Posted by: Taavi Kruut

Firmaspordi Suvespartakiaad 2019 üldvõit läks Swedbankile

Augustikuine Haapsalu oli üle Eesti kokku sõitnud firmasportlaste vastu helde, kõik kolme päeva peale planeeritud 21 spordiala said ilmataadi hurjutuste kiuste kenasti peetud ning 29 töötajate füüsilisse ja vaimsesse tervisesse panustanud ettevõtet saavad nüüd rõõmustada kontorisse tagasi jõudnud positiivsest energiast laetud inimeste üle.

Põhjust oma tiimide üle uhke olla on kõigil, kuigi ametlikud tulemused näitavad, et firmade üldarvestuses noppis magusaimad punktid Swedbank, teiseks tuli SEB ning kolmandaks Elisa Spordiklubi. Esikuuikusse mahtusid veel Lennuliiklusteeninduse AS, Orkla Eest AS ja MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi

Protokolliga saab lähemalt tutvuda siin: https://www.firmasport.ee/wp-content/uploads/2019/08/Suvespartakiaad19-%C3%9Cldarvestus..pdf

Suurima tiimi pani välja SEB 

Suvespartakiaadile kõige arvukama seltskonnaga saabunud SEB Spordiklubi juht Merten Loss tõdes, et ju siis teeb firmasporti vedav seltskond midagi väga hästi, et liikumist armastavate kolleegide huvi osalemise vastu üha kasvab. „Meie tiimis oli kokku umbes 70 liiget, päris viimast numbrit ei oska kohe peast öeldagi. SEB osaleb kolmandat aastat järjest ning kui algul tuli inimeste veenmisega veidi rohkem vaeva näha, siis nüüd kui võistlused välja reklaamin, paneb samal päeval vähemalt 30 huvilist end kohe kirja,“ ütles Loss. 

Nimekiri aladest, kuhu Merten ise osalema jõudis, on muljetavaldav. „Spartakiaad algas linnarogainiga, veel jõudsin kergejõustiku non-stopile, grillima, mölkkyt ja petanque’i mängima, promenaadijooksule, tõukerattasprindile, rannatennist mängima ja maastikurattaga sõitma,“ loetles ta ja lisas: „Suurima emotsiooni pakkus teatejooks, kuhu panime välja kaks tiimi – üks võitis ja teine jäi poodiumikohast vaid ühe sekundi kaugusele. Kaotasin sellele kõigele kaasa elades päris palju närvirakke, adrenaliin oli laes. Kui spartakiaadile tagasi vaadata, siis läks meil väga hästi,“ ütles Loss rahulolevalt.

Nautida osatakse nii enda kui teiste saavutusi   

Suvespartakiaadil sünnipäeva tähistanud Swedbanki firmaspordi tiimi koordinaator Leho Virma rõõmustas imelise nädalavahetuse üle. „Sain oma hällipäeva veeta väga heas seltskonnas ja sportlikult, midagi paremat oleks keeruline välja mõelda. Kõik muljed on ainult positiivsed, isegi ilmaga vedas kuni lõpuni välja, vahva,“ sõnas Virma. 

Lehole omaselt tundis ta rõõmu nii omade kui konkurentide võitude üle. „Ala, mida ma ise ei teinud, aga mis sel korral kõige rohkem köitis, oli rammumees. Käisin ja karjusin seal päris paljude peale, positiivses võtmes muidugi. Meie tiimi liige Rain Pajur kaitses vanuseklassis M40 oma esikohta juba kolmandat aastat järjest, mullu oli ta ainus mees, kes rammumehe raja algusest lõpuni läbis. Elamuse pakkus ka Hannes Hanimägi Nordeast, kes tegi ära kolm ala viiest, mis tõi talle vanuseklassis M40 teise koha. Tüüp toimetas väga rahulikult, vahvalt ja mõnuga. Mul on tema saavutuse üle väga hea meel!“

Õnn võib naeratada ka algajatele 

Üldarvestuses kõrgel neljandal kohal lõpetanud Lennuliiklusteeninduse AS jättis vahele vaid grillivõistluse. Kõige paremini õnnestusid neil ultimate-frisbee, disc-golf ja petanque. Viimase võib Katrin Lesnõh kinnitusel pigem algajate õnne kontole kirjutada. „Läksime osaluspunkte võtma, kuid tulime esimeseks. Mitte keegi polnud seda mängu varem proovinud. Väga äge!“ rõõmustas esimest korda firmaspordi suvespartakiaadil osalenud Lesnõh. 

Haapsallu tuli ta kolleegide õhutusel. „Lennuliiklusteenindusest oli väga äge seltskond minemas ja kuna ettevõtmine tundus huvitav, siis otsustasin liituda. Kartsin küll, et spartakiaadil on koos kõik sportlased, aga tegelikult polnud hirmul alust, sest võidust tähtsam on osavõtt,“ lisas ta ja lubas järgmisel korral taas platsis olla. 

Kolleeg Robin Lilleorg põhjendas ultimate-frisbee ja disc-golfi võite äärmise enesekindlusega. „Lennuliiklusteeninduses teatakse väga selgelt, mida lendavate asjadega peale hakata. Suutsime nendele aladele välja tulla kõige tugevama koosseisuga. Oleme õnnelikud, et vastased andsid endast parima ja meie mäng välja tuli,“ ütles Lilleorg. 

