Posted by: Taavi Kruut

Eesti Sportlikema Firmajuhi sarja võitja andis sportlastele hea soovituse

Eesti Firmaspordi Liidu hooaja viimane spordisündmus Kuldpall pani väärika punkti ka Eesti Sportlikema Firmajuhi sarjale. Meeste arvestuses tunnistati parimaks Saint Gobain Glass Estonia SE haldusjuht Heiki Mäesalu ja naiste seas kogus kõrgeimad punktid Elisa teenustoe ja kvaliteedijuhtimise valdkonna juht Kristiina Kaldre.

Heiki Mäesalu on sportinud kogu oma teadliku elu. “Minu põhiala on tegelikult laskesuusatamine. Omal ajal olen lõpetanud kehakultuuri eriala ja kümme aastat treenerina leiba teeninud. Hetkel käin naisega koos vähemalt kolmel korral nädalas jooksmas,” avaldas Mäesalu oma hea vormi saladuse ja rõhutas, et ei suuda ilma aktiivsete eluviisideta elada.

Heiki Mäesalu (Saint Gobain Glass Estonia SE) Sportlikema Firmajuhtide karikat vastu võtmas.

Eesti Sportlikema Firmajuhi sarjaga liitus ta teadlikult. “Reeglites oli klausel, et seal võivad osaleda ka keskastmejuhid ja ilmselt just nendest pingerida moodustuski. Minu isiklik eesmärk oli kaasa teha nii hästi kui võimalik, kuigi näiteks golfi, tennist ning bowlingut polnud ma varem väga proovinudki. Kerge ei olnud, põhikonkurendid võiksid mulle vanuse poolest lapsed olla,” muheles Mäesalu.

Järgmisel hooajal spordimees oma tiitlit kaitsta ei soovi. “Spordis tuleb osata kahte asja – võita ja õigel ajal lahkuda!” teatas ta.

Sarjas kolmanda koha välja teeninud Future Assets OÜ IT juht Jano Järvelaid tunnistas ausalt, et soovib Heiki vanuses täpselt sama heas vormis olla. “Suvel Viljandi järve ääres joostes sörkisin tema järel, spordimehe vorm on kadestamist väärt. Pole midagi öelda, suur au on temaga koos pjedestaalil olla. Nii kõvasti sporti tegev juht on kõigile eeskujuks,” tunnustas Järvelaid.

Meeste arvestuses neljandaks jäänud Danske Banki varapõhise finantseerimise osakonna juhataja Tarvo-Jaan Rebane leidis, et parim treening on võistlus. “Heas vormis püsimiseks tuleb teha palju füüsilist tööd,” naeris Rebane, kelle meelisaladeks on peamiselt erinevad jooksu- ja suusamaratonid.

“Kõrge koht sarjas on minu jaoks lisaboonuseks, sest mul ei õnnestunud kõikidel etappidel osaleda ja toetasin nii meeskondlike – kui individuaalaladega pigem ettevõtte punktiskoori.”

Elisa Spordiklubi liige Kristiina Kaldre tuli Kuldpallile teiselt mandrilt. “Jõudsin öösel pool kolm Ameerikast ja hommikul olin Tartus tenniseväljakul. Sain esikoha!” rõõmustas Kaldre.

Kristiina Kaldre Elisa Spordiklubist (vasakult teine esimeses reas) rõõmustamas koos kolleegidega saavutatud kõrge üldarvestuse neljanda koha üle.

Sarja võitu ta endale eraldi eesmärgiks ei seadnud, punkte ei lugenud. “Pigem osalesin lihtsalt erinevatel mõõduvõttudel. Vahetult enne Kuldpalli tabelit vaadates selgus, et olen naisjuhtide arvestuses teisel kohal. Kuna Tartus tuli mõõtu võtta tennises, mis on minu tugev ala, siis lootsin selles õnnestuda. Loomulikult on mul saavutuse üle hea meel, kuid suurem rõõm on sportimisest ja liikumisest selle kõige laiemas tähenduses,” lisas ta.

Lisaks tennisele meeldib Kristiina Kaldrele nii joosta kui suusatada ning viimane aasta on tema jaoks möödunud triatloni lummuses.

Orkla Eesti AS kvaliteedijuht Evelin Kalda jäi oma tulemust edetabelis kommenteerides tagasihoidlikuks, sest sai nii-öelda käe valgeks vaid bowlingus. Firmasportlaste seas on ta juba tuntud tegija ning alati platsis seal, kus teda kõige rohkem vaja. “Ma ei ole sportlane selle kõige klassikalisemas mõttes, ei tee mitte millegi nimel sihipäraselt trenni. Käin siin pigem seltskonna ja meeskonnavaimu pärast,” ütles Kalda.

“Noorena tegin väga kõrgel tasemel peotantsu, sai lausa Venemaalgi võistlemas käidud. Hetkel käin pigem aegajalt jooksmas ning hakkasin uuesti sulgpalli trennis osalema,” lisas firmasportlane. Südikas naine paneb end hea meelega proovile nii matka- kui viburajal, mäesuusatamise, kanuusõidus ja vajadusel isegi jalgpallis. Tõeline eeskuju!

Eesti Sportlikema Firmajuhi sarja edetabeliga on võimalik lähemalt tutvuda siin.