Posted by: Taavi Kruut

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 üldvõit läks Tallinna Lennujaama Spordiklubile

Meeleolukas spordipidu Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 pani viie päeva jooksul kaheksal erineval alal proovile 22 ettevõtte töötajad. Testitud sai nii vaimset kui füüsilist võimekust, aga ka naerulihaseid. Võitis sport!

Üldvõitja ettevõtete arvestuses selgus alles viimase ala lõppedes ehk ergomeetrite kolmevõistlusel. Tallinna Lennujaama Spordiklubi uhke tulemuse eest võitles kolleegide ergutuste saatel ankrunaisena sõudeergomeetril Eve Härm, kes ei jätnud juhuse hooleks mitte midagi. Väga oodatud ja magus punktilisa tõstis kogu tiimi pidulikul lõputseremoonial pjedestaali kõrgeimale astmele.

 

 

 

Heade konkurentide võidu üle rõõmustas teiseks jäänud Swedbanki sporditiimi koordinaator Leho Virma. „Suurepärane tulemus! Mullu ei õnnestunud Tallinna Lennujaama Spordiklubil kordagi nii kõrgele tõusta ja selles mõttes on võit eriti hea,“ tunnustas Virma. „Äge on ka see, et tegelikult on esikolmiku punktide vahed väga väikesed. Oleme oma saavutuse üle samuti uhked.“

Kevadspartakiaadiks valmistumine nõudis Virmalt mehe enda kinnitusel kokku umbes nädalajagu töötunde. „Eks see on nii töö kui rohkem ikka suur rõõm. Nimede tabel on mul arvutis kogu aeg olemas, tuleb ainult kutsed välja saata ning hiljem inimestelt asju üle küsida ja erinevaid nüansse meelde tuletada. Loomulikult ei tee ma seda kõike üksinda, saan väga palju tuge spordisektsioonide juhtidelt ning headelt aktiivsetelt kolleegidelt. Jõu ja hüva nõuga on alati toeks näiteks Ardo Pajur, Mari-Liis Jääger, Annika Rebane ja Mari Hindov,“ tõi Virma välja mõned nimed.

 

Tallinna Lennujaama Spordiklubi uus juht Kaimo Sirak andis oma panuse kabes. „Kui nüüd nädalale tagasi vaadata, siis tulemused läksid aina ülesmäge. Laskmine pakkus hea üllatuse ja tõi meid tagasi konkurentsi. Hoidsin ikka iga päev tulemustel silma peal, kuigi firmaspordi võistlusi koordineerib Taavi Palu, minu peal on Kuubiku ja Sportland Kõrvemaa Nelikürituste sarjad. Seega spordinädal saab tiimi jaoks seekord läbi hoopis laupäeval Sportland Kõrvemaa Kevadjooksuga,“ ütles Sirak, kes lubas samuti stardis olla.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Spordiklubisse tulles mõtlesin väga pikalt eesmärkide üle. Kas punnitada ja olla firmaspordis number üks tegija või üritada sporti toetada ning olla igal alal kohal võimalikult suurte jõududega? Pärast talispartakiaadi tundsin, et niisama me seda asja jätta ei saa, kuigi seal jäime napilt pjedestaalilt välja. Täna oleme tagasi ja hoiame konkurentidel silma peal. Ees ootavatel mõõduvõttudel suve- ja sügisspartakiaadil ning Kuldpallil on meil päris palju tugevaid alasid. Hoiame lippu kõrgel ning anname endast parima,“ lubas Sirak.

 

 

 

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Elisa Spordiklubi vedaja Jaanika Parts tunnistas, et kolmas koht tuli talle väga positiivse üllatusena. „Üle ootuste! Ise arvasin, et võiksime olla kas neljandal või viiendal kohal. Väga hästi läks Elisal laskmises, noolevisete finaali pääses meie tiimist neli inimest ning curlingus ja ergomeetrite võistlusel tuli teine koht. Tegelikult läks meil igal pool kenasti,“ rõõmustas Parts ja lisas, et eesmärgiks võikski olla esikolmikus püsimine.

Suurt pidu ja tähistamist Elisa tiimi liikmed endale lubada ei saanud, sest ka neid ootasid ees Kõrvemaa jooksurajad.

