Posted by: Taavi Kruut

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2018: üldvõidu võttis Swedbank

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2018 möödus erakordsete inimeste ja põnevate mõõduvõttudega. Emotsioonide skaala oli uskumatult lai, kogeda sai nii rõõmu, viha, uhkust, ärevust, häbi, kadedust, aga eelkõige palju armastust. Ükskõiksust spartakiaadil ei kohanud, see pole lihtsalt võimalik.

Võitjad olid absoluutselt kõik, kes end spordinädalal proovile panid. Ettevõtete arvestuses kogus erinevatelt aladelt enim punkte Swedbank, teise tulemuse tegi Orkla Eesti AS ja kolmanda SEB.

Eesti Firmaspordi Liidu uus projektijuht Taavi Kruut koges firmasportlaste tegemisi täiesti esimest korda. „Eelnevalt kirjeldati mulle seda tööd üsna rahulikuna, kuid see ei vastanud tõele, toimetamist oli väga palju. Ja kuna tahtsin asju hästi teha, siis oli tööd veelgi rohkem. Sporti oli väga palju, ise seda teha ei saanud, kuid panime oma tiimiga väga palju inimesi liikuma, põhiline eesmärk sai täidetud,” ütles Kruut.

Taavi Kruut lauatennises kätt proovimas

„Kui tänavu oli meil pea pooltuhat osalejat ja tase võrdlemisi kõrge, siis järgmisel sügisel on ehk juba 100 nime rohkem. Tagasiside on olnud vahva, inimestele meeldis ja väljakutsed olid olemas. Usun, et need, kes julgevad end spordis tundmatutel aladel proovile panna ja on harjunud pingutama, teevad seda tulemuslikult nii oma eraelus kui tööl,” lisas projektijuht.

Swedbanki sporditiimi komplekteerinud Leho Virma suurimaks saavutuseks oli keset raju ja tormi toimunud vibulaskmise 90 punkti. Virma peab seda suureks imeks, sest mullu sai ta heades tingimustes 35 punkti ning vahepeal salatrenni teinud pole. „Olime Sügissaprtakiaadil väljas pea poolesaja inimesega, uusi liitujaid oli kuskil 25 protsenti. Väga tore oli, üldvõidu üle on loomulikult hea meel, natuke seda ju loodad, aga teisalt tahad, et oleks ka terve ja sõbralik konkurents. Kõik on väga hästi,” rõõmustas Virma.

Swedbanki esindus autasustamisel

„Eraldi tahaksin välja tuua meie tublid ujujad, selle ala üldvõit oli suurim positiivne üllatus. Henri Kaarma, Laura Maasik, Sander Ligi ja Loreen Ulp tegid tubli töö,” kiitis ta.

Ants Anupõld (Kühne + Nagel Tallinn IT Center) on varem spartakiaadidel osalenud Nordea ridades. „Sellest ajast jäid mulle väga positiivsed mälestused, eriti äge on vaadata, et nende tiim osaleb endiselt väga aktiivselt. Meie ettevõte on siin väljas täiesti esimest korda. Mõtlesin, et pakun oma osakonnale selle huvitava võimaluse välja ja osad kolleegid otsustasid seda kasutada,” rõõmustas Anupõld.

Tatjana Toskaya Kühne +Nagel IT Centre-ist vibu laskmas

„Ekstreemspordialadel ei osalenud, kuid käisime bowlingut mängimas, vibu laskmas, kardiga sõitmas, pokkerit mängimas ja ujumas. Vanuseklassis M40 õnnestus Vallo Veinthalil ujumises isegi medal võtta, sai 3. koha. Kõigile meeldis ja loodan, et suudan neid ka edaspidi sellesse sarja osalema tuua.”

Kaire Kattai (Orkla Eesti AS) on oma tiimile väga suureks eeskujuks. Firmasportlane leiab, et juhina tuleb aktiivsust üles näidata. „Lamades surumine oli ainus ala, kus ma ei osalenud,” teatas ta.

Orkla Eesti AS esindus autasustamisel koos karika ja medalisaagiga

Teine poodiumikoht ettevõtete arvestuses oli Kattai sõnul seekord üsna napp, SEB kaotas vaid 1,2 punktiga. „Oleme terve nädala jooksul oma konkurente jälginud, eriti SEB tegemisi. Viimase päeva hommikul polnud veel midagi otsustatud, kõik võimalused olid avatud. Enne kahe viimase ala tulemuste saamist hakkasin juba ise vaikselt arvutama. Olen oma kolleegide üle väga uhke, kõik pingutasid ja enamus käisisid lausa igal õhtul sportimas,” ütles Kattai tunnustavalt.

SEB spordiklubi juht Merten Loss osales vaid bowlingus. „Andsin suures osas võimaluse teistele,” ütles ta kommentaariks.

