IT-Autoorienteerumine Tallinn 15.09.2020

Autoorienteerumine toimub Tallinna piirkonnas 15.09.2020. Kogunemispaik ja start on Paljassaare tipust Pikakari ranna parklast (https://goo.gl/maps/A773LPjmuyhGoMhe8)

17.00 – kogunemine avatud

17.30 – mandaat

18.00 – võistluse algus

21.00 – orienteeruv lõpp

Osaleda saavad 2-5-liikmelised IT-ettevõtete või ettevõtte IT-töötajate võistkonnad

Naisvõistlejat ei pea tingimata võistkonna koosseisus olema.

Üritusel juba osalevad võistkonnad:

        

     

 

       

            

  1. Üldinfo

1.1. Võistlus algab kõigile samaaegselt.
1.1.1. Kõik võistkonnad peavad kohal olema hiljemalt 30 minutit enne võistluse algust, et veenduda seadmete ja rakenduse funktsioneerimises ning saada kätte kogu võistluseks vajalik informatsioon.
1.1.2. Võistluse käigus läbitakse vastavalt ette nähtud ajale nii palju sihtkohti kui jõutakse.

1.2. Sihtkohtade info/vihjed on kuvatud võistlusrakenduses kaardi väljalõigete ja mõistatuste kujul. Mõistatustega tutvumiseks on aega umbes 15 minutit enne võistluse starti.
1.2.1. Sihtkohti on kokku 50, seejuures 1 neist on start ja 1 on finiš.
1.2.2. Läbitav kilometraaž on orienteeruvalt 80-130 km. See varieerub loomulikult ka võistkonniti vastavalt valitud sihtkohtadele ja sõidusuunale.
1.2.3. Sihtkohtade läbimiseks on aega 2,5 tundi, s.h kontrollaeg 15 minutit vähem. Iga üle kontrollaja läinud minuti kohta teenib võistkond -2 punkti. 2,5 h möödumisel (lisaaeg 15 minutit pärast kontrollaega) saavad hilinejad disklahvi.

1.3. Võistlusel ettemääratud sihtkohti võib läbida vastavalt oma soovile juhuslikus järjekorras.
1.3.1. Iga sihtkoht võib olla erineva raskusastmega ning erineva punktilise väärtusega.

1.3.2. Iga sihtkohani ei pruugi pääseda autoga, vaid võib vaja olla ligineda jalgsi. Tavaliselt on need sihtkohad ka väärtuslikumad.

1.3.3. Iga sihtkoha eksimisraadius on 60 meetrit.

1.3.4. Osades sihtkohtades on ka küsimus, mille eest võib teenida 1-3 lisapunkti. Küsimustele tuleb vastata asukohast lahkumata!

1.4. Võistluse käigus võidakse edastada võistlejatele nii tekstsõnumite kui ka rakenduse teel lisaülesandeid, millega on võimalik teenida lisapunkte.

1.5. Aja lõppedes peavad olema kõik võistkonnad jõudnud võistluse lõpp-sihtkohta.
1.5.1. Hilinejate punkte ei arvestata.
1.5.2. Kontrollaja lõppedes hakatakse võistkonna punktiskoorist maha lahutama punkte.

1.6. Võistluse lõpus kontrollitakse üle sihtkohtade läbimise (küsimustele vastamise) korrektsus ja veendutakse, et keegi pole teinud mingil moel sohki (pettust).

1.7. Esikolmiku võistkondi autasustatakse omapärase karikaga ning kõiki võistkondi raamitud diplomiga. Võidakse välja jagada ka lisaauhindu.

1.8. Võrdsete punktisummade korral määrab paremusjärjestuse kiirem aeg.

  1. Osalejate täiendavad õigused ja kohustused

2.1. Osalejatel on kohustus veenduda võistluse-eelselt oma seadme ja võistlusrakenduse toimimises.
2.1.1. Samuti teatada koheselt korraldajale, kui võistlusrakenduse tehnilisest rikkest tingituna pole võimalik vaadata sihtkohtade infot, vastata küsimustele, sisestada koordinaate või kinnitada oma asukohta.
2.1.2. Korraldaja ei vastuta seadmest tingitud probleemide eest.
2.1.3. Hilisemaid pretensioone ei rahuldata ning tehniliste vigade ärakasutamisel on korraldajal õigus osalejad võistluselt eemaldada.

2.2. Osalejatel on õigus lahkuda poole võistluse ajal võistluselt, teavitades sellest korraldajat. Osalustasu ei tagastata.

