Posted by: admin

IT-kart 2018: Proekspert troonib vankumatult esikohal

Adrenaliinirohke mootorispordivõistlus IT-kart 2018 tõi veebruarikuu viimasel päeval Unibeti Kardikeskusesse Laagris kokku üle poolesaja IT-töötaja üheksast ettevõttest. Hobikartide kestvussõidu tšempioniks krooniti taaskord Proeksperdi tiim koosseisus Marko Sverdlik, Kaja Hanschmidt-Raidma, Meelis Ruustalu ja Ardo Kirsipuu. Teine ja kolmas koht läksid jagamisele Ekspress Digital esimese ja teise võistkonna vahel.

 

Võistkond Fujitsu 2 väljus programmeerimisülesandest teisena / foto: Ardo Säks

Firmaspordi tegevjuhi Peeter Luige sõnul selgitati rajale pääsemise järjekord välja kvalifikatsioonivõistluste tulemuste alusel, milleks oli veidi peamurdmist nõudnud programmeerimisülesanne. Parima stardipositsiooni kindlustas endale sellega Express Digital 2 võistkond koosseisus Marlyn Talma, Martin Küngas, Jaanus Vapper ja Edward Salmus.

 

Jaanus Vapperi kinnitusel ei valmistanud ülesande lahendamine erilisi raskusi. „Olen varem sarnaseid teinud,“ ütles ta. Võidusõiduks valmistus firmasportlane koos tiimiga korralikult. „Meil on võistkonna peale üle neljakümne aasta sõidukogemust, lisaks käisime päris mitu korda treenimas. Meie strateegiaks on stabiilselt sõita ja võita, loomulikult eeldusel, et keegi vahepeal mööda ei kihuta,“ muheles Vapper vahetult enne mõõduvõtu algust.

 

Võistlejate sõiduvahenditeks olid Unibeti Kardikeskuse masinaparki 2017. aastal soetatud 120 kg kaaluvad Sodi RX8 hobikardid kubatuuriga 270 kuupsentimeetrit, mille maksimumkiiruseks Laagri 450 meetri pikkusel sisekardirajal on kuni 60 km/h. Kokku tuli võistkonna peale läbida täpselt sada ringi.

 

Kohal oli ka Tallinna kiirabi meedik, kelle abi sel korral õnneks vaja ei läinudki / foto: Ardo Säks

Proeksperdi võitjatiimi liige Marko Sverdlik on osalenud kõikidel varem toimunud IT-kart võistlustel ja tänaseks uhkeima karika vastu võtnud lausa kolmel korral. „Võistkond tuleb komplekteerida õigetest inimestest, kiiremad peavad nii alustama kui lõpetama,“ kergitas ta oma tiimi strateegialt veidi saladuskatet. Sõitu hindas Sverdlik pingeliseks, vastaseid võrdväärseteks ning andis kindla lubaduse järgmisel aastal taas stardis olla.

 

Kaur Esnar võistkonnast Express Digital 1 pidi juba teist aastat järjest Proeksperdi üleolekut tunnistama. „Sõidustiilid on erinevad, meie peamiseks eesmärgiks oli hoida puhast joont,“ lausus ralliäss reipalt kommentaariks ja kiirustas pjedestaalile autasu vastu võtma.

 

Cleveroni CleverCart tiim rõõmustas tulemuse üle. „Meil läks väga hästi, tugev neljas koht! Kõige kihvtim on kogu ettevõtmise juures just see võistluselement, mis toob endaga kaasa väga suure adrenaliini,“ sõnas firmasportlane Karl Kuusk naerusuiselt. „Käisime koos eelnevalt harjutamas, kuigi lõpuks sattus meie seltskonda ka üks nii-öelda jokker, kellel oli ette näidata null kogemust.“

 

Võistlejad stardijoonel / foto: Ardo Säks

Kaasvõitleja Reelika Maranik kinnitas kolleegi juttu ja tunnistas, et sai esimest korda elus hobikardi rooli vahetult enne võistluse algust. „Mul õnnestus üks kaheksa minutit kestnud proovisõit teha. Taktika sain paika võistluse ajal ehk sirgel lõigul tuli gaas põhja panna ning võimalusel mitte kedagi endast mööda lasta. Konkurendid on siin tasemel,“ tunnustas Maranik.

 

G4S Turbo Tigu võistkond võttis sõitu mõnuga ning lõpetas üldjärjestuses viimasel kohal. Tehnikaspordiga sõber Tarvi Raudmägi tunnistas, et asi võeti ette puhtalt huvist ja eelnevalt harjutamas ei käidud. „Tekkis mõte, et võiks ju proovida ja nii me siia tulimegi. Võistkonnas ei ole kellelgi erilist kardisõidu kogemust. Oli väga lõbus, ei märganud isegi õigel ajal rajalt maha tulla. Kui esikolmikus ei ole, siis pole tulemusel väga suurt vahet ja teed seda kõike lihtsalt naudingu eesmärgil.“

 

IT-kart 2018 võistlusel osalesid: Ekspress Digital, Fujitsu, Directo, Cleveron, Elisa Spordiklubi, Proekspert, Columbus Eesti, G4S Eesti ja Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

 

Parimad autasustamisel / foto: Ardo Säks

Firmaspordi sarja raames toimuvad järgmised mõõduvõtud märtsikuu teisel nädalavahetusel Käärikul. Talispartakiaad´18 võistlustele on oodata üle 350 osaleja. Lisaks klassikalistele talialadele saab end proovile panna ainulaadsetel spordialadel nagu reesõit, kummikuhoki, lestadega lumejooks ja puusuusasprint.
 

Võistluste fotogalerii on leitav Firmaspordi Facebooki lehelt.

Tulemused on leitavad meie kodulehelt.

 

Artikkel: Marta Vasarik