Posted by: Taavi Kruut

Aprillikuuga lõpes ka töökohaspordikuu!

Terve aprillikuu vältel kestnud töökohaspordikuu, mis seekord toimus juba kolmandat korda. Üleskutset vedasid Eesti Firmaspordi Liit, Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile ja Kultuuriministeeriumi ning sellel aastal valmistati 20 videot 20 erinevas ettevõttes.

Kuu algas avalöögiga Merko Ehituses, kus liikumise tähtsusest oli kohapeal rääkimas ka EOK asepresident Tõnu Tõniste, kes end ka ise harjutuste tegemisel proovile pani. Merko Ehitus oli kuu jooksul ka väga aktiivne ise omalt poolt inimesi liikuma kutsuma – nimelt korraldasid nemad lausa 4 töökohaspordikuu üleskutset milleks oli 2 jooga üritust, 1 jooksutreening ning kuu lõpetas nende jaoks 30.04.2019 toimunud 50 kilomeetri pikkune rattasõit. Lisaks oli neil ka vahva üleskutse kõigile objektimeeskondadele et nad ühiselt aprilli kuu jooksul liiguksid.

Veel käisime külas sellistel ettevõtetel nagu ERGO Kindlustus, Rahandusministeerium, Orkla Eesti AS, Maanteeamet, Lennuliiklusteeninduse AS, Tele2, Verston Ehitus, Kaamos Grupp, SEB, Swedbank, FIFAA, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Äripäev, Rimi Eesti Food AS, Tere Piimatööstus, Novarc Group, Operail, SportID ja Columbus Eesti.

Igas ettevõttes tegime lühikese intervjuu ning kõikjal võeti osa ka viiest harjutusest koosnevast challengist. Harjutused mida tehti aja ja korduste peale olid:

kätekõverdused 1 minuti jooksul korduste peale, kükid 1 minuti jooksul korduste peale, kosmonaudid 1 minuti jooksul korduste peale, planku hoidmine aja peale ning seinaiste aja peale.

Parima tulemuse kätekõverdustes sai SportID esindaja, kes minuti jooksul suutis teha 67 kätekõverdust. Kükke tegi kõige rohkem SEB esindaja, kes suutis 1 minuti jooksul teha 67 kordust. Kosmonautide rekord kuu jooksul läks Columbus Eesti esindajale, kes tegi 1 minuti jooksul lausa 27 kordust! Seinaiste rekord sündis samuti viimases külastatavas ettevõttes Columbus Eesti, kus tehti seinaiste ajaks 7 minutit ja 25 sekundit. Planku hoiti lausa 15 minutit ja 29 sekundit (!) ning sellega sai hakkama Operaili töötaja. Kõigile alavõidu teeninud töökohasportlastele on FitKit välja pannud 100€ väärtuses spordiinventari.

Kogu ettevõtmise edetabeli tippu sportis end Columbus Eesti, teiseks jäi töökohaspordikuu challengis SportID ning kolmandale kohale platseerus Kaamos. Kolmele parimale ettevõttele on valminud ka väga omapärane Töökohaspordikuu edukat tulemust meenutav karikas!

Kõiki tulemusi on võimalik näha SIIN.

Kuu jooksul tehti väga palju väga häid tulemusi ning kindlasti näidati sellega eeskuju nii mõnelegi, et ka töökohal on võimalik sporti teha ning liigutamine kasvõi mõneks hetkeks on ainult kasulik nii tervisele kui ka töö efektiivsusele.

Lisaks toimus kuu jooksul ka #töökohaspordikuu challenge Instagrami kaudu, kus kõik said enda ettevõtmistest kuu jooksul postitada pilte/videosid enda sotsiaalmeedia kontole. Ning loomulikult oli ka kõigile sellest üleskutsest osavõtnutele auhinnad, milleks oli Borealise poolt silmamasseerija iSeeM ning 2×50€ SportID krediiti.

Silmamasseerija võitis endale loosi tahtel ülimat aktiivsust ja ka kõige rohkemate piltidega võistluses osalenud ERGO Kindlustus!

Esimese SportID krediiti kupongi 50€ võitis endale eluaripaevas instagrami kontol postitatud seinaistet tegev neiu pildil:

ning ERGO Kindlustuse poolt planku hoidnud noormees, kelle loos valis ergoeesti instagrami kontole postitatud valge kaardi pildil võitjaks!

Kõikide võitjatega võetakse ühendust ning auhinnad toimetatakse kohale mai kuu jooksul.

Aitäh kõigile osavõtnutele, et propageerite sporti ja liikumist ning toetate oma töötajate tervislike eluviise!