Posted by: EFL meedia

Kaua oodatud Suvespartakiaad on saanud avapaugu!

Kui ammu pole saanud koos sportida, siis nüüd on lõpuks see võimalus kätte jõudnud! Eesti Firmaspordi Liidu Suvespartakiaad ehk Eesti Ettevõtete Suvemängud on ametlikult startinud ja esimeste alade võitjad on välja selgitatud. Lõuna-Eestisse Kääriku Spordikeskusesse on kokku tulnud üle 400 firmasportlase üle Eesti!

Esimene võistluspäev on Kääriku Spordikeskuses seljatatud, kuid ei tasu kurvastada, sest kaks võistluspäeva on veel ees! Täna selgitati välja parimad kergejõustiku non-stopis, mobiiliheites, ultimate frisbees, tänavakorvpallis, autolükkamises, Seinamäe 100 ja mälumängus. Samuti toimusid eelvoorud rammumehe ja crossfiti võistluses ning käima läks ka discgolf.

Kergejõustiku non-stop võistlusest võttis osa 125 meest ja 76 naist ehk kokku 201 osalejat! Võistlused peeti maha kaheksas erinevas vanuseklassis. Meeste vanuseklassis näitas suurt ülekaalu Elisa Spordiklubi esindaja Rauno Liitmäe, kes teenis võistlusel kokku 3667 punkti ning esimese alavõidu oma vanuseklassis. Mehed 30 arvestuses viis võidu Martin Adusoo Tallinkile punktidega 2898. Mehed 40 vanuseklassis võttis võidu Swedbank esindaja Hendri Kaarma, kes kogus kokku 2883 punkti ning mehed 50 arvestuses teenis esikoha Saint Gobain Glass Estonia esindaja Heiki Mäesalu punktidega 1921. Naiste arvestuses haaras võidu Orkla Eestile Triin Gede punktidega 2145. Naised 30 ja 40 vanuseklassides võtsid võidu Elisa Spordiklubi esindajad vastavalt 1569 punktiga Mai Kraft ja 1474 punktiga Jaanika Parts. Naised 50 arvestuses teenis hiilgava võidu Silja Lõhmus SEB-st 1049 punktiga. Ettevõtete vahelises arvestuses haaras kergejõustiku non-stopis endale võidu Elisa Spordiklubi.

Mobiiliheide oli tänase päeva üks teistmoodi alasid, kus päriselt tuligi heita mobiili nii kaugele kui jaksad. Firmasportlased jaksasid ja oi-kui-kaugele jaksasid! Meeste vahelises mõõduvõtmises heitis Elisa Spordiklubi esindaja Rauno Liitmäe mobiili võimsad 77,4 m, talle järgnes Postimees Grupi esindaja Timmo Lillum 71,4 m ning kolmandal kohal platseerus Swedbankist Henri Kaarma 69,91 m. Naistes näitas pikimaid meetreid Swedbankist Ülle Olli, kes suutis mobiili lennutada 39,8 m peale. Kohe tema järel 35,5 m Elisa Spordiklubist Helina Kõrran ning kolmandale kohale platseerus Triin Tammearu SEB-st 35,1 m. Kus see oli alles võistlus – võimas! Mobiiliheite võidu ettevõtete arvestuses sai sellel korral endale Swedbank.

Meeskonnaaladest jagas täna osalejatele mõnusaid emotsioone ja sportlikku mõõduvõtmist nii ultimate frisbee kui ka tänavakorvpall. Ultimate Frisbees lennutati taldrikuid igas suunas, kuid lõpuks selgitati välja parimatest parimad! Esikoha vääriliselt lennutasid lendavaid taldrikuid täna Tallinna Lennujaama Spordiklubi meeskond! Teise koha võidu võttis Orkla Eesti ning kolmas koht Suvespartakiaadilt kuulub AS Normale. Tänavakorvpallis jagasid meeskonnad omavahel ära, kes on tugevam. 16 võistkonna seast võttis esikoha endale Tallinna Tehnikaülikool 1 meeskond koosseisus Siim Raudla, Gregor Arbet, Raido Ringmets ja Madis Koit. Väärikas teine koht läks Äripäeva esindusmeeskonnale koosseisus Reimo Loopere, Joonas Jõgi ja Rivo Habakukk. Kolmanda koha võitles endale välja Orkla Eesti koosseisus Kevin Kaivoja, Laina Mesila-Kaarmann ja Holger Part.

Autolükkamine ju tundub lihtne, kuid võistkonnad pingutasid võidu nimel ning sellel korral napsas võidu konkurentide eest Elisa Spordiklubi (Martin Ojase, Rauno Liitmäe, Henri Voogla, Heigo Mansberg). Finaalis pidi teise kohaga sellel korral leppima Swedbank (Rain Pajur, Rein Raikna, Henri Kaarma, Riho Ahtijainen) ning kolmas koht Luminorile (Martin Malinovski, Jaan Sibul, Rein Rohtla, Heiki Raadik). Kuid sellega veel ei olnud firmasporlaste võistluspäev Käärikul lõpule jõudnud, sest ees ootas vallutamist Seinamägi! See mägi sai kõikide osalejate poolt 100% vallutatud ning milliste kiirustega! Meeste arvestuses näitas väga head aega Tallinna Tehnikaülikooli esindaja Sten Kalder, kes finišeeris ajaga 40,77 sekundit. Mehed 30 vanuseklassis jagati esikohti ainult sajandike arvestuses, kuid peale jäi Tallinki esindaja Mati Loite ajaga 40,48 sekundit. Mehed 40 arvestuses võttis esikoha Henri Kaarma ajaga 42,01 sekundit ning mehed 50 vanuseklassis haaras esikoha endale Tallinna Lennujaama Spordiklubi võistleja Ilmar Toomsalu ajaga 54,87 sekundit. Naiste arvestuses näitas ajaliselt head ülekaalu Orkla Eesti esindaja Triin Gede, kes ületas finišijoone 54,91 sekundiga. Naised 30 arvestuses võttis võidu näidates üleüldist naiste parimat aega 51,09 sekundit Swedbank esindaja Hannula-Katrin Pandis. Naised 40 arvestuses võttis esikoha napilt Tallinna Lennujaama Spordiklubi liige Laidy Proosväli ajaga 59,58 sekundit ja naised 50 vanuseklassis skooris esikoha Mare Ulp Swedbankist ajaga 58,18 sekundit. Meeskondliku võidu Seinamäe alistamises võttis Swedbank.

Peale pikka võistluspäeva said firmasportlased õhtu lõpetada värskes õhus füüsiliselt rahulikumas olekus, kuid nüüd tuli vaimselt pingutama hakata, sest vaja oli välja selgitada parimad mälumängus! Küsimused olid kahes kategoorias – juubel ja Eesti rahvasport. Traditsiooniline mälumäng tõstab alati meeskondade vererõhu ja emotsioonid lakke! Eriti kui küsimused on trikiga või kui vastused on keele peal, aga kuidagi välja ei taha tulla. Mõnus emotsioon on topelt suurem, kui vastus on õige ja skoorid punkti!

Kõikide võistlustulemustega tutvu SIIN ning Suvespartakiaadi pildigaleriid tšekka SIIT

https://youtu.be/XxOY3RlwOyU