AS Saku Metalli sporditiim oli kevadspartakiaadil väljas suurte jõududega ning saavutas kaheksanda koha. Turundusjuhi Reili Kaibaldi sõnul oli väga lahe näha, kuidas paljud kolleegid tegid mõnda ala esimest korda elus. „Iga päev tõi uusi emotsioone, põnevust jätkus kuni lõpuni. Mina isiklikult jõudsin osalema vaid trepijooksule,“ ütles Kaibald.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Sporditiimi komplekteerinud Katrin Laikre kinnitusel on võistlustel tekkiv meeskonnavaim tulemustest olulisem. „Osaleme, sest meile meeldib! Me ei võta võistlema väga tublisid sportlikke sugulasi ja sõpru, teeme kõike ise. Kui 2017. aasta kevadel tuli inimesi osalema veenda ja personaalselt läheneda, siis nüüd panevad kõik ennast ise kirja. Eks esialgu kardeti, et siin on kõik hullud sportlased, aga see ei vasta tõele. Firmasport aitab meie ettevõttel kindlasti spordi juurde uusi inimesi tuua, mis on väga tore,“ ütles Laikre.”

 

 

 

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Raxoest OÜ oli kevadspartakiaadil väljas esimest korda ja kokku osaleti kaheksast alast kuuel. Kaimar Puusepp ütles, et tema on spartakiaadi maleturniiril ka varasemalt võistelnud ning just see saigi ajendiks asi suuremalt ette võtta. Kolleegide seas kihutustööd teinud Vahur Samberk kuuliski sellise turniiri toimumisest just Kaimarilt ning otsustas härjal sarvist haarata, sest firmas on mõttemäng au sees. „Saadud tagasiside on väljendanud rahulolu. Paljud tõdesid, et oleksid võinud isegi rohkem alasid teha. Loodan, et järgmisel korral on meie firma tiim suurem,“ sõnas Samberk.

 

Poodiumil päris mitmeid auhindu vastu võtnud SEB Spordiklubi juht Merten Loss innustab sportima. „Sport õpetab seda, et kui sul tuleb sein ette, enam ei jaksa, siis oskad end kokku võtta ja sellest üle astuda. See rakendub ka tavaellu,“ ütles Loss, kes on oma sütitava eeskujuga suutnud igal spartakiaadil väga häid tulemusi näidata. Ka seekord, sest SEB platseerus kõrgel neljandal kohal, ettevõtte trumpaladeks olid kabe, trepijooks ja noolevise.

Danske Spordiklubi üks aktiivsemaid liikmeid Tarvo-Jaan Rebane ei kujuta elu ilma spordita ette. „Sport annab vabaduse, aja iseendale, võimaluse omasugustega mõõtu võtta, vahel reisida ja sõpradega kohtuda. Püüan sportida nii, et see mu tervist toetaks,“ ütles Rebane. Firmaspordi erinevatel mõõduvõttudel on ta tuntud nägu, alati reibas, rõõmus ja aktiivne uusi väljakutseid proovima.

Orkla Eesti AS sporditiimi juhti Kaire Kattaid innustab keerulist organisaatoritööd tegema meeskonnavaim. „Sport on lahe! Saan sealt palju emotsioone ja adrenaliini, see aitab üle saada stressist ning rutiinist välja tulla. Minu äge Orkla tiim on suur motivaatsiooni allikas, miks ma seda tööd juba kümme aastat teinud olen,“ ütles Kattai suure tänutundega hääles. Orkla Eesti AS saavutas tänavusel kevadspartakiaadil viienda koha ja paistis igal pool silma, sest omadele tulid kaasa elama ka need, kes ise mõnest konkreetset alast osa ei võtnud.

 

Eesti Firmaspordi Liidu projektijuht Taavi Kruut tänab korraldajate nimel kõiki osalejaid. „Loodan, et saite indu juurde ning mõnusa energialaksu uutele väljakutsetele vastu astumiseks,  olgu need siis sportlikud või tööalased. Meie paneme end valmis mõõduvõttudeks suvespartakiaadil, mis leiab sedapuhku aset augustikuu teisel nädalavahetusel imelises Haapsalus.“