Eesti Sportlikuima Riigiasutuse Karikas – Korvpall 16.05.2020

Eesti Firmaspordi Liitkorraldab 16. mai 2020 riigiametnikele mõeldud korvpalliturniiri, kuhu oodatakse nii mees- kui naisvõistlejaid igast valitsusasutusest. Kokku toimub aasta jooksul 6 osavõistlust, mis on mõeldud just valitsusasutuste töötajatele.

Korvpalli turniir toimub Tallinnas, Jüri Spordihoones (Laste tee 3) 16. mail 2020 kahel väljakul. Turniir algab kell 10.00 ja lõppeb orienteeruvalt 16.00.

Osalema on oodatud kõik valitsusasutuste (ministeeriumid, riigiametid, inspektsioonid, kaitsevägi, kantselei ja teiste riigiasutuste) töötajatest moodustatud kuni 10-liikmelised võistkonnad, kes vastavad Eesti Sportlikema Riigiasutuse juhendis ning Firmaspordi Liidu üldjuhendissätestatud tingimustele.

Korraga on väljakul 5 mängijat.

PS! Naismängijat ei pea võistkonnas ilmtingimata olema.

Oma osalemise on juba kinnitanud:

Võistlusele registreerimine toimub läbi Eesti Firmaspordi Liidu kodulehel täites ära registreerimisankeedi (valmimisel) või kirjutades hendrik@firmasport.ee.

Registreerimine on avatud kuni kohtade täitumiseni kuid suletakse hiljemalt 13.05.2020!

Osalema pääseb maksimaalselt 16 riigiasutuste võistkonda!

Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida.

Mängitakse neljas alagrupis millele järgnevad playoffid. Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Kohamängude süsteem kinnitataks epeale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist.

Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 13.05.2019 õhtuks ning see edastatakse kõigile võistkondade esindajatele.

Mängitakse FIBA korvpallireeglite järgi v.a. mänguaeg ja veel teised välja toodud punktid: naismängija korv annab lisapunkti (vabavise 2, kahepunktivise 3 ja kolmepunktivise 4 punkti).

Lisapunkti annavad ka hetkel ametis olevate ministrite, peadirektorite, juhatuse liikmete punktid (vabavise 2, kahepunktivise 3 ja kolmepunktivise 4). Võistkonnas võib olla vaid üks inimene, kelle punktidel on kõrgem väärtus. Juhul kui võistkonnas on näiteks 4 naist ja 1 juhatuse liige, siis on kõigi punktid topelt. Kui võistkonnas on 2 naist ja 3 juhatuse liiget, siis kahe naise punktidel on kõrgem väärtus ja vaid 1 juhatuse liikme punktidel on kõrgem väärtus.

Mänguaeg on 2×8 min jooksev aeg, teise poolaja viimased 2 minutit puhas aeg. Vajadusel mängitakse lisaaeg jooksva ajaga 3 minutit. Kui ka pärast lisaaega on seis viigis, siis teisel lisaajal mängitakse esimese korvini.

Mängupalliks on Spalding TF-1000 nr 7 nahkpall.

Soojendus toimub väljaspool mänguala ning –aega. Kõigis reegleid puudutavates küsimustes pöörduda võistkonna kaptenil vahetult enne mängu algust kohtuniku poole. Hilisemaid pretensioone ei rahuldata. Süsteemi kohta küsimused ja pretensioonid lahendab ala peakorraldaja kohapeal.

NB! Võistkonnad vastutavad ise oma kohalolekueest mängu alguseks. Võistkonnal on aega kohtumise väljakuulutamise hetkest 5minutit, et astuda täies koosseisus väljakule (va varumängijad, kes ei peaolema kogu aeg kohal). Vastasel juhul märgitakse turniiritabelisse kaotus.

Turniiri ajakava toimub jooksvalt ehk kohtumise ärajäämisel (5 minuti möödumineeelmises punktis kirjeldatust)  kuulutatakse välja järgmine kohtumine.

Valitsusasutuste vahelises arvestuses toob punkte iga valitsusasutuse parim võistkond, teised sama valitsusasutuse võistkonnad punkte kinni ei hoia.

Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega  mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka  hele võistlusvorm). Kohustuslik on kasutada puhtaid vahetusjalanõusid.

Iga osaleja vastutab ise selle eest, et tema tervislik seisund oleks vastavuses võistluse läbimiseks vajalikule seisundile.

Protestide esitamise aeg on 15 minutit alates tulemuste väljakuulutamisest.

Korraldajatel on õigus teha muudatusi võistluste ajakavas ja juhendis, neist teavitades Eesti Firmaspordi Liidu kodulehe www.firmasport.ee kaudu või kohapeal võistluse mandaadis.

Osalustasu võistlusel osalemiseks kuni 30.04.2020 on 275 € + km võistkonna kohta. Alates 01.05.2020 on võistluste osalustasu 350 € + km.

Eesti Firmaspordi Liidu liikmetele kehtib -10% allahindlus!

Kõikidele Eesti Sportlikuma Riigiasutuse sarja üritustele korraga registreerimise tasu on … (10% soodustus esimese vooru hindadest).

Hind sisaldab Riigiasutuste suvemängudel osavõttu kõikidest aladest.