Posted by: admin

16. Vennad Ehituse seitsmevõistluse võitis Priit Koort

16. Vennad Ehituse seitsmevõistlus tõi Tartu Ülikooli spordihoonesse kokku pea poolsada kergejõustikusõpra 17 ettevõttest. Päeva parima tulemuse tegi Priit Koort 4037 punktiga. Võistlusklassis M40 saavutas esikoha Andrus Mutli 3186 punktiga. Naiste parimana kogus Inger Romanenko 2724 punkti ning N40-klassis vormistas 1793 punktiga võidu Margit Maidla.

 

M-vanuseklassi parim – Priit Koort

Võistkondlikult saavutas ülekaaluka võidu Kuperjanovi Jalaväepataljoni tiim, kes kolme võistleja summas sai 10 497 punkti. Teiseks jäi Swedbanki I võistkond 9636 ja kolmandaks Vennad Ehitus I võistkond 8928 punktiga.

 

Priit Koort pani end seitsmevõistluses viimati proovile kümme aastat tagasi. „Tulin täna siia lõbutsema ja tulemus ei ole absoluutselt määrav. Juba mõnda aega kripeldas, tahtsin taas võistelda. Valmistusingi umbes kaks kuud, harjutasin kõrgushüpet ja tehnikat, teivast sain vist ainult ühel korral käes hoida,“ sõnas Koort ja rõhutas, et seitsmevõistlejad on ühed väga vahetud ja õnnelikud inimesed.

 

Mullu seitsmevõistluse parimaks meheks tunnistatud Artur Saaliste kogus küll seekord rohkem punkte, kuid jäi üldarvestuses viiendale kohale. „Päeva algus oli pehmelt öeldes niru, kuid alates tõkkejooksust läks paremaks. Suures pildis võib rahule jääda. Seitsmevõistlus on selline ala, et kui alguses palju punkte ära annad, siis lõpus on teisi juba väga keeruline püüda,“ ütles skooriga 3758 lõpetanud Saaliste.

 

Võistlusklassi N40 ainus osaleja Margit Maidla tunnistas, et teda tabas Tartu Ülikooli spordihoonesse saabudes väike pettumus. „Mul on väga kahju, et konkurendid olid otsustanud mitte kohale tulla. Muidugi tulen ma võistlusele oma tulemust tegema, aga meil on välja kujunenud lahe seltskond, kellega me firmaspordi sarjas aasta jooksul kohtume ja üksteist mõõduvõttudel innustame,“ ütles Maidla.

 

Margit ja Margus Maidla

Spordinaine osales Vennad Ehituse seitsmevõistlusel kolmandat korda. „Aastaid tagasi käisin siin oma abikaasale Margusele kaasa elamas ning nägin, kuidas siin üksteist toetatakse ning õpetatakse ja otsustasin järgmisel korral ise ka proovida. Selgus, et teivashüpet päris vaatamise pealt ära ei õpi ja vigastuste vältimiseks on mõistlik tehnikat täpsemalt uurida. Kuulitõukega olen siiani kõige vähem sõbraks saanud, kuid üldiselt innustab mind just alade vaheldusrikkus,“ lisas ta ja avaldas korraldajatele kiitust.

 

Vennad Ehituse juhatuse esimees Andrus Mutli sõnul sai tänaseks pea poolesaja osalejaga võistlus 1999. aastal alguse firmaüritusest. „Meie toonane projektijuht Jüri Org tõi ettevõttesse kümnevõistluse pisiku ning just tema mahitusel hakkasime igal aastal septembris Käärikul tööliste ja sõpradega spordivõistlust läbi viima. Ala populaarsus oli kindlasti tol ajal seotud ka Erki Noole kullaga Sydney olümpial. Hiljem sai kümnest alast seitse ning tänu Firmaspordi endise tegevjuhi Marti Soosaare ning Jüri sõprusele jõudsime nii viis või kuus aastat tagasi koostööni Eesti Firmaspordi Liiduga,“ avaldas Mutli.

 

Andrus Mutli jäi päevaga rahule. „Kuna ma kõrgus- ja kaugushüpet eraldi ei treeni, siis ei saa sealt ka midagi oodata, sama lugu on tõkkejooksuga. Need kõik on väga tehnilised alad. Üldiselt olen ma sprinter ning kõige mugavamad on minu jaoks loomulikult jooksualad,“ lisas ta ja tunnistas, et lööb mitmevõistlusel kaasa pigem ikka lõbu pärast.

 

Vennad Ehituse seitsmevõistlus oli esimene ala ka Eesti Parima Rahvasportlase ning Eesti Sportlikema Ettevõtte sarjades, nii et võistluse parimad on ühtlasi ka mõlema karikasarja arvestuses uue hooaja liidrid.

 

17. Vennad Ehituse seitsmevõistlus toimub 12. jaanuaril 2019 taas Tartu Ülikooli Spordihoones.

Võistlejate ja korraldajate ühispilt

Võistluste lõpuprotokoll

Võistluste pildigalerii on leitav SIIT.