm.

Novarci esindaja Kaitis Väär on oma tiimiga võrkpalli mänginud veidi üle aasta. „Tahtsingi teada, kuidas tiim töötab. Võib öelda, et töötab! Osaleme Kuldpallil esimest korda ja paneme end proovile veel sulgpallis, piljardis ja lauatennises. Piljardi loodetavasti võidame. Vaatame kuidas siin läheb,aga võin juba öelda, et natuke juba mõtleme talvel ja kevadel ees ootavate spartakiaadide peale,“

Kuidas reedesed sportlikud lahingud läksid, saad teada Firmaspordi veebilehelt tulemuste tabelist.