2.3. Osalejatel on õigus ise valida, missuguseid sihtkohti läbida koos oma võistkonnaga.

2.4. Osalejatel ei ole kohustust läbida kõiki sihtkohti.

2.5. Soovitatav on sihtkohtades teha pilt, millelt oleks selgelt aru saada, kus võistkond viibis. See on sihtkoha kinnitamiseks igaks juhuks kui tekib pärast vaidlusi või peaks esinema asukoha tuvastusega mingisuguseid probleeme.

  1. Tingimused

3.1. Autoorienteerumisest on lubatud osa võtta vaid autoga, ei ole lubatud mootorrattad ega muud liikumisvahendid.

3.2. Ühe võistkonna kohta ei ole lubatud rohkem kui 1 auto.

3.3. Ühes võistkonnas võib olla 2-5 liiget.

3.4. Võistkonnaliikmete (v.a autojuht) vanusele ei seata piiranguid.

3.5. Autojuht peab olema täisealine ning autol peab olema kehtiv ülevaatus ning liikluskindlustus.

3.6. Liiklusseadus on järgimiseks kõigile kohustuslik!

3.7. Kehtib kiirusepiirang vastavalt märkidele, kuid maksimaalne lubatud kiirus on 55 km/h. Iga kiiruse ületamine toob 5 miinuspunkti!

3.8. Igal võistkonnal peab olema seade (nutitelefon, tahvelarvuti), millel on asukohatuvastus sisse lülitatud, olemas on internetiühendus ning sellel on Android operatsioonisüsteem. Sellele seadmele tuleb alla laadida võistlusrakendus.

3.9. Vähemalt üks seade peab olema võimeline vastu võtma tekstsõnumeid.

3.10. Võistluse ajal peab hoidma seadme(te) aku(d) piisavalt laetuna. Korraldaja ei vastuta seadme(te) väljalülitumisest või interneti kadumisest tingitud probleemide eest.

3.11. Võistluse eel tuleb kõigil võistkondadel veenduda punktide 3.8., 3.9. ja 3.10. täitmisvõimaluses.

3.12. Võistluse ajal on keelatud rakendust või seadet välja lülitada!

3.13. Võistlusrakenduse või tekstsõnumite teel võidakse anda teada üllatusülesannetest, millega on võimalik teenida lisapunkte. Korraldaja saadab sõnumi kõigile võistkondadele üheaegselt ning ei vastuta sõnumite kohalejõudmise eest.

3.14. Ainult üht ja sama seadet (telefon, tahvel) saab kasutada pärast esimest sisse logimist!

3.15. Reeglites määramata küsimustes võtab otsused vastu korraldaja kohapeal.

  1. Võistlusrakendus

4.1. Töötab Android operatsioonisüsteemil.

4.2. Tuvastab asukohta, liikumiskiirust, kaugust sihtkohtadest ja kasutab internetti. Seejuures tuleb rakendusele anda kõik vajalikud õigused.

4.3. Kuvab aega võistluse lõpuni, sihtkohtade küsimusi ja valikvastuseid.

4.4. Oma asukoha kauguse kinnitamisel valitud sihtkohast on maksimaalselt 2 võimalust. Sihtkoha kinnitamiseks saab teise võimaluse, kui võistkond on kuni 2 korda kaugemal lubatust (2x60m=120m), muul juhul on võistkond igal juhul liiga kaugel ja teist võimalust ei saa.

4.5. Valikvastuste valimisel on vaid 1 võimalus ning seejuures ei kuvata, kas valitud vastus(ed) oli(d) õige(d) või vale(d).

4.6. Enda võistkonna tulemusi näeb rakendusest pärast võistluse lõppu.

4.7. Võistlusrakendus on võimalik alla laadida SIIT

Registreerida saab täites ära registreerimisvormi või kirjutades hendrik@firmasport.ee. Registreerumine on avatud kuni kohtade täitumiseni kuid suletakse hiljemalt 10.09.2020!

Osalustasu võistlusel osalemise eest kuni 27.08.2020 on 60 € + km võistkonna kohta. Alates 28.08.2020 on võistluse osalustasu 80 € + km.

Eesti Firmaspordi Liidu liikmetele kehtib -10% allahindlus!

Kõikidele Eesti Osavaima IT-Ettevõtte sarja üritustele korraga registreerimise tasu on 900 € + km (110 € soodustus esimese vooru hindadest).

Hind sisaldab 1 võistkonna osalust bowlingu, kardi, dartsi ja autoorienteerumise ühel etapil, paintballi võistlusel ning 5 mängija osalust lauatennise turniiril.