Eesti Sportlikema Riigiasutuse Karikas – “Kilomeetrikoguja” 15.06 – 21.06.2020

Riigiasutuste “Kilomeetrikoguja” liikumisväljakutse on Eesti Sportlikema Riigiasutuse sarja kuuluv ala, mille raames on osalejate eesmärgiks ühe nädala jooksul koguda võimalikult palju kilomeetreid kõndides või joostes.

Väljakutse algab 15.06.2020 kell 00:00 ning lõppeb 21.06.2020 kell 23.59. Kilomeetrite kogumisel asukohalist piirangut pole.

Osalema on oodatud kõik riigiasutuste töötajad, kes vastavad Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendis ning Eesti Sportlikema Riigiasutuse juhendis sätestatud tingimustele. Üks inimene võib olla registreeritud ainult ühe tööandja koosseisus.

Naised ja mehed võistlevad eraldi võistlusklassides!

Osalejate eesmärgiks on ühe nädala jooksul vabalt valitud asukohas koguda võimalikult palju kilomeetreid jalgsi liikudes (või ratastoolis, kui inimese tervislik seisund selle kasutamist eeldab).

Selleks, et oma võistkonnale kilomeetreid koguda tuleb liituda meie Endomondo väljakutsega (vajuta JOIN) ning nii saab kõik oma jooksu ja kõnniringid Endomondos registreerida. Seejuures veenduda, et osaleja treeningud Endomondos ei ole privaatsed, seda saab rakenduses vaadata ja muuta privaatsusseadete alt. Liikumist alustades tuleb valida treeningtüübiks kas running, walking, walking (fitness) või wheelchair.

Võistkondlikku arvestusse läheb kirja kuni 10 parimat tulemust (kogutud kilomeetrid liidetakse) olenemata võistlusklassist. Asutused saavad Eesti Sportlikema Riigiasutuse sarja punkte vastavalt Eesti firmaspordi Liidu üldjuhendile.

Korraldaja ei vastuta selle eest, kui tehnilistel põhjustel ei ole osaleja treening väljakutse arvestusse kirja läinud. Näiteks esineb tõrkeid Endomondo rakendusega või ei õnnestu treeningu andmete ülekandmine teisest rakendusest või seadmest (nt spordikell). Arvesse lähevad vaid GPS-ga fikseeritud kilomeetrid, manuaalselt sisestatud tulemusi ei arvestata.

Läbitud kilomeetrid ei kajastu väljakutses?

  1. Kuigi treeningu andmeid kogub Endomondo ka ilma internetiühendustega, siis selleks, et läbitud kilomeetrid väljakutsesse ka kirja läheksid, peaks seadmel olema internetiühendus. Internet ei pea sees olema treeningu ajal.
  2. Kontrolli enda privaatsussätteid ning veendu, et sinu treeningud ei ole privaatsed ehk vaid endale nähtavad.
  3. Liikumist alustades vali treeningtüüp, mida antud väljakutse raames arvestatakse. Selleks, et kilomeetreid kirja saada tuleb treeningtüübiks märkida kas running, walking, walking (fitness) või wheelchair.
  4. Vahepeal läheb rakendusel lihtsalt pisut aega enne kui liikumise andmed väljakutsesse üle kanduvad, proovi minna treeningute ajaloosse ning värskendada lehte.
  5. Vajuta rakenduses enda treeningule ning vali ülevalt nurgast “edit” ning veendu, et sisse on lülitatud valik “include in stats”
  6. GPS-i probleemide vastu võib mõnedel juhtudel aidata Endomondo rakenduse värskendamine, samuti selle deinstallimine ja uuesti installimine. Lisaks peaks vahepeal aitama vana hea lahendus telefonile restarti tegemine.Erinevad telefoni enda seaded seoses aku säästmise ja optimeerimisega võivad GPS-i tegevust mõjutada. Androidi osas saab täpsemalt lugeda siit: https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/115003633613-Android-GPS-Troubleshooting-Guide
    Kui keegi pole inglise keelega sina peal ja soovib abi tekstiga, siis võib julgelt kirjutada hendrik@firmasport.ee

Asutuse osalemissoovist palume ühel asutuse esindajal teada anda täites ära registreerimisankeedi või kirjutades hendrik@firmasport.ee.

Et me teaksime, kes millist asutust esindab, tuleb osalejate nimed kanda nimelisse registreerimistabelisse. Tabelit saab täita nii asutuse esindaja kui ka kõik osalejad ise ning nimesid saab jooksvalt lisada kuni väljakutse lõpuni. Endomondo väljakutsega peab iga osaleja siiski ise liituma!

Kõik osalejad, olles end väljakutsele registreerinud, kinnitavad, et nad osalevad võistlusel ausalt ning ei kasuta kõrvalist abi, mis annaks neile teiste osalejate ees ebaausa eelise.

Kõik võistlejad võistlevad eelkõige vaid iseendaga ning ebaausal teel saadud tulemuste saatmise korral petetakse eelkõige vaid iseennast. Ebaausate tulemuste esitamise tuvastamisel diskvalifitseeritakse kogu asutuse võistkond antud võistlusalal.

3 parimat riigiasutust autasustatakse karikaga. 3 parimat osalejat naiste ja meeste arvestuses autasustatakse medaliga. Naiste ja meeste arvestuse parimale on kinkekaardi 50 € väärtuses välja pannud Yes Sport, kes on lisaks loosiauhinnana välja pannud ka TRX treeningvahendi.

Auhinnaloosis osalemiseks tuleb osalejal teha treeningu ajal endast või ümbritsevast pilt ning postitada see enda Facebooki märkides @Firmasport ja @Yes sport või Instagrami kontole, kasutades #firmasport #yessport. Postitus peab olema avalik.

Auhinnad edastatakse ürituse järgselt võistkonna esindajale asutusesisese autasustamistseremoonia korraldamiseks kui ei lepita kokku teisiti.

Üritust toetab:

Osalustasu on 6 € + km inimese kohta.

Asutuse hind 150 € + km lubab asutusel välja panna piiramatu arvu osalejaid.

Osalejatel on võimalik maksta ka läbi SportID platvormi enda isikliku krediiti kasutades.