Posted by: EFL meedia

Emotsioonide rohke Talispartakiaadi teine päev Käärikul

Teisel võistluspäeval leidus taas igaühele sobivaid huvitavaid ja väljakutsuvaid alasid. Päev kujunes emotsioonide rohkeks ja võistlejates kihas väga suur võistlusvaim, mida ergutasid tagant raja ääres olnud fännid. 

Hommikut alustasime talirogainiga, kus kohtas väledaid võistlejaid igal pool Käärikul nii metsas, põllu peal kui ka väikestel sihtidel. Kokku 6 võistlejat suutsid 30-minutilise kontrollaja sees kõik 15 maastikule paigutatud punkti ülesse leida. Meeskondlikkus arvestuses sai parimaks SEB, teise koha Swedbank ja kolmas Lennuliiklusteeninduse AS. Kui kehad oli jooksuga soojaks köetud oli aeg hakata kaste laduma ja eesmärgiks oli kastidest võimalikult kõrge torn teha. Kõige tublimad torni tegijad olid sellel aastal SEB võistkond koosseisus Kaidi Kammer ja Viljar Grauen, kes said üksteise otsa 15 kasti ajaga 1 min 58,15 sek. Parimate välja selgitamisega jätkati ka discgolfis, millega alustati võistluste esimesel päeval. Ametlikult said ka discgolfi võitjad paika ning meeskondlikult võtsid esikoha Pipelife Eesti AS, teise koha SEB ja kolmanda Lennuliiklusteeninduse AS.

Kääriku Spordikeskuse liivastel palliplatsidel said proovile panna kõik oma oskused talivõrkpallis ja -tennises. Talivõrkpallis võtsid meeskondliku esikoha Tallinna Lennujaama SK koosseisus Kristjan Tatar, Miljard Liik, Jaana Üksik, Inga Mattiesen. Teise koha saavutas SEB koosseisus Helen Rohtla, Kristo Moorits, Keiu Kasch, Robert Kirillov, Reimo Poll, Carl-Robert Reidolf. Kolmanda koha võitis Tele2 Eesti koosseisus Siim Lääts, Riho Treumuth, Antti Turmann, Getter Kiisk, Janar Juht, Sten Akel, Külli Vunk, Moonika Merivälja. Talitennises tegid tugeva esitluse Tallinna Lennujaama SK 3 võistkond (Miljard Liik, Inga Mattiesen) ja nemad võtsid ka esikoha, teisel kohal platseerus Tallinna Lennujaama SK 1 võistkond (Kaimo Sirak, Anne Kaseväli) ja kolmandale kohale platseerus Swedbank 1 (Nele Kasemaa, Raido Hallop). Kuntsmurul pandi proovile oma võimeid talijalgpallis, kus parimateks osutusid Swedbank võistkond koosseisus Chris Anderson, Eduard Uljanov, Nele Kasemaa, Sille Meikop, Jüri Jevdukimov, Marko Sonn, Pavel Bogdanov ja Tarvo Metsavas. 

Järve jää puudumisel Kääriku järvel kummikuhokit looduslikul jääl mängida sellel aastal ei saanud. See asjaolu võistkondi absoluutselt ei morjendanud ning käiku võeti oma parim võimalik strateegia, et konkurendid alistada. Kuldsel esikohal platseerus Lennuliiklusteeninduse AS võistkond koosseisus Rauno Põldsepp, Anders Kaljas, Robin Lilleorg, Kristo Puhm, Marleen Varblas, Janeli Patrail, Tamor Bakhoff ja Kati Kütisaar.

 

Päeva kõige eksootilisemateks aladeks osutusid taliujumine ja diivanilükkamine. Taliujumises startisid korraga kolm võistlejat, kes eelnevalt olid võistlusvormi selga tõmmanud! Leidus ka neidki, kes enne olid kahelnud, kas minna ujuma või mitte, hakkasid endale kibekähku rätikut otsima, et pärast nii head karastust end soojendada ja ka saunast läbi käia. Emotsioonid olid osalejatel tõeliselt laes! Näha oli seda kõige vägevamat eneseületuse naudingurõõmu, kui veest välja tuldi ja mõeldi „Tehtud!“. Kuehne + Nagel Tallinn IT Center esindaja Viktoria Mulina lausus: „Üle üldiselt võttes oli kõik hästi tore, lõpus oli muidugi raske veest välja saada, sest sa ei tea, millal sa vees püsti pead tõusma. Trikoo valik ei olnud just kõige õigem ja keskpunktis tundsin, kuidas vesi on külmemaks läinud ja mul oli raskem hingata. Peale seda esimest korda on tunne, et tahaks veel teha, sest nüüd sa tead täpselt, mis ees ootab.“ Parima meeskondliku tulemuse tõid sellelt alalt endale koju SEB, teise koha saavutasid Swedbank ja kolmandal kohal Lennuliiklusteeninduse AS. Jaheda ilma tõttu pisut külmaks muutunud kehad said aga vürtsitatud mõnusa diivanijooksuga, kus härrad sõidutasid kauni daami diivanil mäest üles. Milleks kanda naist kätel, kui saab sõidutada diivanil. Kindel on see, et meeskonnad käega lööma ei tulnud. Tänase päeva kõige kiirema aja teinud Swedbanki meeskond oli harjutanud näiteks ilma ratasteta diivanit lükates. Nagu näha, siis see tõi neile diivanilükkamises ala võidu, kellele teistena järgnesid SEB 2 võistkond ja kolmandana AS Norma. 

 

Talispartakiaadi on teise võistluspäeva lõpuks juhtimas SEB 627,4 punktiga. Kohe tihedalt tema kannul on Swedbank, kellel on koos 617 punkti ning kolmandal kohal enne uut võistluspäeva on Lennuliiklusteeninduse AS 535,7 punktiga! Kuid miski ei ole veel kivisse raiutud, sest kolmas otsustav võistluspäev on veel ees!

Homsest hommikut alustame laskesuusatiirus koolitusega ning seejärel paneme viimasel võistluspäeval uued oskused proovile ja selgitame välja parimad laskesuusatamises. Seejärel ootab meid käärling, teatejooks ja võimsussõit. Kolmanda päeva võistlustega jõuame taas tagasi Tehvandi Spordikeskusesse. Nagu eile, autasustatakse tänase päeva parimaid Otepääl ööklubis Comeback.

Kõikide võistlustulemustega saab tutvuda SIIN ja pildigalerii on nähtav SIIN