Posted by: EFL meedia

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 avati mõttemängudega

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Firmaspordi Kevadspartakiaad sai ka tänavu alguse Paul Kerese Malemajas, kus mõttemuskleid näidati nii male- või kabemängus. Ettevõtete arvestuses noppis kabes kõrgeimad punktid SEB, teiseks tuli ABB ja kolmandaks SwedbankMales õnnestus Swedbankil võita, teise koha saavutas ABB ja kolmanda Elisa Spordiklubi. Naiste seas tegi kabes parima tulemuse Marge Keerig (SEB) ja meeste hulgas kolleeg Riho Teinemaa. Males oli parim naine Regina Narva (Swedbank) ja edukaim mees Kaimar Puusepp (Raoxoest OÜ).

 

ABB AS töötaja Aleksei Golenkov oskab nii malet kui kabet, kuid otsustas esimese kasuks. „Mullu läks mul veidi kehvemini, seekord on oluliselt parem. Oleme vahepeal töökaaslastega harjutanud ja ala valik toimus tegelikult suhteliselt vahetult enne turniirile registreerimist. Male käib kiirelt, see meeldib mulle rohkem. Firmaspordi turniiril on alati huvitavad vastased, oma kolleegide strateegiad on teada, aga uute inimestega mängides on põnevust palju,“ sõnas meeste arvestuses kõrgele kolmandale kohale tulnud Golenkov.

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Jaanika Parts Elisa Spordiklubist oli kabemängus enne neljanda vooru algust saanud ühe viigi ja kaks võitu, naiste üldjärjestuses lõpetas ta neljandal kohal. „Kabemängu seltsis on esmaspäeva õhtut väga põnev veeta,“ tunnistas Parts ja lisas, et malet ta tegelikult ei oskagi. Elisa tiim on kevadspartakiaadil väljas üsna suurte jõududega, trumpaladeks Partsi kinnitusel nii male, curling kui laskmine.

 

Mullu sügisel Firmaspordi pokkeriturniiril debüüdi teinud ning vastastele uut ja vana näidanud SEB tiimi liige Madis Teinemaa sai seekord käe valgeks kabes ning aitas tublisti kaasa ettevõtte üldvõidule. „Oleksin võinud ka malet mängida, kuid see oli täpselt samal ajal ning kahte korraga ei saanud. Kabega puutusin esimest korda kokku lapsepõlves, vahepeal pole väga harjutanud. Enne kevadspartakiaadi turniiri tegime kolleegiga reeglite meenutamiseks kaks mängu. Üldkokkuvõttes võib öelda, et läks hästi ja oli väga tore!“ rõõmustas Teinemaa.

 

Kabeturniiri korraldaja Kunnar Karu tõdes, et kogu võistlus kulges üsna ootuspäraselt. „Suuri üllatajaid polnud,“ möönis ta lühidalt.

 

Elmar Alizada ettevõttest Kühne + Nagel otsustas end malemängus proovile panna firma sees ringlenud üleskutse peale. „Kolisin alles kaks kuud tagasi Aserbaidžaani pealinnast Bakuust Eestisse ja olen siin täiesti uus. Male on väga sümpaatne taktikaline mäng ja annab ajule päris kõvasti tööd, sellepärast ma spartakiaadile osalema tulingi. Alustasin malega juba varases nooruses ja mängin siiani, küll mitte profitasemel, aga lihtsalt huvist,“ ütles Alizada.

 

Cinamon Operations Estonia OÜ firmasportlase Georg Abozenko jaoks on Paul Kerese Malemaja lausa teiseks koduks. Mängu algtõed õppis ta isalt ning hiljem käis mõttetreening just selle Tallinna vanalinna maja väärikate seinte vahel. Firmaspordi turniiril osales ta tänavu neljandat korda ning pidi seekord leppima tubli kaheksanda tulemusega. Varasemalt on Georg Abozenko turniiri kahel korral võitnud ning korra ka teiseks jäänud. „Võrreldes varasemaga on tänavu konkurents päris tihe, kõik mängisid üllatavalt hästi,“ tunnustas firmasportlane ja lubas võimalusel järgmisel aastal taas osaleda. „Kui ülemus ja ettevõte sellega päri on, siis miks ka mitte. Traditsioone tuleb jätkata!“

Firmaspordi Kevadspartakiaad’19 / foto: Ardo Säks

Eesti Firmaspordi Liidu projektijuht Taavi Kruut pole varem ühelgi turniiril osalenud. „Jaksasin mängida neli mängu, siis väsisin ära, mõte lakkas töötamast, jube raske oli,“ tunnistas ta ausalt. „Mõne osavama venna vastu mängides ei aidanud ükski nipp – tee, mis sa teed, vastane on sinust ikka kümme käiku ees. Keeruline.“

 

Kevadspartakiaadi avapäeva meeleolusid hindas projektijuht positiivseteks. „Osalejaid on palju, rõõmu jagub, äge on! Nimekirja on lisandunud mõned uued ettevõtted ning täiesti esimest korda paneb end meie mõõduvõttudel proovile pea pool tuhat inimest.“ Võistlustest ootab Taavi Kruut suurima elevusega kolmapäeval SEB majas Tornimäel toimuvat trepijooksu. „Seal on 200 osalejat, tuleb äge andmine!“ kinnitas ta.

 

Firmaspordi Kevadspartakiaad 2019 jätkub teisipäeval Tondiraba jäähallis toimuva curlinguga. Kokku saavad 21 ettevõtte 415 firmasportlast viie päeva jooksul võistelda kaheksal erineval alal. Spordinädal võetakse kokku reede õhtul klubis Teater toimuval pidulikul auhinnatseremoonial.