Posted by: admin

Eesti kõige karastunumad töötajad tegutsevad Kalevis!

Stihli soe talvejook sisse, hommikumantel kiirelt seljast ja jääauku! Kui 20 m vabatehnikas jääkülmas vees ujutud, siis kiirelt sauna – ja pärast seda, soe jook peos, Stihli driftitiimi tegemisi jälgima. Umbes selline nägi välja tänaste taliujujate kava. 

Foto: Kaimo Puniste

Kui M50 ja N50 klassides teenisid endale medali kõik kolm osalejat – Urmas Jõeleht Elisast, Anne-Mari Orntlich Tallinna Linnatranspordist ja Inna Vainu Kalevist -, siis teistes klassides leidis aset juba tõsisem konkurents.

Danske töötaja Henri Kaarma saavutustest (muuhulgas on ta ujunud jääbasseinis 2,4 km) kirjutab ka auhinnakottidesse jõudnud värske ajakiri Sportlik Töötaja. Ka sel korral ujus end ligi 2-sekundilise eduga M40 klassi esimeseks – muuhulgas oli ta ka päeva ainus, kes läbis etteantud vahemaa vähem kui 12 sekundiga. Võistlusklassi teisel kohal oli Martin Kärner Kalevist ning kolmandal Taavi Kainel Swedbankist.

M30 klassis oli parim Veiko Juurikas Saint Gobainist, teisel kohal Imre Teder Danskest ja kolmandal Juhan Muru Normast. M klassis ujus end kullale Mauri Levandi ja hõbedale Toomas Valdre, mõlemad Kalevist, pronksile aga Einar Niin Elisast.

Kõigi naiste hulgast ujus päeva parima tulemuse N40 klassi võistleja Merike Harineem Nordeast, ajaks 14,71. Talle järgnesid oma vanuseklassis Lily Alajärv Tallinna Linnatranspordist ning Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast. N30 klassis võttis esikoha kindlalt Triinu Viiderfeld ja teise koha Monika Kukkonen, mõlemad Elisast. Kolmanda koha teenis välja Kaidi Toompalu SEBist.

N klassis tegi ilma SEBi töötaja Maiki Maalberg, talle järgnesid paremuselt Karin Lüütsepp Kalevist ja Laura Maasik Danskest.

Koondtulemusena moodustus ka parimate ettevõtete edetabel, kus eesotsas Kalev, teisel kohal Danske ning kolmandal Swedbank. Parimaid jääaugusangareid premeerib vägevate auhindadega Stihl!