Posted by: Taavi Kruut

Firmaspordi Sügisspartakiaad´18: parimad ujujad töötavad pangas

Eilsel Firmaspordi Sügisspartakiaadi ujumisvõistlusel tegi ajalugu Swedbanki meeskond. Tiitlite kogusse lisandus kolm kõige kirkamat medalit – Sander Ligi võttis võidu meeste arvestuses, Henri Kaarma vanuseklassis M40 ja jõudude ühendamisel ujuti 4 x 50 m teatevõistlusel välja kiireim aeg.

Sander Ligi oli isikliku tulemusega (27,73) rahul, kuid märkis, et päeva parima aja tegi siiski kolleeg Henri, kes seljatas poolsada meetrit ajaga 27,51. „Õnneks töötame ühes ettevõttes, varem oli Henri Danske ridades, sama lugu ka meie teatevõistkonnas kaasa teinud Laura Maasikuga,“ sõnas Ligi ja tundis head meelt, et neil on õnnestunud konkurendi parimad tegijad nii töötajate kui sportijate sekka meelitada.

„Tegelikult olen seda individuaalselt võitu umbes neli või viis aastat järjest püüda üritanud, kuid seekord olid kõvemad konkurendid koju jäänud ning oli minu päev,“ rõõmustas ta.

Varasemalt on Swedbanki M40 võidu eest hoolitsenud Eestit 1992. aastal Barcelonas suveolümpiamängudel esindanud Aldo Suurväli, kuid sel korral tuli firma lippu kõrgel hoida Kaarmal. Tema jaoks oli tulemus pigem vormistamise küsimus. „Aldo jättis trooni vabaks ja võit tuli ära tuua,“ kinnitas ujuja ja andis enda võitmiseks hea soovituse: „Tuleb umbes 25 aastat trenni teha, siis on võimalus!“

Martin Kärner (Orkla Eesti AS) avaldas, et tiim lähenes sedapuhku täiesti uue taktikaga ning loobus enne võistlust maiustuste söömisest. „Ainult vesi kurku, mitte ühtegi šokolaadi! Küll need vanad taktikad ka varsti välja tulevad,“ muigas firmasportlane ja lisas: „ Ma ei pea konkurente nõrgaks, aga oleme ise osavad. Harjutasime kõvasti, suvel tegime trenni Viljandi järves ja enne seda aasta tagasi Keila ujulas.“ 

Ilmselgelt on mehe jutus terake tõtt, sest 4 x 50 m teateujumises kindlustati teine koht, vanuseklassis M40 saavutas Martin Kärner ajaga 29,80 samuti auhinnalise teise koha ning kolleeg Veiko Kapp tuli meeste arvestuses ajaga 28,72 kolmandaks.

SEB ujuja Toomas Randoja sära oli pärast võistluse lõppu kaugele näha, põhjuse andis teateujumises saavutatud auhinnaline kolmas koht. „Swedbankile kandadele astumiseks tuleks vist SEB maja kõrvale bassein ehitada ja seal pärast tööd nii-öelda elada ehk treenida, treenida ja veelkord treenida. Tänane võistkondlik tulemus pakkus suure üllatuse ja tuli vähemalt minule küll ootamatult. Üliäge!“ rõõmustas Randoja.

Naiste arvestuses oli 50 m distantsil ajaga 31,93 parim Triinu Kapp (Orkla Eesti AS) ning vanuseklassis N40 läks ajaga 34,50 võit Mari-Liis Lumele (SEB).

Triinu Kapp on oma oskusi lihvinud Kalevi Ujumiskoolis, mida reetis ka noore naise peas olnud ujumismüts. „Jah, kunagi sai nende koosseisus isegi võisteldud, eks sealt ka need oskused. 50 meetrit on väga lühike distants, hea tulemuse tegemiseks peab kõik õnnestuma. Eelkõige ei tohi stardis magama jääda ning parema hoo saamiseks tasub basseini hüpata pukilt. Vees olles tuleb end kiirelt liigutada, võimalusel täie rauaga,“ jagas Kapp häid soovitusi.

Nii Triinu Kapp kui Mari-Liis Lume avaldasid kiitust kõikidele Keila ujula basseini hüpanud firmasportlastele. „Stiile oli erinevaid, põhiliselt ujuti krooli, kuid ka seda väikeste nüanssidega. Samas on kõige tähtsam sporti teha ja ennast liigutada,“ leidis Kapp. Lume nõustus: „Mina nägin ujulas väga palju säravaid silmi ja sportimise tahet, see on väga tore!“


Eesti Laevajuhtide Liidu firmasportlased Elsbeth Link jArno Kask olid 50 m ujumises üsna võrdsed. Naiste arvestuses tõi aeg 36,32 Elsbethile 6. koha ja meeste arvestuses sai Arno ajaga 36,42 lõpuprotokollis 13. koha. Mõlemad lubasid aasta pärast taas kohal olla ning võib-olla ka omavahel tulemuse peale kihla vedada. Arno Kask ütles, et eelistab pigem pikemaid distantse ning ujub hea meelega kas või 2000 m. Elsbet Link möönis, et ei pea end küll väga tugevaks ujujaks, kuid armastab vett ning eriti meeldib talle laineid püüda meres. 

Pärast kolmandat võistluspäeva juhib ettevõtete arvestuses Swedbank, Orkla Eesti AS on teisel kohal ning SEB kolmandal. Esikümnesse mahuvad veel Tallinki Spordiklubi, Elisa Spordiklubi, AS Norma, Tallinna Lennujaama Spordiklubi, Danske Bank A/S, Credit24 ja Nordea.

Eilsed tulemused leiad SIIT

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2018 jätkub kolmapäeval vibulaskmisega Skoone staadionil.