Lossi kinnitusel oli Sügisspartakiaadi aladeks väga keeruline valmistuda. „Jooksualasid siin polnud, see tegi meie jaoks asja veel eriti raskeks. Saavutuste osas tahaksin välja tuua Siimo Sikuti tulemuse, kes võttis lamades surumises meeste arvestuses 1. koha. Eelmisel aastal jäi ta napilt neljandaks ja tuli nüüd näitama, millest ta tehtud on. Meil on rõõm ja hea kindel tunne, et panga turvalisuse eest vastutajad on tugevad mehed. Madis Teinemaa võit pokkeris on samuti märkimisväärne ja suur üllatus. Ta kirjutas mulle napilt üks päev enne võistlust ja uuris, kas saab liituda. Mees tuli, tegi ja võitis!” kiitis spordiklubi juht.

SEB rõõmustamas koondtulemuse üle – napilt jäädi alla Orkla Eesti AS-ile. Kariakt hoiab Merten Loss, SEB spordiklubi juht

Üllatuse pakkus ka ujumise 3. koht „Eelmisel aastal jäime seitsmendaks, see oli suur areng. Roland Jõesalu sai meeste arvestuses 2. koha. See tuli talle uudisena ja võttis lausa muigama, kuna ettevalmistus oli olnud nullilähedane. Mini-reketlon on SEB trumpala, meie sulgpallurid on minu hinnangul väga tasemel ja on hea tunne, et suutsime seal võidu koju tuua.”

Merike Klement Tallinna Lennujaama Spordiklubist tõdes, et Sügisspartakiaadi võeti tänavu veid rahulikumalt, kuna reisijanumbrite kiire kasv mõjutab inimeste töögraafikuid sedavõrd, et kõigil igale alale end kirja panna ei õnnestunud. „Tuli teha valikuid. Eriti kahju oli Piret Põldsaare puudumisest tema trumpalalt – lamades surumisest,” ütles Klement.

Merike Klement tuult trotsides rõõmsal tujul vibu laskmas

Ettevõtete üldarvestuse tubli 4. koht oli tiimi jaoks kokkuvõttes väga ilus tulemus ja vahva üllatus. „Edukaim ala oli sel aastal kardisõit, kus meile kuulus neljast esikohast kolm ja puuduoleva võidu kompenseeris meeste arvestuse hõbemedal. Oleme kardisõitu läinud alati väga enesekindlalt, meie ettevõtte karditiim on juba aastaid koos treeninud, teame tugevusi, nõrkusi ja oskame üksteist vajalikul hetkel toetada. Ekstreemseim elamus oli muidugi vibulaskmine, möödasõitvad trammijuhid sügasid kukalt ja õige pisut oli puudu, et tuul nooli tagasi ei toonud!” muljetas firmasportlane ja rõhutas: „Oleme Sügisspartakiaadi saavutuste üle väga õnnelikud!”

Tarvo-Jaan Rebane (Danske Bank) tunnistas, et tegi seekord jälle pattu ja osales pea kõikidel aladel. „Ei lasknud teistel starti minna, läksin ise. Lamades surumises ja sõudeergomeetrite võistlusel ei osalenud, vähemalt enda andmetel mitte. Mini-reketloni ei plaaninud minna, aga pidin kolleegi asendama. Aare-Riho Erik ja Marek Laane tõid sealt meile poodiumikohad, mina olen lihtsalt statist,” sõnas Rebane reipalt ja lustakalt.

Tarvo-Jaan Rebane sulgpallis ilunumbreid tegemas

„Väga põnev nädal oli! Danske tiimis oli üle 20 inimese, kõik tulid ja andsid endast parima. Trumpalas ehk pokkeris pääsesid seekord finaali Ahti Raba ja Kaspar Jüristo. Kaspar tõi meile 2. koha! Tublid naisujujad Katrin Peterson ja Liisa Tammik päästsid meid uppumissurmast ja said mõlemad oma vanuseklassis 3. koha. Oli oht, et me ei pääse üldse starti. Teates saime neljanda koha. Väga rahul!”

Credit24 sporditiimi juht Janar Kalmus suutis spartakiaadile meelitada ettevõtte kollektiivist lausa kaks kolmandikku. „Esimesel aastal oli meid kahel või kolmel alal kokku viis või kuus inimest, järgmisel aastal see arv kahekordistus ning tänavu tegi meie tiimis kaasa üle 40 inimese. Kõik võtsid asja tõsiselt ja see on märk, et Sügisspartakiaad läheb inimestele korda,” ütles Kalmus rahulolevalt.

Credit24 esindus autasustamisel – pildile on ära eksinud ka Elisa SK liikmed

„Kokkuvõtteid tehes jõudsime järeldusel, et kes trenni ei tee, see võitu ei vääri. Ühtegi alavõitu saada ei õnnestunud, aga see ongi nüüd meie järgmise aasta eesmärgiks. Hakkame treenima!” lubas Kalmus.

Kuna esialgu kalenderplaanis olnud Võimatu10 lükkus järgmise aasta kevadesse, siis uuesti kohtuvad firmasportlased juba Kuldpallil, mis leiab aset 16.-17. novembril Tartus.

Korraldajad tänavad omalt poolt kõiki osalenuid selle meeldiva nädala eest ning kohtumiseni juba uutel üritustel!