Posted by: admin

Kevadspartakiaad ’18 üldvõidu võttis Swedbank

Viiepäevasel spordivõistlusel Kevadspartakiaad ’18 näitas kõige paremat vormi Swedbank – üldvõit  võeti 361,4 punktiga. Hoolimata neljast alavõidust jäi SEB kirkaimast medalist ilma ning võttis vastu väärika teise koha. Tallinna Lennujaama Spordiklubi alati särav ja aktiivne kollektiiv sai rõõmustada kolmanda koha üle.

 

Swedbanki Spordiklubi noppis järjekordse spartakiaadi võidu / foto: Ardo Säks

Swedbanki firmaspordi ürituste koordinaator Leho Virma nendib, et edumaa SEB ees oli napp. „Võit ei tulnud üllatusena, samas poleks me ka mõne muu koha üle õnnetud olnud,“ ütles Virma ja lisas „Minu kõige eredam spordihetk oli curlingu teine koht – ootamatu ja suurepärane. Meie tiimis polnud ühtegi n-ö profimängijat ning kõik kolm mõõduvõttu tuli pidada Norma kolme erineva võistkonna vastu. Omamoodi, irooniline, kihvt! Rahulolu pakub mulle ka kolleegide silmis rõõmu nägemine, see on uskumatult äge, muud polegi vaja.“

 

SEB spordiklubi juht Merten Loss peab kõige olulisemaks ühiseid eesmärke. „Iga meie tiimi liige pingutab enda eest, südames on SEB ja silme ees siht, et meie võidaksime. Kaheksa spordiala neli alavõitu on super tulemus. Üle eesmärkide!“

 

SEB meeskond saavutas Kevadspartakiaadil teise koha / foto: Ardo Säks

Ülle Lumiste Tallinna Lennujaama Spordiklubist osaleb sportmängudel laheda seltskonna pärast. „Kõik firmasportlased on juba täitsa omainimesed! Kui ajalugu vaadata, siis oleme ettevõttete üldarvestuses liikunud esimese ja kolmanda koha vahel, eks järgmisel kevadel tuleb võita,“ märkis Lumiste. „Sportlikust nädalast jäi kõige eredamalt meelde üks hetk curlingust, kus saime vastase viimase kiviga viigiseisust kaotuse. Kui on ilus vise, siis on au kaotada, kuigi ega tunne sel hetkel väga hea ei ole.“

 

Elisa Spordiklubi vedaja Jaanika Parts tunnustas konkurente ja tõdes, et sel korral ei õnnestunud võtta mitte ühtegi medalit. Ettevõtete üldarvestuses võeti vastu 6. koht, kuid tagasi igapäevaste tegemiste juurde minnakse suurepäraste elamustega. „Olime igal alal väljas ja see on peamine. Kõik soovijad on saanud osaleda. Meie spordituumik on üldjoontes alati sama, mõned üksikud tulevad juurde. Tegelikult on üsna keeruline uusi inimesi meelitada, sest neile tundub see ikkagi päris sport,“ sõnas end viie päeva jooksul kuuel alal proovile pannud Parts.

 

Ihaldusväärsed karikad valmisid kunstnik Rete Kustassoo käe all / foto: Ardo Säks

Jaak Veskimeister Tallinki Spordiklubist osales curlingus, keeglis, laskmisvõistlusel ja noolemängus. „Suurima elamuse pakkus curling, juba arutasimegi uue aja broneerimist. Tuleb võtta nii palju, kui vähegi saab ja asja nautida, head tulemused on puhas boonus,“ kinnitas oma kollektiiviga üldjärjestuses 7. kohale tulnud Veskimeister.

 

Laskmisvõistlusel meeste hulgas teisele kohale tulnud Andres Mikkiver Tallinna Linnatranspordist tundis saavutuse üle rahulolu.“Ikka on hea meel, positiivsed emotsioonid eelkõige. Eks iga inimese jaoks on siin osalemise motivatsioon individuaalne, aga mulle meeldib sportlik vaim,“ ütles staažikas spordimees vahetult pärast auhinnatseremooniat.

 

Orkla Eesti AS sporditiimi juht Kaire Kattai täitis oma aasta eesmärgi. „Soovisin saada individuaalmedalit ja nooleviskes see õnnestus,“ rõõmustas põnevas finaalis kolmandaks tulnud Kattai. „Olen kogu meie tiimi üle väga uhke, nad on nii lahedad. Sel korral osales palju inimesi ka meie Põltsamaa tehasest. Nemad sõitsid igal õhtul Tallinnasse võistlema ja siis koju tagasi.“ Ettevõtte personalidirektor Krista Laever kinnitab, et Orkla Eesti töötajate seas on firmasport väga kuum teema ja liidab inimesi, kes oma igapäevases töös kokku ei puutugi.

 

Orkla Eestit esindanud võistlejad autasustamisel / foto: Ardo Säks

Firmaspordi tegevjuht Peeter Luik jääb sportliku nädalaga rahule. „Terves kehas on terve vaim ning  ettevõtete jaoks on töötajate sportimisele kaasa aitamine hea investeering. Firmasport toob kokku nii rivaalid ärimaastikul kui väga erineva taustaga ettevõtted, kes saavad tihti üksteiselt innustust ja häid ideid. See on hasarti tekitav!“

 

Tulemused: https://firmasport.ee/kevad/tulemused/

 

Kevadspartakiaadi koostööpartnerid on Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Aprillis tähistatakse Eestis juba teistkordselt töökohaspordi kuud, millega kutsutakse inimesi üles töökohal või koos kolleegidega liikuma ning tööandjaid üles looma oma töötajatele liikumisvõimalusi.

 

Firmasportlased kohtuvad juba 15. juunil Viljandis Suvespartakiaadil, kus tuleb kolme päeva jooksul mõõtu võtta 25 alal.

 

Elamusteni!

https://www.youtube.com/watch?v=jvgiSwCs3vI&feature=youtu.be