Posted by: Taavi Kruut

Kevadspartakiaadi curlinguturniir pakkus ootamatu lõppmängu

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 hittala curling pakkus Tondiraba jäähallis tõelise etenduse. Tasavägises finaalis viiki jäänud Tallinki Spordiklubi ja Elisa Spordiklubi jõuvahekord otsustati pingelises lisaheitluses, millest väljus võitjana esimene. Pjedestaali kõrgeimale astmele võitlesid koha välja Elise Nassar, Õnne Kägo, Kairi Käärt ja Pelle Nepper.

Võistlust aastaid korraldanud Kunnar Karu sõnul pakkus mäng kõikvõimalikke üllatusi, mida on üldse võimalik välja mõelda. „Esmakordselt ei õnnestunud meil finaalis võitjat välja selgitada, mõlema võistkonna tulemused olid täpselt samad. Korraldasime lisavooru, kus tuli kivi veeretada täpsuse peale. Esimeses voorus ei õnnestunud kummalgi ringi sisse jääda, teises voorus läks Tallinki Spordiklubil paremini,“ selgitas Karu.

Mullune võitja SEB sisenes võistlusele enesekindla favoriidina ja oli ka igati põhjust, sest tiimi juht Triin Madisson on curlingus äärmiselt kogenud. Noor naine on mänginud koondise tasemel ning Eestit ka Euroopa meistrivõistlustel esindanud. Esimene kaotus võeti vastu Tallinki Spordiklubilt, mille kapten Elise Nassar on koondise koosseisus Eestit esindanud maailmameistrivõistlustel.

Nassari hinnangul oli SEB üks kõige kõvemaid vastaseid. „Nad on meist kindlasti tugevamad mängijad, aga seekord lihtsalt ei vedanud,“ arvas Nassar. Triin Madissoni sõnul oli mullusega võrreldes võistkonna koosseis veidi muutunud ning esimest korda saadi kokku alles vahetult enne võistlust. „Ühtegi trenni me kahjuks teha ei jõudnud. Lõpuks jäi kommunikatsioonist natuke puudu, ilmselt sellepärast ka kaotus,“ analüüsis Madisson. SEB pidi seekord leppima kaheksanda kohaga.

Elisa Spordiklubi võistkonna kapteni Mihkel Järve sõnul oli nende edu saladuseks hea meeskonnavaim. „Meil on juba aastaid sama lahe tiim ning katsume alati ka võistlusele eelneval nädalal koos harjutamas käia. See aitab vanad liigutused  meelde tuletada ja saab puusa lahti,“ ütles Järve. Kui esimene kohtumine Nordea vastu väga pinget ei pakkunud, siis teises voorus osutas tõsisemat vastupanu Orkla 2 tiim. „Nende puhul oli näha, et on enne mängitud ja see oli puhas taktika peale minek. Pidime mütsi silmilt ära tõmbama ja pingutama, lõpuks õnnestus ikkagi ära kangutada,“ rõõmustas firmasportlane. Edu said nad nautida kuni lõpuni ja ka igati korraliku lõppresultaadiga tasub kindlasti rahule jääda.

 

Liis Kokk Saku Metallist paistis esimeses oma võistkonnaga silma eelkõige suure mängulusti poolest. „Olime siin esimest korda ning jäime väga rahule. Osavõtt ja meeleolu on tänasel turniiril kindlasti kohast pjedestaalil olulisemad. Olen alati tahtnud curlingut proovida ja tuleb tunnistada, et televiisorist vaadates tundub see ala lihtsam. Libedal jääl tasakaalu hoidmisega sain üldiselt hakkama, paar korda käisin pikali. Kõige keerulisem oli reguleerida viske tugevust,“ tõdes Kokk ja lubas järgmisel aastal kindlasti tagasi tulla.

Taavi Koppel Norma 1 tiimist liitus oma kolleegidega jääl esimest korda. „Eurospordi kanalilt tundus, et tegemist on ühe erilise ja lõbusa alaga, tahtsin seda lähemalt näha. Kohapeal tundub ettevõtmine sama veider,“ muljetas Koppel lõbusalt.  „Kõige keerulisemaks väljakutseks osutus kivi punkte andvasse alasse saada. Kolleegid olid selles minust kordi edukamad. Tiimi juht Marvin Üürike oskas väga hästi n-ö tuld suunata, tänu talle õnnestus esimeses mängus Saku Metalli võistkond tulemusega 6:1 alistada. Vastane oli väga mänguline, võtsid asja pigem hobina, pisaraid kaotuse üle ei valatud. Kuna minu võistkonnakaaslased on curlingut varem mänginud, siis ilmselt tuli võit tänu kogemusele,“ lisas ta.

Marilyn Maasikamäe Orkla 1 tiimist tunnustas võistkonna esimest vastast ehk Tallinna Lennujaama Spordiklubi sportlasi, kellelt tuli esimeses voorus vastu võtta kibe kaotus. Võitlus oli aus ja tuline. „Ei oskagi kommenteerida, mis juhtus. Algul läks kõik väga libedalt, aga lõpus ei pidanud ilmselt närv vastu, ei teagi. Tallinna Lennujaama Spordiklubi on väga kõva vastane, võtsime kaotuse vastu ilma häbita ja auga,“ avameelitses Maasikamäe.

Turniiri korraldaja Juuli Liit, kes puutub igapäevaselt kokku peamiselt professionaalsete mängijatega, andis firmasportlastele tunnustava hinnangu. „Kuigi rahvasportlaste maailm on hoopis teine, siis peab ütlema, et siin nähtud tase on kõrgemaks läinud. Nägin palju päris häid viskeid ning pinge püsis õhus tihti kuni kõige viimase kivini. Väga head mängu näitas Elisa tiim, kus ei ole tegelikult mitte ühtegi professionaalset mängijat. Nad olid harjutanud ning ilmselgelt koos varem mänginud,“ kiitis Liit.

Täpsem turniiriinfo: https://tournaments.curlingtallinn.ee/tournament?tournament_id=34&action=standings

Ettevõtete üldarvestust juhib pärast teist võistluspäeva Elisa Spordiklubi, tihedalt kannul on Swedbank ning kolmandal kohal hetkel SEB.

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 jätkub kolmapäeval legendaarse trepijooksuga Tornimäel SEB majas, kuhu on oodata osalema pea 200 võistlejat. Tuleb kõva andmine!