Posted by: EFL meedia

Pikaaegne Firmaspordi veteran Heiki Mäesalu Saint Gobainist: „Nüüd on see aga otsustatud!“

Firmaspordi ajalugu on olnud pikk – juba 16 põnevat aastat oleme koos erinevate ettevõtetega sportinud ja nautinud mitmesuguseid üritusi. Vägev on tõdeda, et Firmaspordi perre kuulub mitmeid toredaid ettevõtteid, asutusi ja suurepäraseid inimesi.

Peale 2021. aasta Suvespartakiaadi Pärnus andis meile Saint Gobaini esindaja Heiki Mäesalu teada, et see Suvepartakiaad jäi tema viimaseks ning on aeg teha ruumi teistele tugevatele konkurentidele. Heiki on osalenud Saint Gobaini ridades erinevatel Firmaspordi üritustel juba suurepärased kaheksa aastat. „See kaheksa aastat möödus koos Teiega märkamatult ja kiiresti, kuid väga sportlikult!“ sõnab Heiki, kelle sõnade kohaselt osales Saint Gobain esmakordselt Suvespartakiaadil 2013. aastal Elvas.

Kokku on Heiki noppinud erinevatelt võistlustelt 8 aasta jooksul fantastilised 69 medalit, millest 46 on kuldsed, 13 hõbedased ning 10 pronksid. Heiki on ka esimene, kes võitis Eesti sportlikuima firmajuhi karika. Lisaks on Heiki nimekirjas kaks ala, millel jäi aastate jooksul oma vanuseklassis alistamatuks – Talispartakiaadil Tehvandi tõusu sprint, mida Heiki on võitnud lausa 7 korda ning Suvespartakiaadil kergejõustiku non-stop, kus ta võttis kindla võidu 5 korral. Heiki ütleb, et kindlasti tunneb ta uhkust ka Talispartakiaadil kolmel järjestikusel aastal Saint Gobaini võistkonnaga võidetud laskesuusatamise esikoha üle. Võimas tulemus!

Saint Gobain on suur rahvusvaheline ettevõte, kus töötab väga palju aktiivseid ning töökaid inimesi. Tavaliselt aktiivsed inimesed hoolivad ka enda tervisest ja väljanägemisest, seega on need inimesed tavaliselt ka sportlikud. Heiki sõnul töötab Elvas pea 300 inimest ja nende hulgas on spordiga aktiivselt tegelejaid ligi 50. Lisaks on Heiki kindel, et umbes sama palju on neid, kes on füüsiliselt aktiivsed vähemalt paar korda nädalas kindlasti. Heiki sõnab: „Firmaspordi Spartakiaadid on olnud rohkem meie ettevõtte kõige tõsisemate harrastajate n.ö preemia üritused ehk siis meeldiv nädalavahetus oma lemmikalasid harrastades ja seda tehes koos Eesti parimate firmasportlastega. Me ei ole kunagi seadnud esikohale tulemust, vaid üritusest saadavat emotsiooni ja rahulolu. Tavaliselt meie võistkond arvuliselt ei suuda konkureerida suurimatega, siis ka võistkondlik tulemus ei ole primaarne. Põhiline on see, et peale seda nädalavahetust tunneks osaleja, et ta on saanud kõik, mis vaja, et väljuda nii töö- kui treeningrutiinist. Võin omast kogemusest öelda, et akud on täis ja töö lendab esimesel nädalal nagu linnutiivul.“

Viimasel Suvespartakiaadil Pärnus jäi Heiki oma tulemustega rahule, sest endale seatud eesmärgid said kõik täidetud. Kuid Heiki tunnistab: „See Suvespartakiaad jääb minu kui osaleja jaoks viimaseks. Olen seda plaani juba tegelikult paar aastat pidanud, kuid pole siiani suutnud otsust vastu võtta. Nüüd on see aga otsustatud!“ Heiki selgitab, et kohe on tema vanuse kümnendi number vahetumas ning seega tunneb, et on aeg see samm lõpuks teha. Viimane Suvespartakiaad möödus ka nii edukalt, et patt oleks seda juhust mitte kasutada ehk lahkuda areenilt just siis, kui ta on trepi kõige ülemisel astmel.

Heiki lubab, et tema jätkab ikka sportlikult, sest mehe raam on korras, kuid vahel lihtsalt mootor veidi turtsub. Heiki sõnul on keeruline loobuda: „Kui näen spordirajal enda ees kellegi selga, siis iseenesest samm kiireneb, et temast ikka mööda minna!“ Lisaks ütleb Heiki, et kuna Talispartakiaad on Elva lähedal Otepääl, siis kindlasti tuleb ka edaspidi võistlusi vaatama ja endistele konkurentidele kaasa elama. Ta ei heida peast mõtet, et kui Saint Gobaini esindusmeeskond Firmaspordi üritustel osalemas on, siis tema on alati valmis kandma võistkonna esindaja rolli.

Heiki soovitab kindlasti kõikidel ettevõtetel osaleda Firmaspordi üritustel: „See on väga hea võimalus ennast tõestada spordis. Kindlasti seob ka töökollektiivi ühtsemaks ning annab juurde uusi tuttavaid ja sõpru. Firmaspordi üritused annavad kollektiivile kindlasti väga hea enesetunde.“

Lõpuks tänab Heiki Firmaspordi korraldusmeeskonda mõnusa, emotsionaalse ja täiega sportliku nädalavahetuse eest nii Jõulumäel kui ka Pärnus. Heiki meelest oli tegu väga hästi korraldatud üritusega, olenemata sellest et ilmataat püüdis kohati kaikaid kodaratesse loopida, saadi suurepäraselt kõigega hakkama.

Eesti Firmaspordi Liit tänab Heikit kõikide nende põnevate momentide eest võistlusrajal ning kindlasti loodame temaga kohtuda kasvõi raja ääres järgmistel üritustel. Ärme ütle hüvasti, ütleme jälle nägemiseni. Seega, Heiki, hip-hip-hurraa – võimas! Jätka samas vaimus.