Spartakiaad laeb emotsionaalselt   

Norma firmaspordi tiimi vedaja Marvin Üürike osales suvespartakiaadil esimest korda mullu Viljandis ning on spordiklubi juhtide seas alles üsna uus tegija. „Eelmine spordiklubi juht läks töölt ära, oli vaja uut ja ma olin nõus. Inimeste motiveerimise ja tiimide komplekteerimisega on üllatavalt palju tööd,“ sõnas Üürike ja lisas: „Firmasport seob meeskondi ning kuna siin pole ainult sport, vaid saab ka õhtuti mõnusalt üheskoos aega veeta, siis inimesed naudivad täiega.“ 

Ettevõtete üldarvestuses saavutas Norma seitsmenda koha. „Poodiumikohti saame me üldjuhul jooksualadel,  Edit ja Tanel Kannel toovad sealt alati häid punkte. Püüdsime ikka igal alal olemas olla ja endast parima anda.“ 

Emotsionaalseima mõõduvõtu osas oli Üürike SEB spordiklubi juhiga samal arvamusel. „Teatejooks oli tõesti paras ulme, kõik möllasid ja elasid üksteisele kaasa, väga äge.”

Õige spordimees ihaldab võitu

MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi esindaja Kaimo Siraki jaoks kulgesid emotsioonid võistluste edenedes tõusvas trendis. „Isiklikus plaanis jäin väga rahule promenaadijooksuga, aga ka  grillimisvõistlusega, kus sain lausa medali taskusse panna. Üldjuhul meeldivad mulle siiski alad, kus võit on väga selgelt ja mitte emotsionaalselt mõõdetav. Lisaks sain tulemuse kirja kõikidel Eesti Sportlikema Firmajuhi sarja kuuluvatel aladel, kuigi esialgu ma seda otseselt ei planeerinud,” ütles Sirak.

Suvespartakiaadile pani Tallinna Lennujaama Spordiklubi välja 40 inimest. „Olen selle tiimi kõrval olnud alates eelmise aasta Kuldpallist. Kui tulin, siis arutlesime juhatuses, kas klubi eesmärk võiks olla spordi propageerimine, võimalikult paljude kaasamine või ka võitude poole pürgimine. Esialgu tundus, et propageerimisest piisab, aga ühel hetkel tuli sportlik hasart sisse ning nüüd tahaks ikka võite püüda. Lihtne pole, vastased teevad head tööd, keegi ei maga,” tunnustas spordiklubi juht konkurente.

Sport liidab ja pakub üllatusi 

Ernst & Young jäi ettevõtete üldjärjestuses 19. kohale, osaluspunkte koguti kolmeteistkümnel alal. Esimest korda suvespartakiaadil osalenud Maanus Vinni kinnitas, et spordist laetud nädalavahetus viis tema emotsioonid lakke. „Mina tegin kaasa pigem meeskonnaaladel,” täpsustas ta. „Kogu Haapsallu kokku kogunenud seltskond on väga äge. Olen varem kahel korral talispartakiaadil osalenud ning erinevatest ettevõtetest on tekkinud kamraadid ja võistluskaaslased, kellelt sai ka siin mõõtu võtta. Järgmisel suvespartakiaadil olen kindlasti kohal,” lubas Vinni.

Aastaid firmaspordi võistlusi korraldanud SportID International tiimi vedaja Marti Soosaar sai esimest korda suvespartakiaadist osa võistlejana. „Tänavu ei korraldanud ma mitte midagi ja vaatasin asjadele hoopis teise nurga alt. Ühelt alalt teisele jõudmine on tegelikult päris hull, paned siin ringi nagu elektrijänes,” jagas Soosaar oma muljeid. „Korraldades on sul samuti kiire, aga seal on alad erinevate tiimide vahel jaotatud. Osalejana suudad rohkem ette võtta.” 

Soosaare isiklik parim tulemus sündis kergejõustiku non-stop võistlusel, kus tal õnnestus kõikidele teistele üsna pika puuga ära teha. „Eks ma veidi arvasin, et võin seal võita,” ütles ta ja lisas: „Suurima üllatuse pakkusin iseendale hoopis promenaadijooksus, suutsin seal väga tugevate tegijatega ühes grupis olla. Kilomeetri aeg jäi alla kolme minuti ja kolmekümne sekundi, mis on minu kohta väga kiire.” 

Ettevõtte lippu hoidis tiimikaaslaste arvates kõige kõrgemal Liis Järvamägi, kelle eesmärk oli osaleda võimalikult paljudel erinevatel aladel. „Suvespartakiaadi eredaima emotsiooni pakkus ilmselt kõhuka hüppamise võistlus, mis oli täitsa vahva. Mulle meeldib vastu võtta väljakutseid, kuhu paljud ei lähe,” ütles esimest korda suvespartakiaadil osalenud Järvamägi. 

Mariella Oja tuli kolleegidega kaasa huvist. „Ma ei ole sportlane, tulin Haapsallu teisi toetama ja selleks, et nendega koos ka midagi väljaspool kontorit teha,” ütles Oja, kes pani end proovile nii rammunaise rajal kui kergejõustiku non-stopil. „Tulin mugavustsoonist välja ja võtsin ette asju, mida ma muidu ei tee.”

Ettevõtete üldarvestuses tuli SportID International 12. kohale, aladest jäid vahele ultimate-frisbee, maastikurattasõit, korvpall ja köievedu. 

Eesti Firmaspordi Liidu projektijuht Taavi Kruut tänab korraldajate nimel kõiki osalejaid. „Nähtud ja kogetud emotsioonide skaala on äärmiselt lai, kõik võistlused said kenasti peetud ning väljakutsed seljatatud. Vahva oli, teeme seda jälle! Uued mõõduvõtud ei olegi õnneks enam mägede taga – Firmaspordi Sügisspartakiaad toimub septembrikuu viimasel nädalal Tallinnas.”