Posted by: admin

IT Kart 2018 võistluse Langel võitis Aasa Global

It Kart 2018 Lange Motokeskuses esikolmikus olid vasakult Mooncascade (III koht), Aasa Global (I koht) ning Playtech (II koht). Foto: Angela Rääk

Hiljuti avatud Lange motokeskuse selgus 1. augusti pärastlõunal IT Kart 2018 Tartu võitjad ning veenva võidu võttis Aasa Globali neljaliikmeline tiim. Teiseks sõitis end Playtech ning kolmanda koha vääriliselt esines Mooncascade I võistkond. Individuaalselt kiireima ringiaja (58,017 sekundit) sõitis SportID I võistkonna sõitja Ando Haldna.

Võistluse võitnud Aasa Globali tiimi esindaja Lennar Kallas: “Tiimiga sai natukene harjutamas käidud ning ka enne võistlust tegime ühe soojendussõidu. Auto24 ringrajal oleme varasemalt käinud ja sealt oleme saanud endale selle “raske jala sündroomi”. Taktika valisime selliselt, et panime kõige kiirema sõitja kohe alustama, et saaks võimalikult hea stardi ja paremuselt teise, varasemate aegade põhjal, lõpetama. Järgisime oma võistluse eel tehtud plaani ja suuri muudatusi tegema ei pidanud võistluse ajal. Väga meeldis see, et võistlusele elati aktiivselt kaasa ning samuti see, et meie naisvõistleja suutis sõita kiiremini kui paljudki mehed. Negatiivse poole pealt mainiks ära, et üks võistleja tegi tutvust herilasega võistluse käigus, aga õnneks suutis oma sõidu kenasti lõpuni sõita.”

Küsimusele kuhu tuppa läheb nende tiimi võidukarikas, vastas Lennar Kallas muiates: “Kuna meie särkidel oli slogan “Maci kasutajad ongi aeglasemad!”, siis ilmselt paneme selle karika tuppa, kus on kõige rohkem maci kasutajaid, et see neil meeles püsiks. Ootame järgmine kord Maci kasutajaid vastupidist tõestama!”

IT kart 2018 Langel osalejad. Allikas: Lange Motokeskuse FB leht.

Priit Salumaa (Mooncascade Despacito) kommentaar: “Me osalesime kahe tiimiga. Esimese ja kiirema meeskonna komplekteerimise jaoks tegime isegi majasisese kvalifikatsiooni – juba see oli väga lõbus. Teine, aeglasem meeskond sai nimeks “Despacito” mis tähendab hispaania keeles aeglasemalt. Samas ka see meeskond jõudis TOP 5 hulka. Esmaosalejana peaks ütlema, et see võistlus oli ootamatult lõbus aga ka pingeline. Lange teise korruse terrassilt oli rada hästi jälgitav ning möödasõite ja võitluspaare oli põnev vaadata.

Kiireima ringiaja sõitnud Ando Haldna SportID-st ütles pärast võistlust, et tunneb, et selg on pingutusest täitsa valusaks jäänud. “Ma ei reguleerinud boksis pedaale õigeks ja vasakkurvides tuli korralikult jalga venitada, et pedaali põhja vajutada. Kiireim ringiaeg oli vist ka veidi juhuslik, sest teised ringid mul päris sama kvaliteediga ei olnud, pigem olid sekundi jagu aeglasemad.”

Korraldajad tänavad võistluse korralduse abistamise eest SportID-d, Lange Motokeskust ja Red Bulli.

IT kart Lange 2018 tulemused

Stardi- ja esimese ringi video (jagas Kristjan Tamm, Aasa Global)

Galerii